Muži „A“

SK VACOV :  FC VELEŠÍN  3:3  (2:2)

 

V sobotu 10. června 2018 jsme od 17.00 hodin nastoupili k jednomu z nejdůležitějších zápasů posledních několika let. Přijel k nám tým Velešína, který v současné tabulce I.A třídy figuruje na předposledním místě a pro nás to znamenalo s ohledem na vývoj ve vyšších soutěžích, jej doma porazit. To se nám nepodařilo, a tak již další vývoj nemáme plně ve své moci, ale musíme čekat na vývoj ostatních zápasů v jednotlivých soutěžích.

 

Začátek zápasu byl od první minuty oboustranně opatrný a na všech jeho aktérech bylo vidět, jakou důležitost pro oba týmy má. Avšak v 8.´ jsme se mohli přesvědčit, v čem tkví naše špatné jarní výsledky. Brankář Pavel Klas vyhazuje nakrátko balón na Adama Jírovce, ten jej však ztrácí a útočník Velešína Josef Mikeš nadvakrát překonává našeho brankáře. A vidíme názorně, jak vypadá gól, kterých jsme soupeřům v jarní části věnovali bezpočet. V 11.´ jde Toník Bujok do souboje s velešínským brankářem, získává balón a z ostrého úhlu z otočky balón přestřeluje. O dvě minuty později zahráváme z místa asi dva metry za velkým vápnem Dominikem Vítovcem trestný kop, ale ten končí daleko nad brankou soupeře. Ve 20.´ posílá Jarda Ketzer podél postranní čáry Filipa Zittu, jehož centr jde na branku, kde má brankář hostí hodně práce, aby balón dopravil přes břevno své branky. Z následného rohu hlavičkuje Lukáš Král pouze vedle soupeřovy branky. Ve 26.´ rozehráváme další rohový kop a hlavička Tondy Bujoka jen těsně míjí soupeřovu branku. V 30.´ přichází dlouhý aut Martina Moutelíka na Filipa Zittu, ten okamžitě prodlužuje na Marka Valtu, ale ten bohužel na balón nedosáhl. V 37.´ jsme svědky dalšího našeho útoku. Filip Zitta centruje před branku na Tondu Bujoka, který je v souboji s brankářem faulován a hlavní rozhodčí Lukáš Eibl nařizuje pokutový kop proti Velešínu. Při tomto souboji se brankář Velešína Václav Ottenschläger zranil a na jeho místo nastoupil Jakub Severa. K provedení pokutového z naší strany se postavil Jarda Červenka a střelou doprostřed branky nedal novému brankářovi v brance hostí šanci. Naše radost z vyrovnání však neměla dlouhého trvání. Za čtyři minuty na to Marek Valta přesně přihrál na naše velké vápno hráči soupeře Michalovi Vlačuhovi a ten pohodlně přehazuje našeho brankáře a strhuje vedení zase na stranu soupeře. A neuplynula ani minuta po našem rozehrání a čelíme další střele, kdy balón jen o kousek míjí naši branku. Již uplynul základní čas prvního poločasu a v nastavené minutě je nepřehledná situace před brankou hostí, při níž se balón dostává k Jardovi Ketzerovi a ten střelou z jedenácti metrů vyrovnává na 2 : 2. A tímto stavem také končí první poločas.

 

Hned na začátku druhého poločasu nás čeká velká nepříjemnost. V 48.´ Marek Valta po odpískání nesmyslně zakopává balón do zámezí a je za to odměněn žlutou kartou. V jeho případě se však jedná již o druhou v tomto zápase (první dostal v prvním poločase za faul) a tak mu rozhodčí Eibl zároveň ukazuje kartu červenou. Takže nás čeká skoro celý poločas hra v oslabení. O čtyři minuty později podnikáme po pravé straně rychlý protiútok. Po centru nachází balón Filipa Zittu na velkém vápně, který však balón špatně trefil a zdá se, že je po naší další šanci. Po chvíli se k němu vrací balón podruhé. Tentokrát však trefuje naplno a tuto střelu proměňuje v náš třetí úspěch. V 58.´ hosté proti nám zahrávají další trestný kop, ale s nedůraznou střelou neměl Pavel Klas sebemenší problém a v pohodě ji chytá. Jenomže o šest minut později bylo hůř. Chytrý a výborně umístěný trestný kop téměř z našeho velkého vápna Tomáše Semeráda končí u tyče naší branky a je opět vyrovnáno. V 69.´ dochází v našem týmu k prvnímu střídání a Dominika Vítovce nahrazuje Standa Pšenička. V 73.´ fauluje brankář hostí unikajícího Toníka Bujoka (podle převážné části přihlížejících faul na červenou) a z trestného kopu trefuje Filip Zitta zeď. Při dalším přerušení hry nastupuje do hry Honza Mrázek a zaujímá post střídaného Martina Moutelíka. Z následujícího útoku dáváme Filipem Zittou další gól, ale ten není pro ofsajd uznán. Také hosté dávají o sobě vědět a jejich útok po levé straně je zakončen střelou nad. V 83.´ střídá Fandu Roučku Petr Vastl. V 86.´ vyráží Jarda Ketzer k samostatnému útoku, ale obránce ve spolupráci s dobře vyběhnuvším brankářem jeho snahu likvidují. A lépe to nedopadlo ani v 90.´, kdy Jarda Červenka vysunul po pravé straně Filipa Zittu až k rohovému praporku. Odtud centruje do vápna a Jardovi Ketzerovi se nepodařilo skákající balón dostat do branky. A to byl již konec zápasu.

 

Přestože v týdnu před tímto zápasem došlo ke změně trenéra a místo Standy Klase byl do čela A mužstva dosazen Gusta Bujok, nedosáhly jsme ani v tomto zápase na vítězství. Ani Aleš Mach si nevybral nejvhodnější okamžik pro ukončení činnosti jako hráč A týmu. A v neposlední řadě hrálo roli oslabení týmu Markem Valtou, který svou nekázní a nesmyslným zakopnutím balónu donutil náš tým hrát o deseti pomalu celý poločas. Jediným pozitivem tohoto zápasu bylo, že nám naši mladíci ukázali, že se dá hrát i bez opor, bez kterých jsme si nedokázali náš tým představit. Podle všeho se jednalo asi o náš nejlepší zápas jara. Mužstvu se vrátila bojovnost a o té vždy vacovský fotbal byl a věřím, že i bude. Všechny naše hráče musíme pochválit za nasazení. Nikdo se nesnažil nic ošidit a každý vydal ze sebe vše, na co má. V sobotu 16. června 2018 sehrajeme poslední zápas tohoto ročníku I.A třídy od 17.00 hodin v Plané u Českých Budějovic a budeme s napětím očekávat, jak dopadne náš duel s místními fotbalisty a jak dopadnou ostatní zápasy, které se týkají našeho setrvání v této soutěži. Držte nám palce.

  

 

 

 

Do zápasu s FC Velešín jsme nastoupili v této sestavě:  

 

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Jarda Červenka – Lukáš Král

Záloha: Fanda Roučka – Jarda Ketzer© - Dominik Vítovec – Adam Jírovec - Marek Valta  

Útok: Filip Zitta – Tonda Bujok

 

Náhradníci: Petr Vastl, Standa Pšenička, Martin Mls,Radovan Mach,Jan Mrázek

Hlavní trenér: Gusta Bujok

 

Vedoucí mužstva: Jiří Mls

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 


LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE :  SK VACOV 3:1  (2:0)

 

V sobotu 2. června 2018 jsme od 10.15 hodin sehráli další zápas jarní části I.A třídy v Českých Budějovicích s Lokomotivou. A ani tentokrát jsme nepřekvapili. Ani sebe, ani přítomné diváky. Opět jsme se vraceli domů bez bodu.

 

Již ve 3.´ jsme byli svědky první přímé střely na naši branku, s kterou si Pavel Klas poradil a balón vyrazil nad břevno své branky. Z následného rohového kopu nic domácí nevymysleli, a tak jsme se ubránili. O čtyři minuty později se také my dostáváme k soupeřově brance. A to po úniku Marka Valty. Jeho centr však končí za brankou Lokomotivy. V 10.´ přichází dlouhý pas na Filipa Zittu, ale jeho střelu z dálky domácí brankář chytá. Po rozehrání balónu brankářem mají domácí dvě šance, které však končí pouze v zámezí. V této fázi se bráníme stálému tlaku Lokomotivy. Dostáváme se pouze ke krátkým výpadům, ale jenom výjimečně. Jako například v 19.´ přichází náš první útok po ose Filip Zitta – Marek Valta, jehož centr do malého vápna je sražen domácím obráncem na roh. Po jeho zahrání se dostává balón k Jardovi Ketzerovi, který z něj dává gól, ale ten není pro ofsajd uznán. Jsme pod tlakem a gól visí ve vzduchu. Ve 21.´ domácí vykopávají od branky a po rychlém přenesení hry před naši branku přichází přízemní střela na naši branku, kterou Pavel Klas s vynaložením všech sil vyráží na roh. Z rohu Lokomotiva nic nevytěžila, ale naše obrana je nepoučitelná a místo rázného odkopu přihrává nakrátko Jarda Červenka Radovanovi Machovi. Ten špatnou přihrávkou nachází hráče domácích Matouše Sudka, který pohotovou střelou přehazuje našeho brankáře Pavla Klase a dává nám první gól. V 29.´ doplácíme na naši neukázněnost a nedůslednost při obsazování protihráčů. Na levé straně vyklidil Lukáš Král svůj post a přenechal jej Ayebu Mohamedovi Khalilovi, který dostává balón do míst, kde není v okruhu patnácti metrů nikdo z našich. V pohodě pokračuje k naší brance, dává centr do našeho malého vápna, kde nachází dva neobsazené spoluhráče. A jeden z nich, Filip Navrátil, nám dává do prázdné branky druhý gól. O tři minuty později minela Petra Vastla s následným pádem umožňuje útočníkovi Lokomotivy odcentrovat do našeho pokutového území a jen velké umění útočícího hráče nás zachránilo, že neposlal balón potřetí do naší branky. Po rozehrávce další únik Marka Valty skončil naším rohovým kopem. Balón z tohoto rohového kopu našel hlavu Jardy Ketzera a jeho hlavička těsně míjí soupeřovu branku. I nadále se bráníme obléhání naší branky. Až ve 45.´ zahráváme Markem Valtou z pravé strany trestný kop a hlavička Toníka Bujoka končí kousek vedle branky Lokomotivy. A to také byla poslední akce tohoto poločasu, který jsme odehráli z větší části na naší půli v hluboké defenzivě.

 

Do druhé půle nastupujeme hned se dvěma změnami v naší sestavě. Filipa Zittu a Radovana Macha nahradili na jejich postech Jakub Hlásek a Dominik Vítovec. Po těchto změnách se zdá, že jsme se zvedli, jsme více na balónu a už nejsme takovými nezdárky jako v prvním poločase. Ale přichází 56.´ a je tu rána z čistého nebe. Je to trochu nadsázky, protože od zahajovacího hvizdu tohoto poločasu se protrhlo samo nebe a na hráče a celou hrací plochu dopadá hustý liják, že během minuty nemají hráči ani rozhodčí na sobě kousek suchý. Ale zpátky k tomu čistému nebi. Adam Jírovec dává špatnou přihrávku. Hráč soupeře, který se dostal k balónu, jej nezištně dává na střed před naše velké vápno, tam si Ayeb Mohamed Khalil poradil s naší obranou, a z dálky překonává našeho brankáře Pavla Klasa potřetí. Je to hořká sprcha, zvláště když už se zdálo, že budeme Lokomotivě zdárným soupeřem. Po několika minutách hry je na hranici velkého vápna faulován Adam Jírovec. Pokus překonat domácího gólmana se Markovi Valtovi nezdařil a jím vystřelený balón končí daleko nad brankou. 71.´ a zahráváme Dominikem Vítovcem z pravé strany trestný kop. Jeho točená střela je první z našich trestných kopů, která trefuje branku a hned je to gól jako hrom. Snižujeme na 1 : 3 a hned je vidět na našich hráčích, že je tento úspěch povzbudil. Přesto se však domácí dostávají ještě k dvěma šancím. První střelu z velkého vápna Pavel Klas vyráží a druhá, z trestného kopu pět metrů před naším velkým vápnem, končí daleko nad. V 76.´ však získává balón Adam Jírovec, prodlužuje Kubovi Hláskovi do velkého vápna a ten nesobecky přihrává ještě Jardovi Ketzerovi. Jeho střelu již z dosti ostrého úhlu vyráží domácí brankář. V 83.´, již po několikáté v tomto zápase, zázračně likviduje Pavel Klas nájezd soupeře. V 87.´ se i my opět dostáváme do šance, ale střela Toníka Bujoka končí vysoko nad brankou. Po rozehrání po této nepříliš vydařené střele se domácí opět dostávají na dostřel, ale Pavel Klas v brance již nepovoluje žádnou změnu skóre na časomíře. Je to v době, kdy ustává nepřetržitý liják, a to je také jediná událost, která se do konce zápasu udála. Pak již jen hvizd hlavního rozhodčího Jana Rintha ukončil tento zápas.

 

Máme za sebou zase jeden z jarních zápasů, který se nám nepodařil. Jediným kladem bylo, že se naši hráči v druhém poločase trochu zvedli a částečně ze sebe setřásli tu nervozitu, která se zápas od zápasu zvětšuje. Jak v tom budou pokračovat, budeme moci shlédnout v neděli 10. června 2018, kdy na našem hřišti sehrajeme od 17.00 hodin existenční zápas s hráči Velešína. Přijďte nás povzbudit. 

 

        

    

 

Do zápasu s Lokomotivou České Budějovice jsme nastoupili v této sestavě:  

 

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Aleš Mach – Petr Vastl – Lukáš Král – Jarda Červenka ©

Záloha: Adam Jírovec – Radovan Mach – Antonín Bujok – Marek Valta

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Klas, Jakub Hlásek, Karel Procházka, Dominik Vítovec

Hlavní trenér: Standa Klas

 

Vedoucí mužstva: Kája Koblížek  

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 


SK VACOV  :  SK SLAVIA ČESKÉ BUDĚJOVICE   0 : 5   (0:2)

 

Tak jak jsem minulý týden končil komentář k minulému zápasu větou: ,,…v minulých zápasech hráči Slavie rozdávali potřebným, jestlipak zbylo něco pro nás?“ Odpověď nám naši hráči dali stručnou – NEZBYLO. Všichni, kdo jsme byli přítomni nedělnímu zápasu proti SK Slavia České Budějovice, byli jsme svědky zmaru. Z naší strany to byl pouze další odehraný zápas bez šťávy a bez překvapivých situací. Ale popořadě.

 

Začátek zápasu byl takovou přehlídkou náznaků útoků na obou stranách, které vždy končily na hranicích velkých vápen. Až v 7.´ byl na rohu velkého vápna faulován Flip Zitta. Trestný kop obstaral opět Radovan Mach a svým centrem našel hlavu Jardy Ketzera, jehož hlavička skončila nad brankou soupeře. Naopak ve 13.´ se srazili Jarda Červenka s Lukášem Králem při obranném zákroku u pomezní lajny a osamocený Martin Slípka toto naše zaváhání potrestal z dobrých 25 metrů přízemní střelou k tyči, na kterou byl náš brankář Pavel Klas krátký. Prohráváme 0 : 1, takže vstup do zápasu nemůžeme považovat za zdařilý. V 19.´ Petr Vastl fauluje na brankové čáře těsně před velkým vápnem, ale následnému trestnému kopu jsme se ubránili. Naopak v 21.´ přichází z naší strany křižný pas přes celou šířku hřiště na Adama Jírovce, jemuž však balón uniká do autu. Během dvou minut se hraje opět na naší straně, jsme u balónu, ale Jardovi Červenkovi se nepovedla přihrávka a hráč Slavie se pokouší přelobovat našeho brankáře, daří se mu to, ale k naší radosti přestřeluje i naši branku. V následujícím dějství se začíná zdát, že trochu Slávii přetlačujeme, ale stále se nemůžeme dostat do vyložené šance. V 36.´ dostává Filip Zitta pas po levé straně, ale pouze platonicky stínuje hostujícího hráče. Ten se tak snadno dostává k balónu a posílá centr po své pravé straně. Tam křídelní hráč okamžitě centruje na naše velké vápno, kde nachází volného Vojtěcha Bravence, který podruhé rozvlňuje síť naší branky. Po této druhé inkasované brance se při neurovnané hře blíží konec poločasu. V nastavené hře se dostáváme ještě do šance, když si Fanda Roučka povodil u rohového praporku dva hráče hostí, pěkným pasem vybídl Filipa Zittu, který po krátkém sprintu s balónem dává centr před branku. Jeho balón nachází Adama Jírovce, který z první jen o kousek přestřeluje branku Slavie. Škoda, před týdnem ze stejné šance skóroval. A to také byla tečka za prvním poločasem.

 

Ani druhý poločas jsme nezačali slavně. Již ve 47.´ si z nás naši hráči dělají legraci. Když u našeho rohového praporku získáme balón, tak dlouho si s ním hrajeme a nejsme schopni jej zahrát dopředu, až se k balónu dostanou hosté. Ti s ničím neotálejí, jednoduše nacentrují balón před naši branku a neobsazený kapitán hostí Tomáš Vršitý nezadržitelně skóruje. A nejen že prohráváme 0 : 3, ale ještě jsme svědky ukázky, v čem je rozdíl naší hry od hry našich soupeřů. A to nejen v tomto zápase. Takže místo toho, abychom se v druhém poločase pokusili o zvrat ve vývoji zápasu, necháme si dát takovýto laciný gól a definitivně se necháváme přibít k zemi. Bojuje se po celém hřišti i za cenu faulů a na druhé straně i zranění. Na to doplatil i Jarda Ketzer, který si v jednom z takovýchto zákroků zranil kotník a po nezdařeném pokusu o rozhýbání se musel v 65.´ nechat vystřídat. Na jeho místo přišel Kuba Hlásek. O tři minuty později podnikají hosté rychlý protiútok. Marek Valta si nechává nabíhajícího hráče dosti na volno a ve snaze mu zabránit vystřelit na naši branku, jej ve velkém vápně fauluje. Hlavní rozhodčí Michal Ťupa se ani chvilku nerozpakuje a nařizuje proti nám penaltu. Přestože celá lavička nabádá naše hráče, aby dobíhali vyražený balón, ti na to moc nedbají. Penaltu náš brankář Pavel Klas vyráží, ale na dorážku vybíhají pouze hráči Slávie a právě dobíhající Milan Boček nám zasazuje čtvrtou ránu. A naši hráči? Ti ještě podřimují na hranici velkého vápna. Teprve v 70.´ se dostáváme zásluhou Kuby Hláska do vyložené šance, ale ani jemu se nedaří trefit branku a jeho střela končí jen vedle. V 79.´ nás hosté zase přečíslují a dostávají se k centru na roh malého vápna, avšak i tuto střelu z ostrého úhlu Pavel Klas bravurně chytá. V této fázi hry nás hosté pomalu nepouštějí k balónu. Stále nemůžeme získat balón a tak se Martin Slípka rozhodne asi pět metrů za naším velkým vápnem k přízemní střele. Ta mu sedla tak, že balón končí po páté u tyče v naší síti. Gól jako přes kopírák, který nám dal v prvním poločase. A tak jsme dopili kalich hořkosti až do dna a byli jsme rádi, že jsme po devadesáti minutách našeho trápení uslyšeli závěrečný hvizd.

 

Po takovýchto výsledcích nemůže být v pohodě žádný z našich hráčů. Přesto věřím, že se zvedneme a dočkáme se lepších výsledků. Bude to těžké, ale každý zápas začíná od nuly. Když se to povedlo před týdnem v Sedlci, musí se to povést i jinde. Máme tři zápasy do konce soutěže a myslím, že když všichni budou bojovat jako Adam Jírovec, výsledek se dostaví. Můžeme se o to pokusit hned tuto sobotu 02.06.2018, kdy hrajeme od 10.15 hodin v Českých Budějovicích s tamní Lokomotivou.  

  

         

 

Do zápasu s SK Slavia České Budějovice jsme nastoupili v této sestavě:  

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Petr Vastl – Aleš Mach - Jarda Červenka ©

Záloha:  Radovan Mach – Adam Jírovec – Fanda Roučka – Lukáš Král – Marek Valta  

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Klas, Kuba Hlásek, David Mikeš, Jiří Bubík

Hlavní trenér: Standa Klas

Vedoucí mužstva: Kája Koblížek  

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 


SK SEDLEC :  SK VACOV  1 : 3  (1 : 3)

V sobotu 19. května 2018 jsme se od 13.30 hodin utkali v Sedlci se soupeřem, který je naším sousedem v průběžné tabulce I.A třídy skupiny A. Sedlecký tým je na předposledním místě, my o stupínek výš. Zápas začal oboustranně dosti divoce, hrálo se hned u jednoho velkého vápna, hned u druhého. Avšak když se ve třetí minutě hrálo u velkého vápna domácích, obránce dává dosti nepovedenou přihrávku hlavou svému brankáři, do toho vlétl Jarda Ketzer, zmocňuje se balónu, obhazuje si gólmana a z dosti ostrého úhlu dává náš první gól. Jen se zase potvrdilo, že je důležité sledovat balón do posledního okamžiku. Po rozehrání domácích ve středovém kruhu se dva hráči Sedlece sráží, balónu se zmocňuje Filip Zitta, dává kolmou a přesnou přihrávku Adamovi Jírovcovi na velké vápno. Ten si hezky obhazuje brankáře a dává náš druhý gól. Ještě neopadla vlna radosti a po levé straně uniká Marek Valta až do velkého vápna domácích, kde je faulován. Hlavní rozhodčí Matěj Toucha nařizuje pokutový kop. Jeho exekuce se, jako tradičně, ujímá Radovan Mach. Tentokrát však se rozbíhá dosti nejistě, že je hodně zřejmé, kam balón zahraje. Ani domácí gólman nemá pochyb o směru střely, vrhá se k pravé tyči své branky a balón bezpečně chytá. Po jeho výkopu pro změnu faulujeme před naším velkým vápnem my. Střelu z tohoto trestňáku ze vzdálenosti pěti metrů před naší šestnáctkou však likviduje naše zeď. V dalším průběhu se domácí trochu vzpamatovali a začínají dotírat na naši branku. Přesto ve 33.´ zahráváme náš tradiční roh nakrátko, který však končí naším dvojnásobným ofsajdem. Po dvou minutách zahrávají domácí trestný kop od pomezní čáry. Tento kop je však moc dlouhý a my se dostáváme do rychlého protiútoku. Marek Valta uniká po levé straně a díky velkému důrazu v osobním souboji centruje před branku, kde je Adam Jírovec lepší než bránící hráč a z první dává naši třetí branku. Dále jsme aktivnější, ale kvůli ofsajdu se k balónu dostávají domácí. A z jejich protiútoku dostáváme ve 40.´od Milana Peška gól, který znamená snížení našeho náskoku na 3 : 1. Nutno podotknout, že dva naši hráči se za zbytečného dohadování pomalu vraceli od branky soupeře a jejich nepřítomnost při obranné činnosti byla znát. A je to škoda, protože místo abychom svůj náskok zvýšili, dostaneme takto laciný gól. Ještě v poslední minutě tohoto poločasu se dostali domácí ke střele podél naší branky, která vystrašila celou naší střídačku. A úplně na závěr máme výhodu rohového kopu, který je Radovanem Machem hodně přetažen. Pak již následuje hvizd hlavního rozhodčího, který první poločas končí.

Do druhého poločasu nastupují obě mužstva bez střídání, ale domácí trenér udělal změny na postech svých hráčů. My poločas zahajujeme velmi pasivně a Sedlečtí hned první rozehraný rohový kop zakončují hlavičkou přes naši branku. Soupeř na nás nebezpečně dotírá, ale hraje se celkově rozháraný fotbal s množstvím osobních soubojů. Až v 61.´ jsme se zmohli na protiútok, když Jarda Ketzer uniká po pravé straně a dává Radovanovi Machovi, kterému se však střela nepovedla a jeho projektil končí nad brankou domácích. V 70.´ po našem pěkném protiútoku a opakovaném centru balón končí v rukou domácího brankáře. Jeho dlouhý výkop srážíme na roh. Ten odvracíme, ale přichází další šance. To, když střelu z dálky, mířící k tyči naší branky, Pavel Klas zázračně chytá. V 77.´ jsme svědky dalšího protiútoku domácích. Na křižný centr po zemi náš brankář Pavel Klas nedosáhl a nabíhající hráč soupeře, k našemu velkému štěstí, přestřeluje. Následuje náš rychlý protiútok, kdy Jarda Ketzer přihrává Alešovi Machovi. Jeho střelu však brankář Sedlece chytá. Po několika okamžicích se znovu dostáváme do šance a Marek Valta nastřeluje břevno branky domácích. V 80.´ přichází na hřiště Jakub Hlásek a nahrazuje Filipa Zittu. V této fázi hry se bráníme. V 85.´ fauluje Petr Vastl u pomezní lajny, centr z trestného kopu zachycuje Radovan Mach a trochu jsme si oddechli při závěrečném náporu domácích. Přesto v 88.´ se zase bráníme trestnému kopu z 20 metrů. Povedená střela končí na břevně naší branky, a tak i díky němu jsme se ubránili. Sledujeme poslední rozhárané minuty. V 90.´ přichází na hřiště Standa Pšenička místo Jardy Ketzera a po dvou minutách nastavení je zápas u konce.

Získali jsme tři povinné body a utrpěli první jarní vítězství. Nebudeme si namlouvat, že to bylo zásluhou naší zlepšené hry. Přesto toto vítězství potěšilo a udělalo krok k záchraně dalšího ročníku této soutěže. O tom, jestli hrajeme lepší fotbal, se můžeme přesvědčit již tuto neděli 27. května 2018 od 17.00 hodin, kdy na našem hřišti přivítáme mužstvo SK Slavia České Budějovice. Ti v posledních kolech rozdávali potřebným, tak uvidíme, jestli zbylo také něco na nás. Přijďte nás povzbudit.

 

    

Do zápasu s SK Sedlec jsme nastoupili v této sestavě:  

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Petr Vastl - Jarda Červenka© - Aleš Mach – Lukáš Král

Záloha: Radovan Mach – Fanda Roučka – Adam Jírovec – Marek Valta

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Klas, Standa Pšenička, Jakub Hlásek

Hlavní trenér: Standa Klas

Vedoucí mužstva: Jirka Mls

  

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 


 

SK VACOV :  FK VODŇANY 2 : 6 (0:3)

V sobotu 12. května 2018 přijel na naše hřiště tým FK Vodňany, se kterým jsme od 17.00 hodin sehráli další kolo odvet I.A třídy. Zápas začal naším počátečním náporem. Již v 2.´ nachází centr z rohu Radovana Macha hlavu Víti Zábranského, jehož hlavička končí těsně vedle vodňanské branky. O dvě minuty později dochází k přenesení hry na levou stranu na Marka Valtu, který má dostatek prostoru, aby unikl soupeřovým hráčům. Jeho napůl střela a napůl centr končí daleko nad brankou soupeře. Pak následuje série tří a posléze dvou našich rohových kopů. Všechny jsou zahrány nakrátko, ať již si nabíhá Aleš Mach nebo Filip Zitta, jako podle šablony vrací balón Radovanovi Machovi, který centruje před bránu soupeře. Nic, co by hráče kvalit vodňanského týmu mělo překvapit. Těžko obstojí alibistická odpověď, že takto zahráváme rohy z důvodu, že nemáme žádné hlavičkáře. Myslím, že by se daly vymyslet i jiné kombinace, které by dokázaly soupeře překvapit. Ale to chce čas, kterého máme s přibývajícími koly a našimi výsledky čím dál tím méně. A těmito nešťastně provedenými rohovými kopy byl také otupen náš počáteční krátký nápor. Od těchto okamžiků se začíná hrát uprostřed hřiště se stále více se prosazují hráči vodňanského týmu. Ještě v 18.´ se blýsklo na lepší časy, kdy po levé straně uniká Jarda Ketzer a dává do velkého vápna Adamovi Jírovcovi. Ten vrací pod sebe na Radovana Macha, jehož střela končí těsně vedle branky soupeře. V 21.´ vyráží Pavel Klas první střelu z dálky k rohovému praporku. Tam se o balón přetahují náš Fanda Roučka s útočníkem Vodňan. Tento souboj končí naším faulem a je proti nám nařízen trestný kop. Ten je rozehrán na nabíhajícího Ondřeje Hudáka, jehož nepovedený centr z 22 metrů končí u tyče a za zády pozdě reagujícího Pavla Klasa, který v době Hudákova kopu stál uprostřed naší branky a pozdní reakcí již nestačil balón vytěsnit z naší branky. Prohráváme 1 : 0. Hra se trochu uklidnila. Tento zdánlivý klid narušila pouze střela z dálky v 31.´, která však naši branku minula. Až v 33.´ Adam Jírovec vysílá hlavou Filipa Zittu po pravé straně. Ten centruje do velkého vápna, kde nachází Marka Valtu, který z první trefuje jen břevno soupeřovy branky. Po následné situaci končí balón v zámezí zásluhou hostujícího hráče, takže kopeme rohový kop, z kterého jsme nic nevytěžili. I po rozehrání hostí obléháme jejich branku, přichází dlouhý aut Martina Moutelíka a Víťa Zábranský hlavou trefuje branku, ale radost nám kazí protivníkův gólman, který balón chytá. Po následujícím rychlém protiútoku musí Pavel Klas dvakrát zachraňovat. A je tu 39.´, na kterou asi dlouho nezapomene Aleš Mach. A nejen on. Z pravé strany zahrává balón do středu našeho velkého vápna, kde se ho zmocňuje Lukáš Malík a nekompromisně prostřeluje Pavla Klasa a zaznamenává druhý úspěch hostí. Neuplynuly ani tři minuty od tohoto okamžiku a jsme svědky velké tlačenice v našem brankovém území. Tento prostor je přehuštěn, ale pohybují se pouze hráči Vodňan a Víťa Zábranský. Ten dvakrát odráží střelu soupeře, až nakonec se dopouští faulu, za který je proti nám nařízen pokutový kop. Z něj posílá kapitán hostí Pavla Klasa na druhou stranu a zaznamenává třetí trefu v naší síti. Ještě se vrátím k situaci před touto penaltou, kdy byl v pohybu pouze Víťa Zábranský a ostatní naši hráči připomínali statisty, mezi kterými si Vodňanští dělají, co chtějí. Po našem rozehrání a několika našich přihrávkách ukončil hlavní rozhodčí Lukáš Tauber konec první půle našeho trápení.

Hned po počáteční rozehrávce se snažíme o úvodní tlak. Přesto se první dostávají do šance hosté a Lukáš Král musí vykopávat balón z naší prázdné branky. Vodňanským vychází vše, na co sáhnou, ale u nás to jde strašně ztuha. Moc se nadřeme na každou i sebemenší šanci. I přesto se dostává Adam Jírovec v 53.´ na pravé straně na dostřel a jeho pěknou střelu do šibenice chytá soupeřův brankář. To však je jen taková slabá útěcha pro srdce diváka. Ten o pět minut později vidí, jak se to dělat nemá. Dva naši hráči běží za balónem a na pomoc jim spěchá i brankář Klas. Do toho vletí hráč Vodňan a výsledek je takový: na místě zůstává ležet Víťa Zábranský s bolavým kolenem a naši zbylí dva hráči hledí za Lubošem Kuncem, který nám dává ze vzdálenosti 30 metrů čtvrtý gól do prázdné branky. Třicet metrů je také vzdálenost, ve které došlo k tomuto souboji. Škoda, už ani nejsme schopni zakopnout balón do zámezí. Zraněný Víťa Zábranský je po chvíli, ve které zkouší se zraněním hrát, vystřídán Kubou Hláskem. A je tu 63.´ a Radovan Mach nechce zůstat pozadu za skutkem, který se povedl jeho bratrovi Alešovi v 1. poločase, a také nezištně přihrává na naší půli hráčům soupeře, kteří si po rychlé výměně balónu připisují z nohy Jaroslava Rauschera pátý úspěch. To už je velký debakl. Přesto však jsme v 71.´ svědky ojedinělé ideální přihrávky za obranu na Kubu Hláska, který si obhazuje hostujícího brankáře a přihrávkou na penaltu vybízí Fandu Roučku ke vstřelení našeho čestného gólu do prázdné branky. V 73.´ ještě Aleš Mach zbytečně fauluje na hranici velkého vápna. Tomuto nebezpečí jsme se ubránili a naopak v 75.´ dostává opět Kuba Hlásek pěkný balón do běhu a na jeho pěkný centr na malé vápno si naskakuje Jarda Ketzer a dává hlavou náš druhý úspěch. V 82.´ byl před pokutovým územím soupeře faulován Marek Valta, ale nepřesná střela Filipa Zitty skončila nad brankou Vodňanských. A tečku za tímto zápasem udělal střídající Jan Kalianko v 90.´, kdy jsme již nebyli schopni jej dostoupit a dal nám šestý gól.

Kromě rozmezí mezi 71.´a 75.´ nám tento zápas moc radosti neudělal. Po velkém hazardování s hráčským kádrem v posledním období (mám na mysli přibližně poslední rok) je třeba dát dohromady vše, co máme ještě k dispozici k následnému zápasu v Sedleci. Rozhodně si za této situace nemůžeme dovolit nechat Vojtu Uhlíře hrát si v době mistrovského zápasu se svými dětmi za brankou, nemůžeme nechat stát Míru Vítovce ani Jardu Červenku. Nyní je vše na fotbalovém výboru, aby vše uvedl na pravou míru a povolal všechny, kteří jsou nám schopni v této dosti vyhrocené situaci pomoct. Moc času nám již nezbývá. Především zápas v sobotu 19.05.2018 by se měl stát odrazovým můstkem z této mizérie. To se utkáme v Sedleci s místními borci. Zápas začíná v netradičních 13.30 hodin.

Do zápasu s FK Vodňany jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Víťa Zábranský – Lukáš Král

Záloha: Marek Valta – Adam Jírovec – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Jakub Hlásek, Karel Procházka, David Makas, Standa Klas

Hlavní trenér: Standa Klas

Vedoucí mužstva: Kája Koblížek.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st. 


ŠUMAVAN VIMPERK :  SK VACOV 2 : 1 (0:1)

V sobotu 5. května 2018 jsme zajížděli k dalšímu zápasu I.A třídy. Tentokrát jsme sehráli zápas od 15.00 hodin ve Vimperku s místním Šumavanem. A hned od první minuty bylo na co se dívat. Již v první minutě zápasu Míra Vítovec u našeho rohového praporku dělá vše pro to, aby balón přešel přes brankovou čáru a my abychom získali výhodu výkopu od branky. Ztrácí jej však a již je u naší branky velmi nebezpečně. Ubránili jsme se a v rychlém brejku Jarda Ketzer uniká obraně domácích, z levé strany centruje na značku pokutového kopu volnému Adamovi Jírovcovi, který z první nádherně trefuje a dává k tyči náš vedoucí gól. V 6.´ předbíhá opět po levé straně Jarda Ketzer obránce Šumavanu a dává balón Filipovi Zittovi. Ten ještě pouští na Aleše Macha, který však má balón na dlouhou nohu, a podle toho také vypadá jeho nepřesná střela. Do 16.´ se hraje vyrovnaný fotbal. Až v této minutě je zase nebezpečí u naší branky, které zažehnáváme, a i my se dostáváme k brance domácích. Bohužel však bez přesného zakončení. Ve 23.´ jsme svědky trestného kopu z 30 metrů proti nám. Náš brankář Pavel Klas jej vyráží na roh. I tomu jsme se ubránili a naopak podnikáme rychlý protiútok, který končí faulem na Jardu Ketzera. Míra Vítovec z něj nastřeluje pouze domácí zeď a balón končí za brankovou čarou. Zahráváme roh, ale ohrozit domácí branku se nám opět nepodařilo. A je tu 30.´ a Aleš Mach rozehrává trestný kop na pravou stranu. Tam se balónu ujímá Filip Zitta a dává do velkého vápna Adamovi Jírovcovi. Jeho střela je však tečována a ani následný roh nepomohl k překonání brankáře Vimperka. Trochu vzruchu přinesla ještě 43.´, když Radovan Mach fauluje na rohu velkého vápna. Střelu z tohoto nepříjemně vypadajícího přímého volného kopu naše zeď odráží, jmenovitě Adam Jírovec, hlavou. Zbývající minuty tohoto poločasu se odehráli ve středu hřiště a ji nic nezměnilo skóre na světelné tabuli.

Do druhého poločasu nastupujeme s vedením 1:0. Ani jsme nezaznamenali změnu v základní sestavě. Po našem nepřesvědčivém rozehrání získali domácí balón a přísně nařízený trestný kop z 38 metrů končí vedle naší branky. V 53.´ zahráváme trestný kop, ale neudrželi jsme balón a z rychlého protiútoku nám dává Pavel Samohejl vyrovnávací gól. A právě po obdržení této vyrovnávací branky se zvýšila nervozita jak na hřišti, tak i mimo něj. Zápas dostal v těchto okamžicích pravou patinu derby. Nyní se střídají útoky na obou stranách okořeněné šancemi u obou branek. V 73.´ zahráváme rohový kop, získáváme balón a Jarda Ketzer dává Alešovi Machovi, jehož dorážka končí vedle soupeřovy branky. V 76.´ jsme svědky prvního střídání v našem týmu. Filipa Zittu, jemuž se tento zápas příliš nevyvedl, nahrazuje Jakub Hlásek. 82.´ útočíme, získáváme výhodu rohového kopu, ale bratrům Machovým se již podruhé v tomto zápase nepovedlo jejich kouzlo a tak nám nezbývá, než se zase bránit. V 89.´ jeden z našich dlouhých centrů před branku Šumavanu. V tomto okamžiku došlo k nedohodě domácího brankáře s obráncem a je jen škoda, že tomu bez nějaké reakce jen přihlížel Dominik Vítovec. Naopak po následném rychlém protiútoku musí zase zasahovat Pavel Klas. Když si již všichni v celém areálu Šumavanu myslí, že dojde k spravedlivému dělení bodů, přichází 91.´ a jeden tuctový centr před naši branku do malého vápna, který nachází hlavu Jakuba Pospíchala. Ten osamocen a nikým neatakován nám dává hlavou druhý gól a všechny body necháváme domácím. Po naší rozehrávce je zápas ukončen.

Co říct na závěr? Již je nejvyšší čas najít příčinu toho, že máme na jaře tak tragický obraz hry a výsledky vůbec. V posledních zápasech to v prvním poločase vypadá na zlepšení, ale druhé poločasy jsou tragédií. Nejen nyní ve Vimperku, ale i v ostatních zápasech, pro nás v druhé půli končí napadání protihráčů, včasné vystupování na balón a celková hra připomíná bezmoc. Nebudu tady vypočítávat, o kolik bodů jsme na jaře již přišli, nebudu tady vypočítávat, kolik jsme dali a naopak obdrželi gólů, ani na někoho ukazovat. Toto si dokáže každý lehce spočítat. A každý cítí, že mu to zrovna nejde, ale nedokáže se s tím srovnat a štěká okolo sebe. Je třeba se dát dohromady. Přestat poukazovat na chyby ostatních, ale vyvarovat se svých. Starší a zkušenější musí jít příkladem mladým hráčům a spíše je podpořit a pomoct jim na hřišti. Poradit jim, kde je jejich místo a kde mají v určitých fázích hry být. Dále je třeba vzít na vědomí, že je tady trenér, který má své představy o hře, ale když se přijde na hřiště, tak si každý dělá, co chce. Je možné si o tomto s trenérem promluvit, ale ne až na hřišti při zápase. To říkám v době, když máme před sebou zápas s TJ Vodňany, kde jsme na podzim svojí naivní hrou prohráli 0:7. Věřím, že si všichni dobře pamatují, jak jsme je tlačili, ale stačilo sedm rychlých protiútoků a vezli jsme domů plný ranec. Na tento styl hry oni mají hráče a my jsme na to za celých devadesát minut nepřišli. Snad na to přijdeme teď v sobotu 12.05.2018, kdy od 17.00 hodin máme na svém hřišti právě tohoto soupeře. Navíc při pohledu na tabulku jsme poklesli o jednu příčku, když se českobudějovické Lokomotivě podařilo zvítězit v Sedleci a vybojovat tři body. Takže prosím všechny věrné, aby nás přišli v sobotu podpořit.      

 

Do zápasu se Šumavanem Vimperk jsme nastoupili v této sestavě:  

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Míra Vítovec - Víťa Zábranský © – Lukáš Král

Záloha: Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka – Adam Jírovec – Dominik Vítovec

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Stanislav Pšenička, Standa Klas, Jakub Hlásek, Karel Procházka, David Mikeš

Hlavní trenér: Standa Klas

Vedoucí mužstva: Kája Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.   


SK VACOV  :   TJ BLATNÁ  1:3  (1:1)

V sobotu 28.04.2018 jsme na našem hřišti přivítali soupeře nadmíru zdatného. Přijeli k nám k jarní odvetě a současně k sehrání 19. kola I.A třídy hráči TJ Blatná, kteří v jarní části soutěže nepoznali pocit porážky. A také nám hned od začátku dali vědět, s jakým úmyslem k nám přijeli. Hned v 1.´ ohrožují naši branku střelou z velkého vápna, ale Pavel Klas balón vytěsňuje na roh. Několik minut se bráníme počátečnímu náporu hostí, ale již v 6.´ Filip Zitta hlavičkuje ze značky pokutového kopu, ale jeho vysoký balón v pohodě hostující gólman chytá. Ve 14.´ jsme svědky dlouhého autu Blatenských na naše velké vápno a střela jejich útočníka je opět brankářem Pavlem Klasem nadzvednuta nad břevno naší branky. A o dvě minuty později vhazují Blatenští další aut a vracející se Jarda Červenka v souboji tělo na tělo brání soupeři v zacentrování před naši branku. Tento zákrok je hlavním rozhodčím Vítězslavem Tůmou posouzen jako faul Jardy Červenky a nařizuje v prostoru vedle našeho velkého vápna trestný kop proti nám. Ani se nedivím protestům Jardy Červenky, protože ani ve večerním sestřihu na ČT 1, se žádný faul nekonal. Přesto však byl za tento protest odměněn žlutou kartou. Hosté ani tento připísknutý faul nezužitkovali ke vstřelení vedoucího gólu a naše obrana se s ním se ctí vyrovnala. Ani v 35.´ se naši hráči nenechali zaskočit a ubránili se proti trestnému kopu deset metrů před naším velkým vápnem, který si za svůj zákrok vykoledoval Adam Jírovec. O tři minuty později se nepovedla přihrávka Petrovi Vastlovi a odevzdává balón soupeři. Včasným přistoupením k tomuto hráči Jardou Červenkou je soupeř donucen akci zpomalit, čehož využívá Petr Vastl. Vrací se, svoji chybu napravuje a odehrává balón do bezpečné vzdálenosti od naší branky. Horší je to s námi o minutu později, v 39.´ To Martin Moutelík přihrává hlavou malou domů Pavlovi Klasovi. Jeho hlavička je však pomalá a balónu se zmocňuje útočník hostí Radek Peleška, který dělá kličku našemu brankářovi a zavěšuje do prázdné branky. Prohráváme 1 : 0, ale finále tohoto poločasu teprve přichází. O minutu později je ve velkém vápně Blatenských faulován Aleš Mach. Je nařízen pokutový kop, jehož provedení se zhošťuje jeho bratr Radovan, který potvrzuje svoji neomylnost a rutinérsky vyrovnává stav zápasu na 1 : 1. A za tohoto stavu končí i první poločas.

Druhý poločas začíná za nerozhodného stavu, což je pro nás dosti chvályhodné. Dokonce se ve 48.´ dostáváme do šance, když Jarda Ketzer zachytává balón za soupeřovou obranou a jeho lob přes brankáře z 30 metrů končí malý kousek vedle soupeřovy branky. Hůř je ale v 57.´ Útočník Blatné obchází naše dva hráče, vrací hráči z druhé vlny a ten centruje před naši branku. Balón nachází opět Radka Pelešku a ten hlavou pokořuje podruhé Pavla Klasa a mění stav 2 : 1 pro Blatnou. V následném čase se hraje oboustranně útočný fotbal bez výraznějších šancí. Když už se zdá, že za tohoto stavu zápas skončí, tak v 87.´ je zásadně proti Lukáš Král a dlouhou hlavičkou na našeho brankáře jej přehazuje a dává třetí gól hostí. Po několika minutách zápas končí a pro nás má dosti hořkou příchuť.

Vždyť jsme se vlastně porazili sami. Svými hrubými chybami. Někteří hráči, přestože jsou stále vybízeni trenérem Standou Klasem, aby před svojí brankou nic nevymýšleli, toto nemíní respektovat a pak se nesmíme divit, že máme takovéto výsledky. Snad si to do dalšího zápasu uvědomí a budeme svědky lepšího výsledku. V sobotu 05.05.2018 hrajeme od 15.00 hodin ve Vimperku proti místnímu Šumavanu. Ti v tomto kole pokořili Velešín na jeho hřišti 3 : 2 a jsou na poměrně klidovém 8. místě se sedmibodovým náskokem před námi. Přijeďte nás povzbudit.

 

 

 

Do zápasu s TJ Blatná jsme nastoupili v této sestavě:  

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Petr Vastl – Jarda Červenka© - Martin Moutelík

Záloha: Adam Jírovec – Lukáš Král – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci:  Karel Procházka, Martin Mls, Standa Klas, Dominik Vítovec, Dominik Vítovec

Hlavní trenér: Standa Klas

Vedoucí mužstva: Karel Koblížek

 

Ze zápisků Tomáše Nováka zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.   


TATRAN PRACHATICE   :   SK VACOV   5  :  1  (2:0)

K dalšímu kolu I.A třídy, v pro nás hodně nezvyklém čase, jsme zajížděli v sobotu 21.4.2018 do Prachatic. A právě začátek zápasu v 10.00 hodin byl hodně neobvyklý. Ihned po zahájení zápasu jsme byli svědky rychlého a bojovného fotbalu. A již ve třetí minutě dochází k našemu trestnému kopu z 25 metrů, který zahrává Míra Vítovec. Jeho střela trefuje pouze zeď. O tři minuty později Prachatičtí zahrávají rohový kop. První střelu vyráží Pavel Klas, druhou také a třetí hlavička míří mimo naši svatyni. Horší situace je v 8.´, když nejsme schopni zabránit útoku domácích a centr před branku a nedůsledně bráněný Jiří Fürbach Petrem Vastlem nám dává hlavou přes celou branku vedoucí gól Prachatic. Hrajeme dál. V 15.´ rozehrává Radovan Mach na Aleše Macha, ten mu vrací a dává levou na osamoceného Petra Vastla. Ten balón jdoucí vzduchem střílí z první, ale špatně mu sedl a vysoko přestřeluje branku domácích. Ve 21.´ vhazuje Martin Moutelík dlouhý aut za obranu domácích, kde jej přebírá Jarda Ketzer, postupuje sám a jeho centr před branku se však Víťovi Zábranskému nepodařilo vybojovat. V následující minutě jsme svědky ruky bránícího hráče domácích na velkém vápně. Nařízený trestný kop ze slibné vzdálenosti však Radovan Mach trefuje zase pouze zeď domácích. Po nastalé skrumáži se dostává balón do zámezí na roh. Po jeho rozehrání však Aleš Mach podkluzuje a v zápětí nám Prachatičtí ukazují rychlý protiútok, na jehož konci je zakončení střelou, která k našemu štěstí končí vedle naší branky. Ve 26.´ nám Marek Valta předvádí samostatnou akci zakončenou střelou, kterou domácí brankář vytěsňuje na roh. Z rohu jsme opět nic nevytěžili, ale soupeř opět podniká prudký výpad k naší brance, na jehož konci výborně zasahuje Pavel Klas a šanci domácích likviduje. Získaný balón vyhazuje na Marka Valtu, ten se však nechává předběhnout soupeřovým hráčem a zažíváme zase další perné chvíle u naší branky. V 31.´ zase vymýšlíme něco u naší branky, domácí získávají balón a dávají opět vyniknout Pavlovi Klasovi, který likviduje další vyloženou šanci domácích. O tři minuty později nedokázal Aleš Mach pokrýt hráče Tatranu Ondřeje Kochmy a ten nám dává druhý gól. V následujících minutách zahráváme další trestný kop, ale Radovan Mach balón posílá do náruče domácího gólmana. Ten jej vykopává daleko za půlku a na balón si nabíhá útočník Prachatických a jeho střela míjí jen tak tak naši branku. Ve 42.´ uniká Marek Valta po levé straně a vysunuje Víťu Zábranského. Ten uniká, dává Jardovi Ketzerovi na malé vápno. Jarda střílí levou nohou z první a překopává soupeřovu branku. Je škoda, že nedokážeme dávat ani takto vyložené šance. V závěrečných minutách prvního poločasu se nám povedlo nabídnout soupeři ještě jednu šanci, ale díky našemu štěstí odchází oba celky ze hřiště za stavu jen 2 : 0 pro domácí.

Do druhého poločasu nastupují oba celky bez změn v základních sestavách. Rozehráváme, zpětný balón nachází Jardu Červenku, ten nastřeluje protihráče a z rychlého protiútoku jde centr napříč naším velkým vápnem. Naštěstí prošel bez zásahu některého z protihráčů až k našemu hráči a můžeme založit protiútok. 48.´ a Víťa Zábranský přehazuje obranu a nachází Jardu Ketzera, který obhazuje domácího brankáře. Jeho pomalá střela mířící do branky je však zachycena vracejícím se obráncem Tatranu. V 56.´ se srazil Jarda Červenka kolenem s protihráčem. Hrajeme chvíli o deseti. Trochu vzruchu před naší brankou, ale ubránili jsme se. Po několika minutách se Jarda Červenka vrací na své místo. V 64.´ zahrávají hráči Tatranu na půli trestný kop. Naše vytažená obrana nestačila zareagovat na prohození a Miroslav Kochma nám dává podél vybíhajícího Pavla Klasa třetí branku. O čtyři minuty později zakládá Petr Vastl útok po pravé straně, dává Víťovi Zábranskému, ten se uvolňuje a snižuje na 3 : 1. Po rozehrávce ve středu hřiště se dostáváme opět k soupeřově brance a Marek Valta krásnou střelou nastřeluje břevno branky Prachatických. V této minutě střídá Martina Moutelíka Fanda Roučka. Při našem tlaku je Markovi Valtovi naražen kolenem znovu stehenní sval na stejném místě jako v zápase před týdnem s Juniorem Strakonice a musí jej nahradit též zraněný Filip Zitta. Hned po tomto střídání rozehráváme balón u branky Tatranu, ale rychlý protiútok a následný gól Jaroslava Tesaře nás zase sráží na zem. Za stavu 1 : 4 se již bojuje jen o to, nedostat další gól. I když se snažíme, nic nám nevychází. Trestné kopy střílíme buď do zdi, nebo do náručí brankáře. Nic mezi tím. V 80.´ přichází místo kulhajícího Jardy Červenky David Makas. V této chvíli dochází k přeskupení hráčů v našich řadách a na místo posledního se staví Fanda Roučka. Jenomže hned první balón, který se k němu dostane, nedokáže přihrát dál, je ozbrojen hráči domácích a ti postupují ve třech na naši branku. Mohli se ptát Pavla Klasa, kam ho chce. Nakonec vystřelil Martin Juroš a dává nám pátý gól. Ve velké křeči dohráváme závěr zápasu. Všichni s úlevou vítáme závěrečný hvizd hlavního rozhodčího Karla Kříže ml., kterým ukončuje tento pro nás hodně nepovedený zápas.

Je několik příčin, proč dokážeme v těsné návaznosti hned dvakrát za sebou prohrát zápasy rozdílem třídy. Přihlédneme-li k počtu zraněných za poslední zápasy, je to jen jedna polehčující okolnost. Ale nesmíme se na to vymlouvat. Musíme si přiznat, že zimní příprava neproběhla podle představ trenéra Standy Klasa. A ani tréninky v průběhu soutěže nevykazují nějakou snahu hráčů o zlepšení situace. V následné době budou muset starší hráči motivovat a podpořit mladší hráče, abychom co nejdříve zahráli zápasy s bodovým ziskem, abychom se nemuseli strachovat o zachování I.A třídy i v dalších letech. Teď nás čeká v sobotu 28.4.2018 od 17.00 hodin na našem hřišti tým TJ Blatná, kterému se v poslední době daří, což dokázal tím, že se v průběžné tabulce dostal již na třetí místo. Přijďte nás povzbudit.

Do zápasu s Tatranem Prachatice jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář:        Pavel Klas

Obrana:         Jarda Červenka© - Martin Moutelík - Petr Vastl – Míra Vítovec

Záloha:          Marek Valta – Aleš Mach – Radovan Mach – Adam Jírovec

Útok:              Jarda Ketzer – Víťa Zábranský

 

Náhradníci:               Standa Klas, Fanda Roučka, Filip Zitta, David Makas

Hlavní trenér:           Standa Klas

Asistent trenéra:       Karel Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


 

SK VACOV  :   FK JUNIOR STRAKONICE 1:1 (0:0)

Ve čtvrtém kole odvetných utkání I.A třídy skupiny A jsme v neděli 15.04.2018 od 16.30 hodin hostili na svém hřišti tým FK Junior Strakonice. Po oboustranně opatrném začátku utkání v 6.´ Jarda Červenka vysunuje dlouhou přihrávkou Jardu Ketzera, který po úniku po pravé straně centruje z brankové čáry před branku soupeře, kde v rozhodujícím okamžiku uniká balón Markovi Valtovi pod nohou. O tři minuty později znovu únik Jardy Ketzera, přihrávka křižně na Marka Valtu a jeho střelu podél branky vytěsňuje hostující gólman pouze do autu. V 10.´ jsme svědky také úniku Strakonických, Petrovi Vastlovi se nepodařilo tento útok přerušit a následuje taková střela nestřela, s kterou si náš gólman Pavel Klas lehce poradil. V 16.´ střílíme Mírou Vítovcem trestný kop z dobrých 28 metrů a jeho dělovku vytahuje brankář hostí na roh. Nakonec jsme zahrávali rohy dva, ale ani z jednoho se nám nepodařilo ohrozit soupeřovu branku. Po několika minutách se špatnou rozehrávkou prezentuje Míra Vítovec, k balónu se dostává záložník Junioru Václav Dohonyi a jeho střela zazvonila o pravou tyč naší branky. Následuje náš další postupný útok, který je zastaven 26 metrů od soupeřovy branky v rozporu s pravidly. Další prudký trestňák Míry Vítovce tentokrát prolétá nad šibenicí branky hostí. V 33.´ také Strakoničtí zahrávají trestný kop. Je to na pravé straně z prostoru u rohu našeho velkého vápna. Trochu vzruchu u naší branky, ale obratem zakládáme rychlý protiútok, jdeme do přečíslení a Filip Zitta se dostává do blízkosti soupeřovy branky, kde mu zastupuje cestu hostující obránce. Škoda, že raději reklamuje faul, místo toho, aby pokračoval ve hře. V následujícím průběhu tohoto poločasu se hraje ve středu hřiště. Z tohoto průměru vybočuje pouze únik Filipa Zitty, když se ve 42.´ dostává na dostřel protivníkovy branky. Je však zbrzděn, ale přesto se mu daří přihrát volnému Adamovi Jírovcovi, jehož střela končí nad brankou Junioru. Ani v následujících minutách se nic podstatného nestalo a tak po čtyřiceti pěti minutách hry hlavní rozhodčí pan Matěj Toucha, za spokojenosti obou stran s tímto výsledkem, tento poločas ukončil.

Do druhého poločasu nastupují oba týmy beze změn v sestavách. První větší akcí druhého poločasu byl únik Marka Valty po levé straně. S balónem byl zatlačen až k rohovému praporku, kde si jej lišácky narazil o bránícího hráče a vybojoval rohový kop. Po jeho zahrání se balón dostává až na druhou stranu branky k Adamovi Jírovcovi. Ten jej s rozvahou předkládá mezi malé vápno a penaltu Radovanovi Machovi, který střelou z první poprvé uklízí balón do soupeřovy branky. Vedeme 1 : 0. Po vstřelení této branky však dochází k útlumu na naší straně a iniciativy se chopí hostující tým. I přesto se dostáváme do dílčích šancí. V 55.´ zahráváme Radovanem Machem rohový kop. Ten se s milimetrovou přesností snáší na hlavu Míry Vítovce, ale jeho hlavička, k naší smůle, končí nad brankou. Je tu 65.´ a hosté vhazují u našeho rohového praporku celkem nevinný aut. Balón nachází jednoho z hráčů soupeře a jeho centr přes celou naši branku nachází hlavu Jiřího Mášky, který se nemýlí a dává nám vyrovnávací branku. Dostali jsme dost laciný gól. Přesto však na hřišti pokračuje boj o každý balón. V 71.´ vhazuje Martin Moutelík jeden ze svých dlouhých autů na Radovana Macha a jeho bomba z první jen o chlup míjí šibenici Strakonických. Po pěti minutách i soupeř vystrkuje růžky a Pavel Klas má možnost vyniknout po prudké přízemní střele z dálky. Po této akci odstupuje pro zranění kolena Míra Vítovec a na jeho post přichází Lukáš Král. Po ojedinělé chybě Jardy Červenky přichází přihrávka před naši prázdnou branku, kde útočník Junioru a střelec vyrovnávací branky Jiří Máška netrefuje naši zívající branku a odmítá tak nabídnuté vítězství. Pak ještě o dvě minuty později se na nás žene další útok, ale Aleš Mach kousek od středu zatahuje za záchrannou brzdu a za cenu žluté karty zastavuje rozvinutou akci útočících hráčů soupeře. Pět minut před koncem se dostáváme opět před soupeřovu branku, kde se také jeho hráči dopouští přestupku proti pravidlům. K exekuci trestného kopu se tentokrát staví Filip Zitta, ale jeho střela se pouze odráží od postavené zdi. Kromě vynuceného střídání Marka Valty, který odehrál celý zápas s bolavým stehenním svalem, Martinem Mlsem, se již konec zápasu odehrál ve středu hřiště a po devadesáti minutách skončil hvizdem hlavního rozhodčího.

Konečný výsledek byl asi spravedlivý a oba týmy se spokojily s dělbou bodů. Po propadáku ve Větřní se na náš fotbal zase dalo dívat. A co nejvíce potěšilo? Že jsme se po několika letech vrátili k našemu útočnému fotbalu vycházejícímu ze zajištěné obrany. Jestli se nám v tomto trendu podaří pokračovat, měly by se také projevit výsledky. To již může naznačit nadcházející sobota 21.04.2018, kdy zajíždíme k dalšímu utkání I.A třídy do Prachatic, kde se od 10.00 hodin utkáme s místním Tatranem. I v tomto utkání přejeme našim borcům mnoho zdaru.

 

 

Do zápasu s Juniorem Strakonice jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Míra Vítovec - Petr Vastl

Záloha: Jarda Červenka© – Aleš Mach – Radovan Mach – Marek Valta – Adam Jírovec

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Klas, Lukáš Král, Martin Mls, Procházka Karel, David Makas, David Mikeš

Hlavní trenér: Standa Klas

Vedoucí mužstva: Karel Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


 SK VĚTŘNÍ : SK VACOV   4 : 2 (3:2)

V sobotu 7.4.2018 jsme se po dlouhé, dvě hodiny trvající, poznávací cestě kolem Lipenské přehrady, dostali půl hodiny před začátkem dalšího mistrovského zápasu do Větřní. Ten začínal v 16.30 hodin.

Hned od začátku se oba soupeři do sebe pustili dost ostře. Šance se střídaly na obou stranách. A v 6.´ vypichuje Marek Valta na naší půli balón soupeři a vysílá dopředu Jardu Ketzera, který zaváhal se střelou v rozhodujícím okamžiku a při další cestě na bránu soupeře je o balón připraven. Po této šanci následují dva rohové kopy, ale nic se nám z nich nepodařilo vytěžit. Následuje trestný kop z poloviny hřiště. Zahrává jej Víťa Zábranský a jeho dlouhý centr přepadává domácímu gólmanovi přes ruce, toho využívá Marek Valta, ale jeho střela je tečována domácími do autu. Rychle vhozený aut na Jardu Ketzera, ten centruje na Marka Valtu a jeho prodloužení hlavou nachází Filipa Zittu, který je při přebírání balónu sražen ve velkém vápně. Hlavní rozhodčí Lepič neváhá a nařizuje pokutový kop proti domácím. Jeho exekuce se ujímá jako tradičně Radovan Mach a opět se nemýlí. Posílá domácího gólmana na jednu stranu a balón končí po přízemní střele v síti u druhé tyče. Vedeme 1 : 0 a nic nenasvědčuje tomu, že by měl být někdo jiný pánem na hřišti. Hraje se ve středu hřiště. Až v 15.´ Marek Valta zbytečně tahá za dres před naším velkým vápnem útočícího hráče. Vykoledovává si za to žlutou kartu. Následný trestný kop v pohodě likviduje brankář Pavel Klas. V 21.´ jsme svědky našeho nenápadného útoku, na jehož konci posílá Jarda Ketzer střílený centr před branku domácích, kde jen centimetry chybí Radovanovi Machovi, aby jej mohl tečovat do branky. O tři minuty později podnikají hráči Větřní rychlý brejk, ale v jeho závěru se balónu zmocňuje Martin Moutelík. Jeho nedůrazná malá domů hrozí získáním balónu soupeřovým útočníkem, a tak musí použít záchranné brzdy a zatažením za dres soupeře dává domácím příležitost v podobě trestného kopu a sám dostává žlutou kartu. Trestný kop z hranice velkého vápna zahrává Martin Sivák. Jeho dobře mířenou střelu vystihuje Pavel Klas, ale přesto i po jeho zákroku pokračuje balón do naší sítě. Je vyrovnáno 1 : 1, ale obdržený gól byl velmi zbytečný. Po inkasované brance jsme hodně otřeseni a v dalším dějství se nám nedaří vymanit se z obležení domácích. Ve 29.´ se půl metru nad břevnem naší branky přenesl prudký balón, který byl vypálen s opravdu velkou razancí. V 33.´ jsme se natlačili k soupeřově brance, ale stačil jednoduchý přímý útok domácích a po střele Petra Gutheise končí balón opět v síti naší branky. Prohráváme 1 : 2 a až v 36.´se konečně dostáváme do hry i my. Adam Jírovec umotal krajního záložníka domácích, dává Radovanovi Machovi na velké vápno soupeře a ten mazáckým obloučkem přehazuje přes soupeřovu obranu Jardovi Ketzerovi, kterému nezbývá nic jiného, než aby podruhé uklidil balón za záda brankáře Větřní. Je vyrovnáno, a když se zdá, že půjdou oba soupeři na přestávku smírně, přichází 39.´a domácí využívají zase přílišné vytažení naší zálohy a jednoduchým útokem na naši přetíženou obranu se opět po střele Petra Gutheise ujímají vedení, které si udrželi až do skončení poločasu.

Bez střídání na naší straně zahajujeme druhý poločas naší rozehrávkou. Nikdo našim hráčům nemůže upřít snahu o vyrovnání, tlačíme domácí k jejich brance, ale nejde to. V 51.´ Adam Jírovec získává balón, ale jeho špatná přihrávka znamená další útok a následná střela končí na břevně naší branky. V 57.´střídá Martin Čejka Radovana Macha. V 60.´ zase útočíme a,  nepoučeni z předchozího průběhu zápasu s celou vysunutou zálohou, je tu ojedinělý protiútok soupeře a opět samotný hráč před Pavlem Klasem, který v leže zvednutou rukou zabraňuje balónu v cestě do naší sítě. Ještě že překvapený útočník se tak zalekl odraženého balónu, že sám před prázdnou brankou jej střílí vedle. Hned po rozehrání balónu dostáváme další gól, který z důvodu ofsajdu není uznán. Zase se tlačíme na půli soupeře, ale v 68.´ nás domácí zase nachytali na švestkách a střela z jejich brejku jen taktak míjí naši branku. Zajímavý zápas. My útočíme a ztráta balónu a zase je nebezpečí u naší branky. Tentokrát si při obranném zákroku Martin Čejka málem dává vlastní gól. Půl minuty po tomto zákroku si Martin Čejka při špatném došlápnutí zranil koleno. Na jeho místo přichází Petr Vastl. Od této chvíle hrajeme na tři útočníky, ale šance stále nepřicházejí. Od 85.´ dáváme vše do útoku. Víťa Zábranský se vysunuje také dopředu, ale není nám přáno. V 89.´ dostáváme od Petra Gutheise čtvrtý gól, kterým završil čistý hattrick. Domácí nám ukazují, co je to radost ze hry. Naše hra je těžkopádná, již nám dělá problém i rozehrát balón od vlastního rohového praporku, natož pak se dostat do gólové šance. A v tomto duchu i zápas skončil.

Není v možnostech tohoto článku popsat všechny situace, které se odehrají na hřišti. Přesto si neodpustím trochu počtů a srovnání s podzimním zápasem ve Vodňanech. Tam jsme také celý zápas tlačili soupeře na jeho půli a z brejků jsme obdrželi sedm gólů. Vůbec jsme si z toho nevzali poučení a tento zápas jsme sehráli stejně naivně. I sám trenér Standa Klas se vyjádřil, že to je anarchie na hřišti. Když připočtu ke konečnému výsledku tohoto zápasu dva neuznané góly, dva zázračné zákroky Pavla Klasa a nastřelené břevno, dojdu k výsledku 9 : 2. A to vůbec není něco, o čem bychom mohli říct, že je to dobré. Dobré bude, až se vrátíme k naší houževnaté a obětavé hře se zajištěnou obranou a k přísnému dodržování daných postů. Věřím, že se k tomu vrátíme v následujících zápasech a nebudeme se muset strachovat při pohledu na tabulku soutěže. O tom, jestli se nám to podaří, se můžeme přesvědčit již tuto neděli 15.04.2018 v 16.30 hodin, kdy na našem hřišti budeme hostit mužstvo Junioru Strakonice. Zveme všechny fanoušky.

Do zápasu s Větřním jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Vojta Uhlíř © – Tonda Bujok

Záloha: Adam Jírovec – Marek Valta – Aleš Mach – Radovan Mach – Víťa Zábranský

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

Náhradníci: Standa Pšenička, Martin Čejka, Standa Klas, Petr Vastl, Kája Procházka

Hlavní trenér: Standa Klas

Vedoucí mužstva: Karel Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st. 


 

SK VACOV :  FC MARINER BAVOROVICE 1:1 (1:0)

V neděli 1. dubna 2018 jsme od 16.00 hodin hostili na našem hřišti podzimního lídra soutěže tým FC Mariner Bavorovice. V tomto prvním mistrovském zápase jara měli lepší začátek hosté, kteří na nás vyrazili s poctivou nátlakovou hrou. Ale tento obrázek hry netrval dlouho. Již v sedmé minutě dostal Filip Zitta krásný balón na velké vápno, zároveň mu hostující obrana popřála dosti času na jeho zpracování a on se jim za tuto službu odměnil krásnou střelou a vymetením pavouků v šibenici jejich branky. Vedeme 1 : 0, ale hosté se jen tak nevzdávají. O dvě minuty později trefují z trestného kopu z přibližně třiceti metrů tyč naší branky. Balón se odráží k druhé tyči naší branky, tam jej trefuje Toník Bujok tak nešťastně, že balón směřuje do naší sítě. Ale v poslední chvíli jej na brankové čáře chytá náš brankář Pavel Klas. V 15´. zahrávají Bavorovičtí již druhý rohový kop, ale stejně jako prvnímu jsme se i jemu ubránili. V těchto chvílích se hra oboustranně uklidňuje a začínáme mít v poli díky výborně hrající záloze navrch. A to se projevuje již ve 20´., kdy Martinem Moutelíkem rozehráváme trestný kop, který brankář soupeře jen tečuje na roh. Ten zahrává Fanda Roučka, ale jeho přetažený balón se stává kořistí soupeře. Ve 23´. dělá Fanda Roučka něco pro diváky, ale jeho patička končí u nohou soupeřova útočníka, který neváhá a okamžitou střelou zaměstnává Pavla Klasa v naší brance. V 28´. si nabíhá pravý bek Marineru Jiří Trnka po pravé straně, bez naší zvýšené pozornosti dostává balón a přízemní střelou po zemi zkouší pozornost našeho brankáře. Ten vyráží na roh, kterému jsme se opět úspěšně ubránili.

V této fázi zápasu se hraje převážně ve středu hřiště. Tento obrázek narušuje pouze naše akce v 38´., kdy Filip Zitta uniká po pravé straně sám proti brankáři hostí, ale nedaří se mu jej obstřelit a zužitkovat tuto tutovku. Ještě ve 43´. přečíslujeme a obléháme soupeře u jejich branky. Toto obléhání je zakončeno střelou Adama Jírovce z dosti ostrého úhlu, kterou brankář hostí vytěsňuje na roh. Ani tento roh však nepřispěl k další změně na ukazateli skóre a po rozehrávce od branky hlavní sudí Jiří Novotný ukončuje první půli.

Za velmi nepříznivého počasí začíná 2. poločas dnešního zápasu. Stejně tak, jak končil první poločas, tak i na začátku tohoto žene silný vítr od Javorníka déšť smíchaný se sněhovými vločkami. Takže naši hráči musí bojovat nejen proti soupeři z Bavorovic, ale i proti tomuto přírodnímu živlu. Začátek druhého poločasu zastihuje oba soupeře v poměrně vyrovnaném souboji. Střídají se příležitosti na obou stranách, nejedná se však o žádné vyložené šance. Ale v 57´. nás čeká první nechtěný zásah do naší výborně hrající zálohy. Pro zranění odstupuje její dirigent Jarda Červenka a na jeho místo se staví Martin Čejka. Hned po tomto střídání zahráváme trestný kop a ve skrumáži před brankou přicházejí naše tři střely, z nichž poslední vystřelená na dlouhou nohu naším kapitánem Vojtou Uhlířem již směřuje do sítě soupeřovy branky. Na poslední chvíli se však objevuje noha soupeřova obránce a zabraňuje tak jistému gólu. A teď dochází k zářnému příkladu přísloví ,,nedáš-dostaneš.“ V 64´. hosté zahrávají trestný kop a když už se zdá, že se ubráníme, tak přichází na levé straně ztráta balónu a následný centr před branku končí na hlavě kapitána Marineru Jiřího Hanouska a ten hlavičkou přes záda poprvé rozvlňuje síť naší branky. Je srovnáno a na naší straně začínají pokulhávat další hráči. V 70´. rozehráváme z naší půle Martinem Moutelíkem dlouhý trestný kop, který se dostává k Fandovi Roučkovi, a jeho pěkná střela je sražena na rohový kop, z kterého jsme opět nic nezískali. V 76´. střídá Fandu Roučku Dominik Vítovec. Po několika okamžicích po tomto střídání uniká po levé straně Marek Valta a následuje hned několik střel na branku Bavorovic. K naší smůle jsou všechny tyto střely zblokovány bránícími hráči. Hned po tomto útoku je Marek Valta vystřídán Standou Pšeničkou. Přichází 82´. a soupeř nasazuje k zoufalému pokusu o zvrácení výsledku v jeho prospěch. K tomu mu pomáhají v 86´. hned dva za sebou následující rohové kopy, při kterých jsme se úspěšně ubránili. Naopak příliš rychlé rozehrání po těchto rozích Martinem Moutelíkem nahrává soupeři a my se křečovitě bráníme tlaku soupeře. Navíc v hodně nervózním závěru neunesli hráči Bavorovic tíhu zápasu a ošklivými fauly ohrožují naše hráče. V těchto chvílích máme možnost rozehrání trestného kopu na naší půli a dostat balón na půli soupeře, ale uspěchané a nepřesné rozehrání tohoto kopu Alešem Machem způsobuje pouze to, že útočník hostí jde na naši branku, kde ho těsně před velkým vápnem zezadu stahuje za cenu žluté karty Standa Pšenička. Ve všech fanoušcích našeho týmu je malá dušička, ale tento trestný kop nebyl hostujícím zahrán tak, aby ohrozil naši branku. K naší radosti byl po této herní situaci zápas ukončen.

Po skončení tohoto zápasu nám nezbývá nic jiného, než poděkovat našim borcům za předvedený výkon. Byl velmi zodpovědně veden po taktické stránce a navíc bojovnost a včasné přistupování k protihráčům bylo strůjcem tohoto velmi cenného výsledku. Opět jsme si dokázali, že jen naše bojovnost nám může pomoci k postoupení z nižších pater tabulky. A co nás čeká příští týden? V sobotu 7.4.2018 hrajeme od 16.30 hodin odvetný zápas ve Větřní. Věříme, že se výkon našich hráčů bude opakovat a z Větřní nepřijedeme s prázdnou.

 

Do zápasu s Bavorovicemi jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Vojta Uhlíř © – Tonda Bujok

Záloha: Víťa Zábranský – Adam Jírovec – Aleš Mach – Jarda Červenka – Fanda Roučka

Útok: Marek Valta – Filip Zitta

 

Náhradníci: Petr Vastl, Standa Pšenička, Standa Klas, Dominik Vítovec, Martin Čejka

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Karel Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


UŽ JE TO TADY!!!

 

Tak jsme se konečně zase dočkali. Po poměrně dlouhých a nevlídných zimních měsících se přihlásilo jaro a s ním i námi toužebně očekávaný začátek mistrovských zápasů.

Co tomu všemu předcházelo, se pokusím popsat v několika následujících větách. Tréninky byly zahájeny v úterý 30. ledna 2018 v 18.00 hodin na našem hřišti. Každého tréninku se zúčastňovali společně hráči A týmu i B týmu. Je škoda, že se na tyto tréninky dostavovalo poměrně málo hráčů. Na úterní přicházelo málo hráčů z pochopitelných důvodů, někdy přišli pouze trenéři, a tak musel být trénink zrušen. Ani v pátek to na dva trénující mančafty nebyla žádná sláva. Mezi těmito tréninky byla sehrána přátelská utkání v těchto dnech a s těmito výsledky: 17. února v Hrádku u Sušice s místními fotbalisty 6 : 1 v náš neprospěch, 3. března s Mourkovými Žichovicemi 4 : 1 v náš prospěch, 10. března na umělce v Písku s Čimelicemi 0 : 9 v náš neprospěch. Hned následující den 11. března nastoupil na hřišti v Nových Hydčicích kombinovaný tým naše A+B proti týmu ze Čkyně, kdy po prohraném prvním poločase 0 : 2 dokázali naši borci srovnat na konečných 2 : 2. A konečně k poslednímu ladění formy došlo 24. března na hřišti v Hoslovicích, kde se A mužstvo utkalo s B týmem. První poločas skončil přesvědčivě 4 : 0 pro A tým, ale v druhém poločase se střelecky prosadil pouze B tým a zkorigoval konečný výsledek na 4 : 1.

Po těchto zajímavých výsledcích a nepřesvědčivých účastech na trénincích budeme s napětím očekávat vstup do jarní části I.A třídy. Když si uvědomíme, jak málo bodů nás dělí od sestupových příček, při vědomí, že při vstupu do jarní části již máme ztrátu tří bodů z předehraného zápasu v Týně nad Vltavou, bude pro nás každý ztracený bod doma velkým přepychem a každý přivezený bod z venku v ceně zlata. Jak se nám bude dařit, se přesvědčíme již tuto neděli 1. dubna 2018 v 16.00 hodin na našem hřišti, kdy přivítáme lídra soutěže po podzimní části, mužstvo FC Mariner Bavorovice, které vede tabulku naší skupiny s 32 body.

Přejeme mnoho zdaru našim hráčům a prosíme naše fanoušky, aby nám zachovali přízeň a přišli nás povzbudit.

 

Za SK Vacov: Jaroslav Ketzer st.


FC OLYMPIE TÝN NAD VLTAVOU : SK VACOV  2:0 (0:0)

V sobotu 11. listopadu 2017 jsme sehráli na hřišti FC Olympie Týn nad Vltavou od 13.30 hodin již čtrnácté kolo I.A třídy. Jednalo se o předehrávané utkání z jarní části. K tomuto utkání jsme nastoupili v dosti kombinované sestavě, když se několik hráčů základní sestavy omluvilo z důvodu zranění, nemoci, přes účast na svatbě až po hlídání dětí. Proto nastoupilo do základní sestavy i několik mladších hráčů a v průběhu zápasu se do hry z důvodů zranění dostali i další.

Hned od začátku zápasu se domácí tým do nás pustil s velkou vervou. Již v 3.´ nás domácí přečíslili a najednou se na pravé straně objevil osamocený útočník Olympie sám před brankářem Pavlem Klasem a překonává jej. V pravou chvíli se na brankové čáře zjevuje Vojta Uhlíř a vykopává balón z prázdné branky. O tři minuty později nás po hlavičce domácích zachraňuje břevno a odražený balón doráží další útočník. Jeho střelu odráží jeden z našich obránců a nebezpečí je pro tuto chvíli zažehnáno. Ve 12.´ se konečně i my dostáváme k brance domácích. Pomalu vyrovnáváme hru a otupujeme drtivý nástup Týna. V 19.´ při obranném zákroku na zemi Míra Vítovec zahrává neúmyslně rukou, ale hlavní rozhodčí Jan Rinth ji klasifikuje jako úmyslnou a píská trestný kop proti nám. Děje se tak pět metrů před naším velkým vápnem. Střelu z něj směřující k tyči naší branky vyráží Pavel Klas na roh, z kterého Týnští nic nevytěžili. Ve 28.´ se dostáváme do naší zatím největší šance. Vybojovali jsme na naší půli balón, který dostává do běhu Marek Valta. Vykoupal beka domácích a od rohového praporku dává pod sebe na Aleše Macha. Ten však odmítá střelu z první a jím posunutý balón se stává kořistí domácího brankáře. V následující části utkání nás domácí stále trápí svými rychlými protiútoky, ale statečně se bráníme. Někdy i se štěstím, ale to také patří ke hře. Do konce poločasu se ještě jednou dostáváme do šance. To když centr Aleše Macha nachází opět Marka Valtu. Ten je před velkým vápnem faulován. Nařízený trestný kop zahrává Filip Zitta, ale jeho střelu vyráží brankář Olympie. A tato poslední šance byla také tečkou za prvním poločasem.

Přestože do druhého poločasu nastupujeme beze změny v sestavě, po dvou minutách hry odstupuje ze hry Marek Valta. Jeho svalové zranění, které jej trápilo již v prvním poločase, mu nedovoluje hrát dál. A tak na jeho místo přichází Kája Procházka. V 56.´ jsme svědky  úniku domácích po levé straně, ale zákrok Adama Jírovce v posledním okamžiku směruje balón na roh. Faul na našeho brankáře Pavla Klasa po rozehrání rohového kopu však ukončuje šanci domácích hráčů. Naopak na konci našeho rychlého protiútoku vypadává brankáři Olympie balón z ruky a málo schází, aby se dotírající Martin Mls zapsal do listiny střelců. V těchto minutách se nám daří zatlačit domácí k jejich brance. A šance nenechávají na sebe dlouho čekat. V 62.´ zahráváme trestný kop z brankové čáry. Ten nachází Adama Jírovce, přes Radovana Macha se dostává k Filipovi Zittovi, ale ani jemu se nedaří překonat brankáře domácích. Naopak, v 66.´ jsme se jen tak tak ubránili dalšímu útoku domácích, kdy se v našem malém vápně děly věci. Velmi nepřehledná a nebezpečná situace byla nakonec ukončena faulem na našeho brankáře. V této minutě také dochází k dalšímu střídání v našem mužstvu, kdy křeče zabránily Adamovi Jírovcovi pokračovat v dalších minutách zápasu. Odvedl velmi obětavý výkon a také počet naběhaných kilometrů mu ubral hodně sil. Na jeho místo přišel Dominik Vítovec. V 81.´ zahrával soupeř trestný kop z rohu našeho velkého vápna. Přímou střelu na naši branku nadzvedl hlavou kapitán Olympie Josef Brom a Pavel Klas lovil poprvé balón ze své sítě. A ještě jsme se nestačili pořádně vzpamatovat a přichází další útok a střela domácích ze stejného místa jako při předcházejícím trestném kopu. A i tato střela končí za zády brankáře Pavla Klasa. Tentokrát se trefil Petr Dvořák. Přestože jsme se snažili do konce zápasu bojovat, také jsme znovu střídali a místo Martina Mlsa přišel do pole Tomáš Novák, nepodařilo se nám již se stávajícím stavem již nic udělat. A tak jsme odešli po závěrečném hvizdu ze hřiště s konečným výsledkem 0 : 2.

Prohráli jsme první zápas z jarních odvet a nutno přiznat, že to bylo se soupeřem, který byl hodně dobrý. Jen jsme mu mohli závidět jeho přechod do útoku, kdy k smrtícímu úderu nastupovali čtyři až šest hráčů v takové rychlosti, že musíme mluvit o velké obětavosti našich bránících hráčů, ale v mnoha případech i o velkém štěstí, že jsme prohráli ještě s dosti lichotivým výsledkem. A při pohledu na vyrovnanou tabulku po podzimní části budeme muset hodně přemýšlet nad naší hrou v jarní části. Je poměrně dost času, abychom z naší hry odstranili nedostatky, které nás v podzimní části připravily o poměrně hodně bodů.

Je tu také čas, kdy si budeme moci od fotbalu odpočinout všichni. Proto přeji všem, aby příjemně prožili zbytek roku 2017, šťastné a veselé svátky vánoční v rodinném kruhu a do nového roku 2018 hodně zdraví, štěstí a osobní spokojenosti. A na jaře nashledanou.

  

 

Do zápasu s FC Olympie Týn nad Vltavou jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Jarda Červenka – Vojta Uhlíř © – Petr Vastl – Míra Vítovec

Záloha: Aleš Mach – Radovan Mach – Adam Jírovec – Marek Valta

Útok: Martin Mls – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Klas, Dominik Vítovec, Tomáš Novák, Karel Procházka

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Kája Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


 

SK VACOV :  SK PLANÁ ČB       2 : 2 (0:1)

 

V sobotu 4. listopadu 2017 jsme sehráli od 15.30 hodin třinácté a tedy poslední podzimní kolo I.A třídy s týmem SK Planá u Českých Budějovic. Po počátečním oťukávání jsme poprvé zahrozili v 8.´, když Marek Valta zatáhl balón po levé straně až na brankovou čáru. Jeho přízemní centr podél branky trefil z první Fanda Roučka a balón se po jeho střele odrazil od tyče vedle soupeřovy branky. Jinak se hrál takový rozháraný fotbal ve středu hřiště s občasnými šancemi. A jednu z nich nám předvedl opět Marek Valta v 17.´ Po svém úniku po levé straně dává Filipovi Zittovi, ten obchází dva protihráče a jeho střela je sražena na roh. Ten zahrává Radovan Mach, ale nic jsme z něj nevytěžili. V těchto okamžicích jsme hosty přitlačili k jejich brance a další šance na sebe nenechávají dlouho čekat. V 19.´ jsme svědky dlouhého autu od střídaček vhozeného Martinem Moutelíkem na Marka Valtu, který však prováhal ten pravý okamžik. Jeho střela je zblokována obráncem hostí a balón končí pouze vedle branky. Ani tento roh jsme nezužitkovali. Pak následuje trestný kop Filipa Zitty ze strany velkého vápna. Jeho přízemní centr však prochází podél branky bez něčí teče a končí v zámezí. V 23.´ opět přichází náš rychlý brejk, když Jarda Ketzer z levé strany vysunuje na střed Filipa Zittu, který si však předkopává dlouhý balón, a k naší smůle je u něj dřív hostující gólman. Ještě v téže minutě prochází středem do vápna Marek Valta, ale jeho průnik je zmařen faulem brankáře na něj, ale píšťalka hlavní rozhodčí Hany Weidenthalerové zůstává němá. V 29.´ vidíme také závar před naší brankou, když náš brankář Pavel Klas chytá balón dost laxně, ten mu vypadává z rukou a po další šavlovačce v malém vápně končí vedle branky naším přičiněním. Následný roh nepřinesl změnu na výsledkové tabuli. V 37.´ nastupuje do brejku po levé straně Marek Valta, ale jeho střela z ostrého úhlu pouze proletí před brankou hostí a končí v zámezí. O dvě minuty později zahrává Vojta Uhlíř trestný kop od naší lavičky a na jeho centr si nabíhá Radovan Mach, jehož nepovedená střela z první je snadnou kořistí hostujícího brankáře. Hned z protiútoku nás hosté rozebrali před naší brankou a centr ze strany nachází hlavu padesátiletého Ladislava Fujdiara, který se svojí hlavičkou nemýlí a dává nám první gól. Prohráváme 0 : 1 a nic na tom nemění ani 42.´, kdy z pravé strany podniká útok Fanda Roučka, ale jeho střela je opět tečována a končí vedle branky. Ani tento roh nám neposloužil k vstřelení vyrovnávající branky. Ani v dalších minutách se již neudálo nic podstatného, a tím i končí první poločas.

 

Do druhého poločasu nastupujeme s jednou změnou v sestavě. Místo nachlazeného Jardy Ketzera nastupuje Víťa Zábranský. Hned od úvodní minuty druhého poločasu tlačíme soupeře k jeho brance, ale stále si předáváme balóny jen okolo jeho velkého vápna. Střílíme pouze z úhlu anebo nepřipravené balóny z prostoru před velkým vápnem. Přesto v 53.´ vybojovává Lukáš Král balón a nádherným křižným pasem nachází Filipa Zittu a ten sám na brankáře jej obchází a uklízí balón do jeho sítě. Je vyrovnáno a další gól na sebe nenechává dlouho čekat. Neuplynuly ani tři minuty a Filip Zitta dává k lajně Fandovi Roučkovi, ten zatahuje až brankové čáře v útočném pásmu a dává pod sebe na Aleše Macha, který střelou ze skluzu vymetl pavučiny v šibenici branky hostí. Vedeme 2 : 1, ale tohoto stavu si nevážíme. I když jsme do tohoto okamžiku ovládali hru, v následujících minutách se Filip Zitta vytáhl ze zálohy do útoku a spolu se svými dvěma kolegy v útoku sledoval, jak se do nás hosté zakusují. Hosté úplně otočili vývoj hry a nastěhovali se před naši branku. Bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří vyrovnat. Jejich jedna šance střídala druhou a my jsme nebyli schopni se vymanit z jejich obležení. V 67.´ proti nám kopali trestný kop. Hostující útočník obstřeluje naši zeď, ale tentokrát Pavel Klas spolehlivě chytá. O pět minut později je již hůř. Tak dlouho necháváme Jiřího Cardu jít s balónem, až pět metrů před velkým vápnem napřahuje ke střele. Jeho přízemní střela prochází pod tělem padajícího Pavla Klase a je tu vyrovnání. V dalším průběhu hry jsme nápor hostí trochu eliminovali, ale stále od nich hrozilo nebezpečí. V 79.´ krátký pas z rychle rozehraného trestného kopu nachází Fandu Roučku, ale jeho lehká střela v tísni končí vedle soupeřovy branky. V 83.´ a 84.´ dochází v našem týmu k dvojímu střídání. Nejprve Marka Valtu střídá Adam Jírovec a o minutu později jde na hřiště místo Jardy Červenky Petr Vastl. Po tomto střídání přichází k naší brance balón z dlouhého trestného kopu a jeho teč končí na našem břevně a díky následnému ofsajdu jsme se hrozící pohromě ubránili. Ještě jedna šance v předposlední minutě zápasu, kdy z našeho rychlého protiútoku střílí Lukáš Král pěknou střelu doprostřed branky, kterou hostující brankář vyráží na roh. Ani ten však stejně jako ostatní v tomto zápase nepřispěl ke změně skóre. A je tu konec zápasu.

 

Je škoda, že jsme ztratili dva body v tak dobře rozehraném zápase. V okamžiku, kdy jsme převážili vývoj zápasu na svoji stranu, přestali jsme hrát a nechali soupeře převzít iniciativu. A soupeře ne ledajakého. Byli v něm i bývalí prvoligoví hráči. Ale byli to hráči, kteří nás mohli přehrát pouze technicky, a ne rychlostně. Přesto jsme přestali běhat a přizpůsobili se jejich hře, která spíš vyhovovala jejich věku. Vždyť v průměru to byl věkově nejstarší tým, který jsme na našem hřišti přivítali. A při pohledu na vyrovnanou tabulku po podzimní části si musíme uvědomit, že by nám takto ztracené body mohly v konečném součtu chybět. No nic. Jak jsem již před týdnem předeslal, bude se ještě tento víkend předehrávat jedno jarní kolo. Pro nás to znamená, že v sobotu 11. listopadu 2017 pojedeme do Týna nad Vltavou, kde se pokusíme tuto ztrátu napravit. Zápas bude začínat v 13.30 hodin a pouze pro velkou nepřízeň počasí může být odvolán.    

 

 

Do zápasu s SK Planá u Českých Budějovic jsme nastoupili v této sestavě:

 

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka

Záloha: Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka – Lukáš Král – Filip Zitta

Útok: Jarda Ketzer – Marek Valta

 

Náhradníci: Standa Klas, Víťa Zábranský, Petr Vastl, Adam Jírovec, Kája Procházka

Hlavní trenér: Standa Klas

 

Vedoucí mužstva: Kája Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


 

 FC VELEŠÍN :  SK VACOV  1:5  (0:3)

 

Po dvou nevydařených utkáních s budějovickými mužstvy jsme k dalšímu mistrovskému utkání I.A třídy zajížděli do beznadějně posledního Velešína, který do této doby získal pouze tři body za jedno vítězství. Utkání se hrálo v sobotu 28. října 2017 od 14.30 hodin. A do tohoto utkání jsme vůbec nevstoupili špatně. Hned v 1.´ Filip Zitta uvolňuje Jardu Ketzera, jehož ve velkém vápně fauluje domácí gólman, a z nařízené penalty Radovan Mach zařizuje náš první gól. Je to pěkný začátek zápasu, ale i my se musíme bránit. V 5.´ Lukáš Král fauluje asi 40 metrů od naší branky, je proti nám nařízen trestný kop, ale náš brankář Pavel Klas jej vyráží na roh. Tento rohový kop byl ale hodně přetažený, takže domácí přišli o možnost jej úspěšně zužitkovat. Ve 14.´ Jarda Ketzer vybojoval balón ve velkém vápně, přihrává Filipovi Zittovi, ten prodlužuje na roh velkého vápna Lukášovi Královi, ale jeho střela levou nohou míjí soupeřovu branku. O dvě minuty později Vojta Uhlíř přihrává Radovanovi Machovi, ten dává Jardovi Ketzerovi k postranní čáře. Po té zatáhne balón do rohu, odkud po brankové čáře přechází přes dva hráče, ale finální přihrávka před branku neprošla. Ve 20.´ je na nás nařízen po faulu Aleše Macha 33 metrů od naší branky trestný kop. Střela však končí v autu za naší brankou. V protiútoku jde Filip Zitta sám na branku, zasekává deset metrů před brankou, při tom ztrácí balón, ten se dostává k Adamovi Jírovcovi, jehož dva střelecké pokusy se odráží od obránce domácích. Za několik minut získává Filip Zitta na půli balón, ale je stažen domácím hráčem. Lukáš Král rychle rozehrává na Radovana Macha, který sám od rohového praporku centruje před branku, kde nachází Jardu Ketzera a ten z první dává náš druhý gól. Pět minut po vstřelení našeho druhého gólu dobíhá Marek Valta balón, který prošel napříč celým velkým vápnem domácích, obhazuje si obránce a jeho centr nachází před brankou opět Jardu Ketzera, který patičkou směruje potřetí balón za záda gólmana domácích. V 34.´ je Jarda Červenka faulován na hranici pokutového území domácích. Exekucí odpískaného trestného kopu je pověřen Marek Valta a jeho střela o půl metru míjí branku Velešínských. Z protiútoku tentokrát Jarda Červenka skluzem fauluje hráče domácích a je za to „odměněn“ žlutou kartou. Zahraný trestný kop však není přesný a balón končí vedle naší branky. Ve 42.´ je na hranici našeho pokutového území faulován rukou do obličeje Filip Zitta. Centr Radovana Macha nachází Filipa Zittu, ale jeho střela jen o centimetry míjí domácí branku. A to také byla poslední šance prvního poločasu.

 

Do druhého poločasu nastupujeme bez změny v základní sestavě. V porovnání s domácími, kteří jen za první poločas vyměnili tři hráče. Ani začátek prvního poločasu nás nezastihuje pasivní. Hned 46.´ je ve znamení našeho útoku, kdy rychlá rozehrávka Jardu Ketzera vybízí k samostatnému útoku. Přichází jeho zasekávačka, ale přihrávka na nabíhajícího Filipa Zittu neprošla přes vracející se obránce. Ve 48.´ dochází v našem týmu k prvnímu střídání a Vojta Uhlíř přepouští svůj post Víťovi Zábranskému. A ještě v téže minutě nachází přihrávka Filipa Zittu, který se sám na brankáře pokouší jej obhodit. Balón však nemá potřebnou rychlost a dobíhá jej Jarda Ketzer. Je však při tom faulován, a protože se tak stalo v pokutovém území, je proti domácím nařízena již druhá penalta. Tu bezpečně proměňuje opět Radovan Mach a vedeme již 4 : 0. Krátká chvilka nepozornosti, pokažená přihrávka na půli a rychlý protiútok domácích v přečíslení umožňují Stanislavovi Šálkovi vsítit čestný úspěch domácích. Toto vše se událo v 54.´ zápasu. V 63.´ je Jarda Ketzer faulován na rohu velkého vápna. Tento trestný kop zahrává Filip Zitta, ale jeho střela končí pouze v rukou brankáře domácích. V 73.´ ze hřiště odchází dnes velmi agilně hrající Jarda Ketzer a na jeho místo se staví Tomáš Novák. V 82.´ jde na hřiště Ondra Novák a staví se na místo Filipa Zitty. Na hrací ploše jsme svědky stále stejného obrazu hry. Jsme lepší a jdeme si s jistotou pro tři body z dnešního zápasu. A abychom to potvrdili, po přihrávce Marka Valty se dostává do hry Tomáš Novák, který po necelé čtvrthodině pobytu na hřišti zaznamenává náš pátý úspěch. Je to jeho první gól v I.A třídě a nemusím zdůrazňovat, že to neměl po zápase v kabině zadarmo. A to také byla tečka za tímto zápasem.

 

Snad se tímto zápasem blýsklo na lepší časy a začne se nám zase dařit hra a budeme střílet branky. O tom se můžeme přesvědčit již tuto sobotu 4. listopadu 2017, kdy na našem hřišti hostíme od 10.00 hodin tým SK Planá u Českých Budějovic. A možná, že to ještě není poslední zápas podzimu, protože se v rozpisu objevila ještě předehrávka jarního zápasu v Týně nad Vltavou. To však již záleží pouze na počasí. O všem vás budeme včas informovat.

 

 

Do zápasu s FC Velešín jsme nastoupili v této sestavě:  

 

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka

Záloha: Aleš Mach – Radovan Mach – Adam Jírovec – Lukáš Král – Filip Zitta

Útok: Jarda Ketzer – Marek Valta

 

Náhradníci: Standa Klas, Ondra Novák, Tomáš Novák, Víťa Zábranský, Tomáš Mrázek

 

Hlavní trenér: Standa Klas

 

Vedoucí mužstva: Tomáš Novák

 

Z podkladů Tomáše Nováka a Jirky Mlsa zaznamenal Jaroslav Ketzer st.


SK VACOV  :  LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE   1  :  3 (1:0)

 

V sobotu 21. října 2017 od 15.30 hodin jsme na svém pěkně upraveném hřišti sehráli další mistrovské utkání I.A třídy, které musíme zase zařadit do kategorie nepovedených. (Poznámka k pěkně upravenému hřišti: před zápasem se dotazoval jeden z diváků Lokomotivy předsedy našeho fotbalového oddílu Tomáše Nováka, zda se jedná o ,,umělku“.)

 

Přestože začátek zápasu tomu nenapovídal, další průběh zápasu naznačoval, že přijel soupeř, který má větší touhu získat tři body než my. Ale popořadě. Již v druhé minutě Jarda Ketzer vybojoval balón a šel s ním až do velkého vápna, kde technickou střelou překonal brankáře hostí, ale na brankové čáře jej zastoupil obránce, který balón směřující do branky vykopnul. V 5.´ rozehrával Filip Zitta trestný kop na branku Lokomotivy, kde našel Lukáše Krále, ale jeho zakončení minulo soupeřovu branku. O necelé dvě minuty později Marek Valta vybojoval na půlce balón, vysunul Fandu Roučku, ale jeho střela trefuje pouze obránce hostí, od kterého se balón odráží na roh. Jeho zahrání Radovanem Machem nachází pouze brankáře Lokomotivy, který jej vyráží, a tím končí i naše šance. V 10.´ poprvé zahrozili hosté a jimi zahrávaný rohový kop se nám nepodařilo odvrátit, ale soupeřova střela z první šla pouze nad naši branku. Další rohový kop v 21.´ se nám podařilo odvrátit, balón se dostává k Jardovi Ketzerovi, který vysunuje Fandu Roučku a ten po několika krocích s balónem přízemní střelou z dálky překonává brankáře Lokomotivy a vedeme 1 : 0. Po této brance se hraje především ve středu hřiště, ale hosté o sobě nechávají stále víc a víc vědět. Ještě v 34.´ zahráváme trestný kop Radovanem Machem po faulu na Marka Valtu, hosté odráží a další centr Radovana nachází Marka Valtu v ofsajdu. V 37.´ rozehrávají hosté další trestný kop proti nám, Radovan Mach odvrací a další střela z dálky jen o kousek míjí naši svatyni. V této fázi hry nás soupeř natlačil k naší brance a někdy i za cenu velkých zmatků jsme pro nás příznivý výsledek udrželi až do chvíle, kdy hlavní rozhodčí Karel Albert ukončil první poločas.

 

Hned v úvodu druhého poločasu mají hosté velkou šanci, kterou jsme zmařili za cenu rohového kopu, který se nám také podařilo odvrátit. Naopak ve 48.´ vhazujeme aut od našich střídaček a postupným útokem se na velkém vápně dostává balón k Filipovi Zittovi, který však střelou z první branku Lokomotivy vysoko přestřeluje. V dalším dějství nás hosté přehrávají a jejich ojedinělá střela z dálky končí těsně vedle naší branky. Tak dlouho jsme se bránili aktivnějším hostům, až přišla v 59.´ střela z dálky, která byla zblokována v našem malém vápně. Z našich hráčů se nikdo nedostal k tomu, aby balón odkopl, a tak se nejlépe zorientoval hráč Lokomotivy Matouš Sudek, který ze skrumáže zaznamenal vyrovnávací gól. Za nerozhodného stavu se ještě pokoušíme o zvrat. Ale až na šanci v 64.´, kdy po dlouhém autu Martina Moutelíka brankář hostí balón podběhl, Filip Zitta střílí do prázdné branky a kdy se z čistého nebe objevuje bek Lokomotivy a z brankové čáry vykopává jasný gól, jsme nic jiného neukázali. Naopak přichází 69.´ a Stanislav Nechuta zahrává od rohového praporku proti nám trestný kop. Na jeho šikovnou přízemní střelu všichni naši hráči včetně brankáře Pavla Klasa pouze koukají a balón bez jejich zásahu podruhé končí v naší síti. I v dalších minutách se pouze bráníme a v 73.´ se zase řítí na naši branku útok hostí ve čtyřech a jen nastřelená tyč nás zachraňuje od další pohromy. V téže minutě zaznamenáváme první střídání v našem týmu, kdy Radovana Macha nahrazuje Dominik Vítovec. Po několika minutách následují na naší straně další střídání. Místo Fandy Roučky přichází Adam Jírovec a Marka Valtu střídá Petr Vastl. Ani jejich zapojení do hry nezměnilo obrázek hry a v 82.´ přichází rohový kop Lokomotivy, balón se dostává do našeho malého vápna a po našem neaktivním přihlížení se Ondřej Jánošík svojí střelou a gólem zapisuje do listiny střelců. 1 : 3 je konečný výsledek tohoto utkání, protože poslední šance hostí v 87.´, kdy proti nám soupeř ještě zahrával trestný kop z velkého vápna, skončila nad naší brankou.

 

Ani tento zápas nemůžeme zařadit mezi ty povedené. Přestože jsme vyhráli první poločas, v druhém poločase jsme obdrželi tři branky. Jinak tomu nebylo ani před týdnem na Slavii ČB, tam jsme sice nevyhrávali po prvním poločase, ale v druhém jsme opět obdrželi tři branky. Je to tím, že nám chybí fyzička? Není to také trochu v hlavách hráčů? K zápasům nastupujeme veselí, ale v průběhu zápasu se tato veselost mění v nervozitu a křeč. Do balónů chodíme později než soupeř, máme problémy s přihrávkami i na kratší vzdálenost a vůbec přihrávky po zemi z naší hry pomalu vymizely. Počet zadarmo odevzdaných balónů je čím dál tím vyšší. Do těchto zbytečných ztrát je třeba zařadit i špatně vhozené auty. Také chybí snaha hráčů po ztrátě balónu se pokusit jej získat zpět. Pohoda se úplně vytratila z našeho týmu. Je třeba ji zase najít a vylepšit si postavení v letos tolik vyrovnané tabulce. Vždyť jsme jeden bod od sestupové příčky, a to po minulé, poměrně vydařené sezóně není nic chvályhodného. Musíme se s tím poprat, a to již tuto sobotu 28. října 2017, kdy hrajeme na hřišti posledního Velešína, který v této podzimní části sezóny získal pouhé tři body za jednu výhru. Začátek utkání je ve 14.30 hodin.   

 

 

Do zápasu s Lokomotivou České Budějovice jsme nastoupili v této sestavě:

 

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka

Záloha: Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka – Lukáš Král – Filip Zitta

Útok: Jarda Ketzer – Marek Valta

 

Náhradníci: Standa Klas, Adam Jírovec, Petr Vastl, Dominik Vítovec

Hlavní trenér: Standa Klas

 

Vedoucí mužstva: Kája Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 


SK SLAVIA ČESKÉ BUDĚJOVICE : SK VACOV      4 : 1 (1:0)

 

V sobotu 14.10.2017 za krásného a slunečného počasí, kdy celé Budějovice vyšly v tílkách a kraťasech do ulic krajského města, jsme od 15.30 hodin sehráli další utkání I.A třídy skupiny A se Slavií České Budějovice na jejich hřišti. Hned po zahajujícím rozehrání domácí dlouhým kopem přes uklouznutí Fandy Roučky až k rohovému praporku dávají první centr před naši branku, balón odrážíme a následná střela z první končí nad naší brankou. V 6.´ házíme dlouhý aut na Filipa Zittu, ten balón zatáhl a jeho centr na velké vápno nachází Marka Valtu, kterému jde na jeho silnější levou nohu, ale ten nepochopitelně balón zpracovává, je při tom odzbrojen a přichází jak o balón, tak i o slibně vypadající šanci. Nyní se hraje převážně ve středu hřiště a až v 15.´ přichází jeden ze sporých útoků domácích, který však končí po teči naší obrany pouze rohovým kopem, jehož rozehrání končí hlavičkou jednoho z hráčů domácích vedle naší branky. V těchto chvílích taháme za delší konec, ale nedaří se nám finální přihrávky, díky čemuž se často zbytečně zbavujeme balónů, a tudíž i možností dostat se do šancí. Ve 26.´ přichází domácí s útokem po levé straně, Fanda Roučka neuhlídal svého hráče a ten centruje na naše velké vápno, odkud útočník Slavie Martin Slípka střílí na naši branku a jeho nedůrazná střela končí poprvé v naší síti. Prohráváme 1 : 0 a po této vedoucí brance se domácí dostávají do hry a po několika minutách přichází stejná situace jako při vstřeleném gólu s tím rozdílem, že tentokrát střelu náš brankář Pavel Klas chytá. V těchto fázích je Slavie iniciativnější a lepší. Až před koncem poločasu se trochu vzpamatováváme a tlačíme domácí k jejich brance, ale ve 44.´ jdou domácí do protiútoku a Klásek vytahuje jeden z jeho excelentních zákroků a tento rychlý protiútok likviduje. Další z rychlých protiútoků na sebe nenechává dlouho čekat, když hráči Slavie rychle rozehrají trestný kop, Vojta Uhlíř jej míjí a za ním nabíhající útočník k našemu štěstí netrefuje naši branku. A tím také končí první poločas.

 

Do druhého poločasu jsme nastoupili v nezměněné sestavě. A hned po několika minutách hry ztrácíme v útočném pásmu balón a útok Slavie zastavujeme jen za cenu faulu těsně za hranicí velkého vápna, kdy se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu. Trestný kop jsme odrazili. V 52.´ jsme svědky našeho hezkého útoku, který zakončuje Fanda Roučka střelou do brankáře. A v následujících chvílích střídá na obou stranách jeden útok za druhým, ale bez výraznějších šancí. Až v 62.´ si pravý záložník Slavie Jakub Vranovský udělal z našich hráčů na levé lajně dobrý den, na jeho centr po zemi si naběhl v našem velkém vápně soupeřův útočník František Pauch a nádherně trefenou střelou z první nám dává druhý gól. Domácí již hrají uvolněně a daří se jim kombinace. Naopak na naše hráče padla deka a jindy spolehlivé zákroky jsou se známkami křeče. Přesto i nám se daří některé okamžiky. V 68.´ zahrává Filip Zitta rohový kop na Vojtu Uhlíře, jehož hlavička již překonala domácího brankáře, ale u tyče ještě na poslední chvíli vyráží slavistický obránce. 71.´ je ve znamení našeho prvního střídání a Lukáše Krále na hrací ploše střídá Dominik Vítovec. Po několika našich náznacích útoků zase nachází volný hráč domácích odkrytou naši obranu a řítí se sám na naši branku. V poslední chvíli jej křižuje Vojta Uhlíř a zabrání tak střele na brankáře Kláska. Domácí však pokračují v obléhání naší branky. Po pěkné kombinaci v našem velkém vápně přichází střela Milana Bočka a balón končí potřetí v naší síti. A po pěti minutách je ještě hůř. To si v euforii hrající Jakub Nevosad povodí v našem velkém vápně několik našich hráčů a dává nám v 84.´ čtvrtý gól. Po tomto obdrženém gólu dochází na naší straně k dalšímu střídání a Víťu Zábranského nahrazuje Karel Procházka. A právě ten po několikaminutovém pobytu na hřišti vybojovává balón a nahrává jej Filipovi Zittovi, který jej dává Jardovi Ketzerovi a ten bez rozmýšlení střílí náš čestný gól a snižuje na konečných 1 : 4. Pikantní na této situaci může být, že domácí právě před tímto gólem vystřídali brankáře a tento nově chytající si poprvé sáhl na balón v okamžiku, když jej vyndával z vlastní sítě. A to také bylo vše, co jsme mohli v tomto zápase spatřit. Po několika minutách, odehrávajících se ve středu hřiště, byl hlavním rozhodčím zápas ukončen.

 

Odehráli jsme dost nešťastný zápas, ve kterém jsme prohráli s poměrně velkým brankovým rozdílem. Na šance, které jsme schopni si vypracovat, dáváme velmi málo gólů. Je to způsobeno hlavně tím, že dlouho otálíme se střelou a mnoho našich střel je zblokováno protihráčem. A také je na některých našich hráčích patrno, že s přibývajícím časem jim ubývají síly. Možná, že by se někteří měli zamyslet nad tím, zda by se mohli častěji zúčastnit tréninků anebo sami na sobě individuálně zapracovali. Rozhodně by to bylo k prospěchu nejen mužstva, ale i jich samotných.

 

Na další zápas A-mužstva se podíváme v sobotu 21. října 2017, kdy na našem hřišti od 15.30 hodin přivítáme mužstvo Lokomotivy České Budějovice.   

 

 

Do zápasu s SK Slavia České Budějovice jsme nastoupili v této sestavě:

 

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka

Záloha: Aleš Mach – Víťa Zábranský – Fanda Roučka – Lukáš Král – Filip Zitta

Útok: Jarda Ketzer – Marek Valta

 

Náhradníci: Standa Klas, Karel Procházka, David Mikeš, Dominik Vítovec

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Radovan Mach

Vedoucí mužstva: Kája Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 


SK VACOV :  SK SEDLEC    1  :  0  (1:0)


Další vítězný zápas na svém hřišti jsme vybojovali v neděli 8. října 2017 od 16.00 hodin. Tentokrát jsme se utkali s fotbalisty SK Sedlec, kteří v minulém kole deklasovali hráče FC Velešín na jejich hřišti 11 : 1, takže po našem výbuchu ve Vodňanech, kdy jsme si odtud odvezli sedm banánů, jsme byli všichni zvědavi, jak se s touto skutečností srovnáme. Hned začátek nám dal odpověď. Po počátečním oťukávání přišly naše první šance. V sedmé minutě podnikl první samostatný únik Tonda Bujok, ale jeho únik skončil před velkým vápnem jen za cenu falu. Trestný kop zahrával, při absenci Radovana Macha, Filip Zitta. Jeho střela však byla tečována na roh, z kterého jsme nic nevytěžili. Ve 12.´ se na branku hostí řítí Fanda Roučka a s jeho přízemní střelou k tyči má soupeřův brankář moc a moc práce. A hned v následující minutě Aleš Mach dává pěkný centr na hlavu Tondy Bujoka, ale jeho hlavička končí nad břevnem sedlecké branky. Naše chvíle přichází v 19.´, když Vojta Uhlíř rychle rozehrává na půlící čáře trestný kop na Marka Valtu a jeho neohrožený únik po lajně pokračuje po brankové čáře do velkého vápna, jeho prudká střela z ostrého úhlu nachází skulinku mezi brankářem hostí a tyčí a končí v síti. Vedeme 1 : 0 a dál pokračujeme v obléhání soupeřovy svatyně. I když z předcházejících vět se zdá, že lehce přehráváme soupeře, skutečnost je trochu jiná. Soupeř se snaží využít každou naši chybičku a ohrožuje nebezpečně naši branku. Jen díky obětavosti naší obrany a brankáře Pavla Klasa se nedaří soupeři vyrovnat. Ve 28.´ jsme svědky pohledné kombinační akce, když Jarda Ketzer přenáší hru na pravou stranu na Filipa Zittu, který po několika krocích centruje do velkého vápna na Lukáše Krále a jeho střela otočkou z první končí jen kousek nad brankou hostí. Další zajímavá situace přichází v 33.´, když trestný kop Sedleckých od půlící čáry nadzvedává hlavou jeden z útočníků soupeře a náš brankář Pavel Klas má plné ruce práce. Přesto si i s touto střelou poradil a uhájil čisté konto. Po chvíli opět uniká Marek Valta, ale jeho střela míjí jen o kousek branku soupeře. Ve 40.´ Filip Zitta bojuje u postranní lajny, uniká a jeho centr před brankou odehrává obrana hostí na roh. Z následného rohu jsme ale nic nevytěžili. A poslední minuta prvního poločasu byla plná událostí. Začala faulem na Filipa Zittu, ale ponechané výhody využívá Jarda Ketzer. Obchází dva hostující beky, ale když se před ním objevuje pouze branka s brankářem a připravuje se ke střele, objevuje se z boku další bek a skluzem mu pokus o střelu zmařil. Při následujícím protiútoku udeřil hráč hostí Václav Šindelář Jardu Červenku pěstí a hlavní rozhodčí Martin Jevčák neváhá ani vteřinu, vytahuje červenou kartu a hříšníka vylučuje. A tím také skončil bojovný poločas, kde se šance střídaly na obou stranách.
I druhý poločas jsme začali aktivně. Již v 50.´ Jarda Ketzer vybojoval balón, dává na pravé křídlo Lukášovi Královi a ten centruje na velké vápno Markovi Valtovi, jehož střela letí přes branku. Po chvíli se hosté opět brání jen za cenu faulu. Trestný kop technickou střelou k tyči zahrává Filip Zitta. Jeho střela je však brankářem vytěsněna, a tak z naší další šance zase nic nebylo. Přestože hrajeme od začátku druhého poločasu přesilovku proti deseti hráčům Sedlece, není to na obrazu hry moc znát. Hosté stále zkoušejí pozornost naší obrany, a tak jen díky její spolehlivosti jsme neobdrželi žádný gól. V 68.´ dostává Filip Zitta přihrávku do běhu, uniká po pravé straně a dává pěkný centr před branku, kde na něj nabíhá Jarda Ketzer a skluzem společně s hostujícím bekem střílí pouze vedle branky. V další části hry zahrává Filip Zitta trestný kop od naší lavičky a nachází hlavu Tondy Bujoka, jehož hlavička, k naší smůle, končí nad břevnem branky Sedleckých. V 80.´ se Filip Zitta dostává brejkem do vápna soupeře, ale jeho centr je sražen na roh. Od těchto okamžiků až do konce zápasu tlačíme hosty k jejich brance, šance střídá šanci, ale dát vytoužený jistící gól se nám nedaří. A tak konečný stav na ukazateli skóre zůstává stejný jako po prvním poločase.
Získali jsme tři důležité body. Radost můžeme mít z toho, že se nám podařilo vzpamatovat se z porážky z minulého kola. Horší je však ta skutečnost, že se nám rozrůstá marodka a k dlouhodobě zraněnému Jirkovi Mlsovi se přidal po zranění ve Vodňanech i Radovan Mach. U něho se sice jedná o krátkodobější záležitost, ale jeho zkušenost nám chybí. Snad se ale brzy vrátí na hřiště a pomůže týmu již tuto sobotu 14. října 2017, kdy hrajeme od 15.30 hodin na Slavii České Budějovice. 

 

Do zápasu s SK Sedlec jsme nastoupili v této sestavě: 
Brankář: Pavel Klas
Obrana: Martin Moutelík – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka
Záloha: Aleš Mach – Tonda Bujok – Fanda Roučka – Lukáš Král – Filip Zitta 
Útok: Jarda Ketzer – Marek Valta

Náhradníci: Standa Klas, Adam Jírovec, Petr Vastl, Dominik Vítovec

Hlavní trenér: Standa Klas
Asistent trenéra: Radovan Mach 
Vedoucí mužstva: Kája Koblížek 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.
 


FK VODŇANY    :    S.K. VACOV 7:0 (2:0)

V sobotu 1. října 2017 jsme od 16.00 hodin nastoupili k hodně nešťastnému mistrovskému utkání ve Vodňanech proti hráčům místního FK. Do zápasu jsme vstoupili nejnešťastněji, jak jenom jsme mohli. Neuplynula ještě ani celá první minuta a útočník Vodňan Jakub Varyš prošel naší obranou jako nůž máslem a vsítil nám první branku. Dokonce, jak dosti kuriózně zahlásil místní hlasatel, již v 39. vteřině. Mysleli jsme, že vteřiny zahlásil pouze v euforii k této rychlé brance, ale nejinak to bylo i v dalších hlášeních. Tak jako v jiných případech to naše hráče nesrazilo na kolena, ani dnes se nezdálo, že by tomu mělo být jinak. Zatlačili jsme domácí k jejich brance, dobýváme ji, ale dostat se do gólové šance je pro nás velký problém. V 18.´ si Radovan Mach šlápl na balón tak nešťastně, že padl na zem a zranil se tak, že musel být ošetřován. Po odchodu ze hřiště se ještě vrátil, zkoušel, zda by to ještě šlo, ale opak byl pravdou. Takže ve 21.´ střídáme a na Radovanovo místo naskakuje Adam Jírovec. Ve 25.´ máme prozatím jednu z největších šancí, kdy Fanda Roučka rozehrává rohový kop a Lukáš Král hlavičkou koníčkem přehlavičkovává branku domácích. Tato střela je ještě tečována, ale ani z následného rohu jsme nic nevytěžili. O dvě minuty později vhazujeme u půlící čáry aut. Jde jej vhazovat Martin Moutelík, ale ač stojí již vedle Aleše Macha, ten v rámci urychlení hry vhazuje na Vojtu Uhlíře tak nešťastně, že jeho nepřesný balón zachycuje domácí hráč Bače a po krátkém brejku nám dává druhý gól. Ironií všeho je, že se domácí dostali potřetí na naši půli do tohoto okamžiku. V 33.´ zahráváme rohový kop opět Fandou Roučkou a jeho balón nachází Adama Jírovce, jehož falšovaná střela končí opět vedle soupeřovy branky. Ve 40.´ rozehráváme kolotoč před brankou Vodňanských, na jejímž konci Fanda Roučka přízemní střelou podél branky míjí jen o kousek branku domácích. V těchto chvílích se domácí brání pouze všemi možnými odkopy, ať do pole, autu či na roh, a zdržují hru, jak jen to jde. Až ve 44´. se po dlouhé době dostávají k naší brance, dokonce zahrávají rohový kop, ale ani z toho nás neohrozili. Je dost zajímavé a dochází na větu pana Tomáše Pospíchala: ,,Fotbal nemá logiku.“ Domácí se dostali čtyřikrát za poločas na naši půli, a přesto vedou 2 : 0.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že by se podle obrazu hry z prvního poločasu mohlo vyrovnat a snad dát nějaký gól navrch. Skutečnost však byla trochu jiná. I když jsme zahajovali druhý poločas rozehrávkou, přichází po ztrátě balónu a úniku po pravé straně centr na naše malé vápno, kde neobsazený hráč Bečvář nám dává třetí gól. Za tři minuty na to zase únik, tentokrát po levé straně, přerušen pouze za cenu faulu. Následuje trestný kop, který náš brankář vyráží, ale domácí hráč Polanský z první nádherně trefuje a prohráváme 0 : 4. A tato smršť by porazila i lepší tým, než je náš. V 56.´ zase jeden náš pokus, kdy Fanda Roučka střílí z dálky daleko nad. Z protiútoku Vodňanští po kombinovaném útoku nastřelují břevno naší branky. V 63.´ Filip Zitta nedůsledně přebírá balón, hráč domácích jej předskakuje, uniká po pravé straně, dělá z Martina Moutelíka statistu a centruje na naše malé vápno neobsazenému hráči soupeře Hudákovi, který pohodlně zasunuje balón k tyči naší branky. 0 : 5 prohráváme a další obdržený gól na sebe nenechává dlouho čekat. Tři minuty po pátém obdrženém gólu přichází další rohový kop domácích, balón nachází hlavu vodňanského útočníka Jakuba Varyše a ten nám dává šestý gól. V této části zápasu domácí plně ovládli hrací plochu. I na naše hráče je to dost, a tak se v 75.´ dává Filip Zitta vystřídat. Místo něj nastupuje do zdrceného týmu Tomáš Novák. Ale ani jemu se nepodařilo přivodit změnu ve vývoji zápasu. A tak po faulu na půli zahrávají domácí trestný kop, po kterém jeden z jejich útočníků jen tak máchne do vzduchu po balónu a nastřeluje břevno naší branky. Domácí hrají v takové pohodě, že se jim daří vše, na co sáhnou. A tak se ani nedivíme, že v 85.´ Jakub Varyš odzbrojuje našeho obránce ve velkém vápně a sám před Pavlem Klasem se jej klidně může ptát: ,,Kam ho chceš ?“, a dává nám sedmý gól. Kalich hořkosti je vypitý do dna, a tak s úlevou posloucháme závěrečný hvizd hlavního rozhodčího.

Je to za námi. Stalo se. Je třeba na tento nešťastný zápas co nejdříve zapomenout a vzít si z něj ponaučení. Nám se daří pouze v těch okamžicích, kdy hrajeme obětavě a jeden za druhého. Rozhodně se nám nedaří, když se snažíme nesmyslně přesvědčovat rozhodčího o jeho omylu, když hledáme chybu jen u druhých, a ne u sebe. Proto musíme do dalšího zápasu nastoupit oproštěni od chyb, které jsme udělali v tomto zápase. Vždyť jich bylo tolik, že by stačily nejenom do konce podzimu, ale i na několik zápasů na jaře. Jak jsme se s tímto propadákem srovnali, o tom se můžeme přesvědčit již v neděli 8. října 2017, kdy k nám přijede nováček I.A třídy ze Sedlece, kterého jsme mohli vidět v minulé sezóně, kdy hrál na našem hřišti s ,,B“ týmem. Zápas začíná v 16.00 hodin.

 

 

Do zápasu s FK Vodňany jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Vojta Uhlíř © – Petr Vastl

Záloha: Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka – Lukáš Král – Víťa Zábranský

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Klas, David Mikeš, Adam Jírovec, Tomáš Novák

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Tomáš Novák

 

 Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 

 

 


S.K. VACOV  :   FC OLYMPIE TÝN NAD VLTAVOU  2:0 (0:0)

U příležitosti státního svátku ve čtvrtek 28. září 2017 jsme od 16.30 hodin sehráli na našem hřišti další mistrovské utkání I.A třídy. Tentokrát ve znamení tzv. ,,anglického týdne“ jsme se utkali s mužstvem FC Olympie Týn nad Vltavou. Do zápasu vstoupili aktivněji hosté a jejich první střela v 6.´ šla mimo naši branku. A další šanci hostí v 10.´ vytěsňuje Jirka Mls jen za cenu rohového kopu. Až z následujícího protiútoku jsme i my ohrozili branku soupeře. Vojta Uhlíř centruje před branku Týna, Víťa Zábranský hlavou prodlužuje na Lukáše Krále a ten nastřeluje pouze břevno branky Týnských. Hned v další minutě jde do brejku Filip Zitta, ale hostující gólman mu sbírá balón z nohy. Po několika minutách se opět osměluje soupeř a únikem po pravé straně se řítí sám na našeho brankáře Pavla Klasa útočník Týna, ale jeho střelu Pavel vyráží. Ve 20.´ zahrávají hosté rohový kop na přední tyč, kde jej Jarda Červenka odvrací hlavou zpět za brankovou čáru na další roh. Po jeho rozehrání odražený balón z našeho malého vápna nachází hostujícího hráče, jehož střela končí nad naší brankou. Ve 27.´ nastává naše chvíle. Víťa Zábranský nahrává do brejku Filipovi Zittovi, který je ve velkém vápně sražen soupeřovým obráncem a hlavní rozhodčí Jan Rinth píská a nařizuje pokutový kop proti hostům. K jeho zahrání se staví tradiční exekutor námi kopaných penalt Radovan Mach. Jeho nepříliš prudkou střelu však, k naší velké smůle, Týnský brankář vyráží. Do ještě horší situace jsme se dostali o pět minut později, když si v souboji o balón Jirka Mls zranil koleno. Zranění bylo tak závažné, že muselo dojít ke střídání. Na místo zraněného se postavil Martin Moutelík. Poslední naše šance, která stojí za povšimnutí, se udála v 35.´, když hlavička Lukáše Krále po našem centru skončila těsně mimo branky. Konec tohoto poločasu se dohrával v dosti neurovnaném duchu a na stavu skóre se již nic nezměnilo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn v sestavě. Zprvu se hra odehrávala ve středu hřiště a až v 50.´ přichází první střela na naši branku. S tou si náš gólman poradil a dorážka jím vyboxovaného balónu končí mimo naši branku. V 60.´ vhazuje Martin Moutelík dlouhý balón do velkého vápna hostů, kde se ze vzniklého chumlu dostává do zámezí. Z rohu dostává balón na nohu Vojta Uhlíř a jeho střela je sražena znovu na roh, ale z jeho zahrání jsme se do šance již nedostali. V 67.´ dochází v našem týmu k druhému střídání a Marka Valtu nahrazuje Tonda Bujok. Po chvíli vhazujeme Martinem Moutelíkem dlouhý aut, ten prodlužuje Víťa Zábranský Lukášovi Královi na hlavu a jeho hlavička končí nezadržitelně v soupeřově síti. Vedeme 1 : 0 a hned je všem domácím veseleji. Musíme se však soustředit na další fázi zápasu. Nesmíme ztratit koncentraci, protože její ztracení by se nám mohlo vymstít. O tom jsme se v minulosti již mnohokrát přesvědčili. Je vidět, že nic neponecháváme náhodě, protože se snažíme hrát na půli soupeře. A tak vidíme, že Tonda Bujok uniká po pravé straně, ale jeho centr před branku stahuje brankář soupeře. Po chvíli po kombinaci Tonda Bujok Filip Zitta jde posledně jmenovaný sám na brankáře, ale jeho střela končí mimo branku. Z následného rozehrání se i my musíme bránit standardní situaci hostů, ale i s tou si náš brankář poradil a balón vyráží a následná situace je pro ofsajd přerušena. Blíží se konec zápasu, ale šancí na obou stranách přibývá. 78.´ zastihuje Tondu Bujoka v brejku, v jehož závěru centruje před branku, kde Lukáš Král střílí, ale i tato střela končí mimo branku. V dalších minutách se musíme bránit dvěma nájezdům soupeře, ale i oni mají vychýlenou mušku a netrefují naši svatyni. I my vracíme stejnou mincí a Filip Zitta uniká samostatně po lajně, centruje před branku a střela Tondy Bujoka trefuje pouze brankáře Týnských. Běží 89.´ a šanci hostů natřikrát likviduje Pavel Klas. A ihned po našem rozehrání ještě v téže minutě se Tonda Bujok odhodlává k samostatné akci, kterou zakončuje vstřelením druhého gólu. Vedeme 2 : 0 a poslední minutu již dohráváme v klidu.

Vyhráli jsme v tomto dosti rozháraném a neurovnaném zápase. Největším kladem jsou získané tři body, ale mnohem mrzutější je zranění Jirky Mlsa, který v posledních zápasech hrál s velkou chutí a formou. Popřejme mu, aby se co nejdřív uzdravil a byl zpátky na hřišti. Teď se musíme připravit na sobotu 30. září 2017, kdy zajíždíme k dalšímu mistrovskému zápasu do Vodňan, kde od 16.00 hodin změříme síly s místními borci.  

  

 

Do zápasu s FC Olympie Týn nad Vltavou jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Jarda Červenka – Vojta Uhlíř © – Lukáš Král

Záloha: Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka – Víťa Zábranský – Jirka Mls

Útok: Marek Valta – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Klas, Martin Moutelík, Adam Jírovec, Petr Vastl

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Kája Koblížek

 

Z podkladů Standy Klasa zaznamenal Jaroslav Ketzer st.

 

 

 


SK VACOV :  ŠUMAVAN VIMPERK 2 : 1 (1:1)

 

Za velmi příznivého počasí a před velmi pěknou diváckou kulisou na nádherně upravené hrací ploše jsme v neděli 24. září 2017 od 17.00 hodin sehráli další soutěžní zápas I.A třídy, tentokrát se soupeřem z Vimperka.

Vstup do zápasu se nám velice „podařil.‘‘ Již z prvního protiútoku Lukáš Král neubránil u našeho rohového praporku útočícího hráče soupeře, ten odcentroval před naši branku, kde našel dva neobsazené hráče hostů a jmenovitě jejich kapitán Petr Vondrášek trefil nádhernou hlavičkou naši branku a v druhé minutě zápasu prohráváme 0 : 1. To je pro nás hodně studená sprcha. Přesto se nám daří vyrovnat hru a nyní se hraje ve středu hřiště. Bráníme však velmi na volno a tak se v 10.´ daří Radkovi Ketzerovi vystřelit z dálky. Jeho střela je sražena na roh, po jehož zahrání je hostům odpískán útočný faul, a tudíž i tato jejich příležitost zůstala nevyužita. O šest minut později se bráníme dalšímu útoku Vimperských a až na poslední chvíli Lukáš Král na rohu velkého vápna za cenu faulu akci soupeře přerušuje. Střelu z trestného kopu náš brankář Pavel Klas s přehledem vyráží a tím také končí další šance hostí. V 26.´ se nádherně u rohového praporku uvolnil Filip Zitta a jeho přetažený centr hlavičkuje Jirka Mls před branku, kde balón z první střílí Víťa Zábranský. Jeho střela končí nad brankou soupeře, protože se mu nepodařilo balón trefit ideálně. O chvíli později je na dnes velmi agilně hrajícího Jirku Mlsa odpískán další faul. Z trestného kopu Radovan Mach technickou střelou nastřeluje zeď hostí a balón končí za brankovou čarou vně soupeřovy branky. Ani následný rohový kop jsme nedokázali zužitkovat. Až v 35.´ jsme se dočkali. Víťa Zábranský vybojoval balón u rohového praporku, centruje do velkého vápna, kde nachází u penalty Jardu Ketzera, který po zpracování nekompromisní střelou k tyči střílí náš vyrovnávací gól. Srovnáváme stav zápasu na 1 : 1 a ani v následující fázi zápasu se nemíníme s tímto stavem smířit. Za tři minuty po vyrovnání předvádí Jirka Mls slalom mezi hráči hostí, je při něm faulován, ale stále pokračuje, a když mu zbývá obejít posledního beka, tak mu hlavní rozhodčí Lukáš Tauber dost necitlivě neponechá výhodu, ale přerušuje hru kvůli předchozímu faulu. Z trestného kopu Radovan Mach pouze nastřeluje soupeřovu zeď. V závěrečných minutách prvního poločasu jsme hráče Šumavanu zatlačili k jejich brance, ale již jsme si nedokázali vytvořit žádnou brankovou příležitost, a tak po prvním poločase jdou týmy do kabin s nerozhodným výsledkem 1 : 1.

Do druhého poločasu nastupujeme v nezměněné sestavě. A také vědomi si nevydařeného vstupu do utkání, s větší opatrností. Ve 47.´ vyhrál Jarda Ketzer souboj s obranou hostí, dává Víťovi Zábranskému na velké vápno a jeho střela končí těsně nad brankou soupeře. V 51.´ Jarda Červenka prohodil balón do velkého vápna na Filipa Zittu, který je při uvolňování faulován. Hlavní rozhodčí pan Tauber se nerozpakuje, píská a nařizuje pokutový kop. K jeho zahrání je určen Radovan Mach, který si staví balón na značku pokutového kopu, rozbíhá se a posílá balón na druhou stranu k tyči, než skáče vimperský gólman. Vedeme 2 : 1, ale hosté se stále nemohou s tímto stavem smířit. A hned po pěti minutách je velký závar před naší brankou, ale našim obětavě bránícím hráčům se jej daří vyřešit. Celý druhý poločas se hraje ve velmi nervózní atmosféře a v 62.´ se rozvášní hostující stoper Lukáš Sýs a jeho slovní výlev je oceněn žlutou kartou a nepřímým kopem pět metrů před velkým vápnem vimperské branky. Ani po jeho zahrání nedošlo k přímému ohrožení svatyně hostí. V 71.´ odchází na střídačku Lukáš Král a na jeho místo nastupuje Marek Valta. Po tomto střídání se opět dostávají Vimperští na dostřel naší branky. Zahrávají trestný kop od pomezní lajny a Fanda Roučka bez důrazu nechává hrát na našem malém vápně Václava Pankratze, který hlavičkuje balón jen pár decimetrů vedle naší brány. V těchto chvílích se jen s vypětím všech sil a obětavosti bráníme závěrečnému náporu hostí. Přesto využíváme každé příležitosti k protiútoku. V 86.´ se nám daří Jardou Ketzerem na levé straně obehrát obranu soupeře, ale jeho centr před branku je sražen na roh. O tři minuty později to samé na stejné straně předvádí Marek Valta, ale i jeho centr je sražen mimo branku hostí. Ani z jednoho rohu jsme nic nevytěžili, a tak jsme se po dvouminutovém prodloužení dočkali konce utkání.

Skončil zápas, který můžeme nazvat rytířským soubojem. Na to, jak k němu přistoupily obě strany, se jednalo o velmi bojovný a úporný zápas, ve kterém jsme byli svědky korektních soubojů, a nejednalo se o žádné zákeřné fauly. Všechny vyplývaly pouze z úporných soubojů. A jak jsme se mohli znovu přesvědčit, vyhráli jsme díky naší houževnatosti a bojovnosti, s kterými jsme slavili úspěchy v minulé sezóně. Také musíme poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli povzbudit. Vždyť 170 diváků v hledišti není na každém zápase našich mužstev. Proto je musíme pozvat tentokrát na tzv. ,,anglický“ týden, kdy ve čtvrtek 28. září 2017 od 16.30 hodin budeme na svém hřišti hostit tým FK Olympie Týn nad Vltavou a v sobotu 30. září 2017 zajíždíme na hřiště FK Vodňany. Tento zápas začíná již od 16.00 hodin.

 

Do zápasu se Šumavanem Vimperk jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Jarda Červenka – Vojta Uhlíř © – Lukáš Král

Záloha: Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka – Víťa Zábranský – Jirka Mls

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Dominik Vítovec, Standa Klas, Martin Moutelík, Adam Jírovec, Marek Valta

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Kája Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


TJ BLATNÁ : SK VACOV 4:1 (3:0)

V sobotu 16. září 2017 jsme zajížděli do Blatné, kde jsme sehráli od 16.30 hodin dosti nešťastný zápas. Utkání se hrálo na hodně promočeném terénu, který se dosti podepsal pod náš neúspěch. Ale popořadě. Počáteční nervozita a seznamování se s promočeným terénem bylo narušeno v 5.´ první střelou na naši branku, s kterou si náš brankář Pavel Klas v pohodě poradil. O tři minuty později přichází další střela na naši branku, kterou Pavel Klas vytěsňuje nad naši branku. Domácími zahrávaný prudký roh nikdo z hráčů na hřišti netečuje a tak balón končí až na druhé straně v autu. V 11.´ náš první závar před soupeřovou brankou končí v autu a po jeho zahrání se Radovan Mach snaží překvapit brankáře domácích, ale jeho oblouček končí daleko nad brankou Blatenských. V 17.´ přichází z levé strany křižný centr na naši zadní tyč, kde hlavičkuje neobsazený útočník Radek Peleška. Ale jeho hlavičku Pavel Klas vyráží, avšak na jeho dorážku je již krátký a tak balón končí v naší síti a prohráváme 1 : 0. Chvilku po našem rozehrání opět přicházíme o balón a další přízemní střela těsně míjí naši branku. V následujících okamžicích nás opět domácí nachytali na švestkách a šance jako přes kopírák té při obdržené brance s tím rozdílem, že tuto náš brankář kryl. Ve 28.´ jsou domácí potrestáni za šlapák na Jirku Mlsa. Exekutorem tohoto trestného kopu je Filip Zitta, ale jeho oblouček končí opět nad blatenskou brankou. Je tečován domácím brankářem, ale z následného rohového kopu jsme opět nic nevytěžili. V 33.´ zbytečně ztrácíme balón na půlce, náš bránící obránce Vojta Uhlíř v rozhodujícím okamžiku padá a tak útočícímu hráči Blatné nic nebrání v tom, aby po několika krocích pohodlně nacentroval před naši branku, kam si nabíhá střelec prvního gólu Radek Peleška a podruhé skluzem pokořuje naši branku. I po tomto druhém gólu jsme svědky stejného obrázku hry. Stále vodíme balóny, nechodíme do soubojů a ztrácíme balóny. V 38.´ vedou Blatenští útok po pravé straně a centr před naši branku končí opět u domácího útočníka, který se však tentokrát k našemu štěstí netrefuje a míjí naši branku. Je tu 41.´ a my jsme na hřišti jako nemohoucí uličníci. Při centru za naši obranu zvedá Vojta Uhlíř ruku a očekává odpískání ofsajdu. Nic takového se však neděje, protože jeho kolegové v obraně stojí za ním, a tudíž není důvod k přerušení hry pro ofsajd. Takže blatenští útočníci jdou tři sami na naši branku a po přihrávce před ní se balón dostává zase k Radkovi Peleškovi a ten se po svém umístění balónu do naší branky stává autorem čistého hattricku v tomto zápase. Do konce poločasu se již nic podstatného nestalo, a tak odcházíme do kabin s třígólovým přídělem.

Do druhého poločasu nastupujeme beze změny v sestavě. Obrázek hry z prvního poločasu se nemění a Blatenští jsou stále lepším týmem. V 48.´zahrávají trestný kop od postranní lajny a balón končí na síti naší branky. Po našem rozehrání zase přicházíme o balón a domácí útočník je opět sám před naším brankářem, ale Pavel Klas výtečně zachraňuje. Po dvou minutách si zase komplikujeme život, Radovanem rozehraný trestňák nakrátko s Filipem Zittou nemá ty správné parametry a domácí se dostávají k balónu a následnou vyloženou šanci likviduje, jako dnes již po několikáté, výborně chytající Pavel Klas. V 53.´ odchází ze hřiště zraněný Jarda Červenka. Na jeho místo přichází Martin Moutelík a v 68.´ nahrazuje Marka Valtu Adam Jírovec. V 70.´ dochází před naším velkým vápnem k souboji, při němž Jirka Mls fauluje, je však ponechána výhoda, centr na pravou stranu, nahrávka pod sebe a blatenský útočník Michal Mišiak z první zasunuje počtvrté balón do naší sítě. To je již dost potupný výsledek. V 74.´ naskakuje do hry místo Jirky Mlsa Dominik Vítovec. V 77.´ centruje Aleš Mach doleva na bráchu Radovana, ten dává zpátky na Filipa Zittu, který krásnou střelou k tyči z dobrých 30 metrů střílí náš čestný úspěch. Ale nic to nemění na skutečnosti, že to byla naše první přímá střela na branku domácích. V 84.´ se k naší druhé přímé střele odhodlává Adam Jírovec, ale radost mu kazí blatenský brankář, který jím vystřelený balón chytá. A do konce zápasu jsme viděli již jen křižnou střelu domácích, která jen těsně minula naši branku. A to bylo vše, co jsme v tomto zápase viděli.

Tento zápas se nám vůbec nepovedl. I když jsme ještě v autobuse tipovali, jestli se bude hrát na umělce nebo trávě, všichni se shodli na tom, že tráva bude vhodnější. Avšak lehkonozí blatenští útočníci nás přesvědčili o tom, že jsme se s tímto terénem vůbec nedokázali vyrovnat. Stále jsme chtěli hrát fotbal, ale domácí jednoduchý systém s nakopávanými balóny slavil úspěch. Zvláště hráči, kteří nezvolili vhodné obutí, se po hřišti pohybovali jako na ledě a v rozhodujících okamžicích byli až druzí. Stalo se, a tak se musíme oklepat a připravit se na další mistrovský zápas, ve kterém v neděli 24. září 2017 od 16.30 hodin přivítáme na našem hřišti Šumavan Vimperk.

 

Do zápasu s TJ Blatná jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Jirka Mls – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka

Záloha: Lukáš Král – Filip Zitta – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Marek Valta

 

Náhradníci: Adam Jírovec, Standa Klas, Dominik Vítovec, Martin Moutelík

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Karel Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st. 


SK VACOV : TATRAN PRACHATICE 2:2 (1:0)

Na velmi dobře upravené hrací ploše našeho fotbalového hřiště jsme za ideálního počasí v sobotu 9. září 2017 nastoupili proti dalšímu ze soupeřů v soutěži I.A třídy, a to proti Tatranu Prachatice. Po počátečním tlaku Prachatických se nám podařilo hru vyrovnat a v další fázi zápasu se hrálo ve středu hřiště. Ve 12.´ získal Lukáš Král balón před naším velkým vápnem a zatáhl jej až na půli soupeře. V tomto okamžiku vysílá po levé straně Marka Valtu, který po ukázkovém úniku nechává bránící hráče za sebou a přízemním centrem před branku nachází nabíhajícího Filipa Zittu, kterému nezbývá nic jiného, než takto naservírovaný balón dopravit poprvé do soupeřovy branky. Vedeme 1 : 0, ale tento obdržený gól Prachatické vyburcoval a trochu nás přitlačili před naši branku. Přesto v 19.´ zahráváme Radovanem Machem rohový kop a hlavička Jirky Mlsa končí v náručí hostujícího brankáře. A dostáváme se i do dalších šancí. V 25.´ Radovanův trestný kop posílá Filip Zitta hlavou vedle soupeřovy branky, v 29.´ jsme opět před brankou hostů, ale Radovanovi se ani jednou nepodařilo z dvou po sobě následujících útocích, které zakončoval, dopravit balón do sítě prachatické branky. Další velkou šanci jsme měli v 38.´ , kdy jsme přečíslili hostující obranu a v následující nepřehledné mele před soupeřovou brankou se balón odráží pod nohy k Jardovi Ketzerovi tak nešťastně, že se mu nepodařilo dopravit jej podruhé za záda prachatického gólmana. Po rozehrávce soupeře se opět zmocňujeme balónu a střela Marka Valty končí nad břevnem branky hostů. A to se již dostáváme do 45.´ a po postupném útoku hostů následuje střela z dálky, kterou Pavel Klas vyráží zpod břevna na roh. Dvěma následným rohům jsme se ubránili a tak nic nebránilo hlavnímu rozhodčímu panu Romanovi Mrázovi, aby odpískal konec prvního poločasu.

Ještě jsme se ani pořádně nezformovali a hned po rozehrávce přichází po levé straně bleskový útok hostů a útočník Josef Šandera přehazuje lobem vyběhnuvšího Pavla Klasa. Jeho oblouček končí v naší síti a je vyrovnáno na 1 : 1. Ani tento obdržený gól nás nepoložil a stále hrajeme svoji hru. Za zmínku stojí Radovanův dlouhý trestňák před branku hostí, ale pro útočný faul je hra přerušena. V 65.´ dochází k první změně v našem týmu a Jardu Ketzera nahrazuje Víťa Zábranský. O dvě minuty později nás Prachatičtí důkladně rozebrali, ale jejich finální střela končí, k našemu štěstí, vedle naší branky. V 73.´ rozehrává Radovan Mach opět jeden z jeho dlouhých trestných kopů, brankář vyráží za velké vápno a tady balón z voleje střílí Fanda Roučka, ale jeho střela se do branky zase nevešla. V 78.´ sklepává Víťa Zábranský hlavou Markovi Valtovi a jeho pokus o obstřelení hostujícího brankáře se nepovedl. Horší je to s námi o minutu později. To se povedlo Vojtovi Uhlířovi na brankové čáře již v našem velkém vápně faulovat hostujícího hráče a je proti nám nařízena penalta. K její exekuci se připravuje bývalý hráč Nové Vsi/Brloha Martin Fišer, který do Prachatic přišel o letní přestávce. Střílí a nařízenou penaltu s přehledem proměňuje. Prohráváme 1 : 2 a vůbec to s námi nevypadá dobře. Avšak ani tento gól nás nezlomil a naopak nás vyhecoval k větší aktivitě. Zatlačili jsme hosty k jejich brance. Zahráváme jeden roh, druhý roh, třetí roh a stále nic. Následuje trestňák Radovana Macha, ale opět míjí branku. Hosté se zoufale brání a někdy jen za cenu faulů. A právě z jednoho takového centruje Radovan vzduchem před branku, nabíhá si Filip Zitta a tentokrát se nemýlí. Krásnou hlavičkou vyrovnává na 2 : 2. To ukazatel ukazuje 88.´ a my jsme stále při chuti. Chceme strhnout vítězství na svou stranu. Ale čas neúprosně utíká. Přesto v 90.´ po jednom z našich dalších protiútoků nastřeluje Jirka Mls břevno branky hostujícího týmu. No, a to bylo již to poslední, čeho jsme v našem zatím posledním mistrovském zápase byli svědky.

Je škoda, že neproměňujeme víc našich šancí. Jejich proměňování by nám pomohlo rozhodovat zápasy, ve kterých obdržíme dosti nešťastné góly. Ať již to bylo v tomto zápase, nebo v zápase ve Strakonicích. Jestli se nám podaří zlepšit efektivitu a střílet víc branek, o tom se budeme moci přesvědčit již tuto sobotu 16. září 2017 od 16.30 hodin v Blatné, kam zajíždíme k dalšímu mistrovskému zápasu.

 

Do zápasu s Tatranem Prachatice jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Jirka Mls – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka

Záloha: Lukáš Král – Filip Zitta – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Marek Valta

 

Náhradníci: Adam Jírovec, Standa Klas, Dominik Vítovec, Víťa Zábranský, Petr Vastl

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Karel Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st. 


SK Junior STRAKONICE : SK VACOV 1:1 (1:0)

K poslednímu zápasu třetího kola I.A třídy skupiny A náš tým nastupoval v neděli 3.9.2017 od 17.00 hodin ve Strakonicích s domácím mužstvem SK Junior. Hned o začátku na něm bylo vidět, že chtějí navázat na výsledky předchozích kol, která obě vyhráli. A opravdu již v druhé minutě proti nám zahrávají první rohový kop, kterému jsme se bez velkých problémů ubránili. Naopak jsme se vymanili z jejich počátečního náporu a v dalších minutách se zdá, že máme více ze hry. Přesto se hraje s množstvím osobních soubojů, čemuž se ani nemůžeme moc divit. Před zápasem pršelo, takže se hraje na rozmoklém, měkkém, a tím i velmi těžkém terénu. Za stejného obrázku hry se přesouváme do 22.´ a my se dostáváme do naší první slibné šance. Radovan Mach uniká po pravém křídle, jeho prudký centr před branku z voleje střílí Jarda Ketzer a balón jen těsně míjí branku domácích. Jen o několik minut později zahráváme rohový kop a ze souboje před brankou Junioru se balón odráží před velké vápno k Radovanovi Machovi, ten střílí a jeho střelu domácí brankář vyráží před sebe. Odražený balón ještě hlavičkuje Filip Zitta, ale balón se opět odráží od těla brankáře Reisera. V témže okamžiku se však ozývá hvizd hlavního rozhodčího Pavla Votavy a pro ofsajd naši slibně vyhlížející akci ukončuje. A je tu 33.´. Stále tlačíme domácí k jejich brance, zahráváme i další trestný kop, ale Radovanova střela končí opět pouze vedle tyče domácí branky. Naopak Strakoničtí podnikají protiútok a Jirka Mls nešetrně atakuje domácího útočníka, takže kromě žluté karty pro něj je proti nám nařízen trestný kop. Zahrání trestného kopu však náš brankář Pavel Klas velice dobře přečetl a střelu s přehledem chytá. I nadále se však bráníme a i za cenu rohového kopu. Ten zahrává domácí hráč Jan Maršala, ale jeho střílený přízemní kop tečuje Vojta Uhlíř tak nešťastně, že jím zasažený balón končí v naší síti. Takže v 36.´ prohráváme 0 : 1. Po rozehrání po obdrženém gólu uniká po pravé straně Fanda Roučka a jeho centr Marek Valta usměrňuje jen těsně vedle soupeřovy branky. A tak se poločas dohrává s množstvím osobních soubojů ve středu hřiště.

V nezměněné sestavě nastupujeme do druhého poločasu. Po našem počátečním tlaku dochází v 51.´ k závaru před domácí brankou, kde po několika střelách se dostává balón k Lukášovi Královi a ten z prostoru malého vápna doráží balón do soupeřovy branky a vyrovnává na 1 : 1. V 56.´ zahrozili domácí v jedné z mála svých sporých příležitostí. Zahrávali rohový kop a hlavička jednoho z útočících hráčů se odrazila od břevna naší branky do zámezí. V 63.´ dochází v našem mužstvu ke střídání. Místo Marka Valty přichází na hrací plochu Víťa Zábranský. I nadále se snažíme ztéci domácí branku. Jeden z našich mnoha útoků končí střelou Jardy Červenky metr vedle branky. V 76.´ další náš roh a balón nachází Jirku Mlsa, jehož prudká střela je stražena domácí obranou na roh. Tomu se soupeř opět ubránil. Za čtyři minuty vybojovává Jarda Ketzer balón a uniká po levé lajně, následně po brankové a jeho centr se, k naší smůle, nedaří Alešovi Machovi zasunout za záda brankáře Junioru. Hned z protiútoku vyráží Pavel Klas soupeřovu hlavu a Fanda Roučka bravurní patičkou uklízí balón do zámezí. Zápas se dohrává ve velké snaze našich hráčů o skórování, ale již jsme se nedočkali žádné vyložené šance, takže zápas končí dělbou bodů.

Zahráli jsme velmi pěkný zápas, který přesvědčil o naší stoupající formě. Mnoho lidí i z řad domácích se shodlo, že by nám za předvedený výkon slušely všechny tři body. Ale i jeden bod z venku je úspěchem. Jak nám to půjde v dalších zápasech, o tom se můžeme přesvědčit

již tuto sobotu 9. září 2017, kdy od 17.00 hodin přivítáme na našem hřišti Tatran Prachatice, který v tomto kole vyprovodil ze svého hřiště Velešín se šesti brankami v jejich síti.

 

 

Do zápasu s Juniorem Strakonice jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Jirka Mls – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka

Záloha: Lukáš Král – Filip Zitta – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Marek Valta

 

Náhradníci: Standa Pšenička, Adam Jírovec, Standa Klas, Dominik Vítovec, Víťa Zábranský

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Karel Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


SK VACOV : SK Větřní 3:0 (1:0)

V neděli 27. srpna 2017 jsme od 17.00 hodin hostili na našem hřišti do této chvíle pro nás neznámého soupeře SK Větřní. Hned od první minuty jsme se do něj pustili bez bázně a ostychu a výsledkem byly hned dva rohy v prvních dvou minutách v náš prospěch. První jsme nevyužili a druhý byl kvůli útočnému faulu přerušen. Další roh jsme Radovanem Machem zahrávali ve 4.´, ale opět bez gólového efektu. Teprve v 8.´ se hráči Větřní dostali na naši polovinu a trochu alibistická střela skončila vedle naší branky. A až ve 13.´ zahrávají první rohový kop proti nám. To o dvě minuty později rozehrávají náš rohový kop bratři Machové a Radovan se dostává ke střele, kterou brankář Větřní chytá, balón mu však vypadává a nejlépe se orientuje poblíž stojící Filip Zitta a balón doráží do soupeřovy branky. Vedeme 1 : 0, ale hosté využívají naší chvilkové nepozornosti a dvěma protiútoky, po jejichž ukončení následují pěkné střely, které jen těsně míjejí naši branku. Tím nám dávají na vědomí, že také nejsou žádní nezdárkové a že se nám nemusí vyplatit jim přenechat iniciativu. Ještě v 19.´ rychle rozehráváme na půli trestný kop a střelu z úhlu Marka Valty brankář hostí jen s námahou vyráží. V následující dvacetiminutovce se hraje oboustranně útočný fotbal, ale za zmínku stojí snad jen námi rozehraný trestný kop od půlky a hlavička Jirky Mlsa končí na tyči soupeřovy branky. Několik minut před koncem sklepává Jarda Ketzer balón Markovi Valtovi a ten z otočky pěknou střelou míří pouze nad břevno branky soupeře. Pak se již v poklidu dohrává závěr prvního poločasu a po minutovém prodloužení hlavní rozhodčí pan Jan Rinth svým hvizdem první dějství ukončuje.

Do druhého poločasu nastupujeme v nezměněné sestavě. Hned v 47.´ zahráváme Radovanem Machem rohový kop, který propadává až na druhou stranu na Jirku Mlsa, který střelou z první přestřeluje. Po rozehrání hostí od branky nakrátko se opět zmocňujeme balónu a Fanda Roučka dvěma střelami z úhlu pouze nastřeluje brankáře Větřní. O sedm minut později podnikáme útok po levé straně, následuje centr před branku a po hlavičce Marka Valty končí balón na tyči soupeřovy branky. Tentokrát však, k naší smůle, bylo Markovi odpískáno postavení mimo hru, takže i případný gól by nebyl uznán. V 62.´ Filip Zitta s Markem Valtou obírají hostující beky o balón, následuje přihrávka před branku, kde tísněný Jarda Ketzer přímo před brankářem při pokusu o jeho obstřelení těsně míjí jeho branku. Škoda, mohla trochu opadnout nervozita panující na trávníku i v hledišti. V 68.´ opět atakem hostující obrany získává Fanda Roučka balón a jeho centr od brankové lajny přímo z „voleje“ Radovan Mach placírkou posílá nad branku soupeře. V následujících minutách si vytváříme jednu brankovou příležitost za druhou a spíš se stáváme svědky přehlídky nevyužitých šancí. Ale přichází 84.´ a Jarda Ketzer se při úniku po brankové čáře dostává do velkého vápna hostí. Zde je nedovoleně faulován a tradiční exekutor penalt Radovan Mach se nemýlí. Z nařízené penalty bezpečně zavěšuje a na časomíře se objevuje skóre 2 : 0. A to ještě není všechno. Dvě minuty po tomto gólu uniká po straně Filip Zitta a prostrkává balón před branku Markovi Valtovi, který krásnou střelou zvyšuje na 3 : 0. Po tomto gólovém úspěchu odchází Marek na střídačku a jeho místo zaujímá Dominik Vítovec. Pak už následují jen dvě sporé šance soupeře, kdy v jednom z jejich protiútoků oblouček z dálky končí na síti naší branky a v tříminutovém nastavení dává soupeř vyniknout našemu brankářovi Pavlu Klasovi, kdy dalekonosnou střelu bravurně vyráží mimo svoji branku. A to je pro tentokrát všechno.

Je dohráno. A můžeme být celkem spokojeni. Vyvarovali jsme se chyb z minulého zápasu v Bavorovicích, i když si musíme přiznat, že nás k nim tentokrát soupeř tolika nenutil. Celkový obraz byl celkem solidní, obrana v čele s Vojtou Uhlířem zahrála velmi dobře a i hra zálohy byla tentokrát lepší, což prospívalo i útočníkům. Ale pozor! V neděli 3. září 2017 zajíždíme do Strakonic a od 17.00 hodin se na hřišti „ Na Křemelce “ s posíleným týmem Junioru Strakonice, který všechny od prvního kola přesvědčuje o tom, že to s postupem do krajského přeboru myslí vážně. Teď se tedy musíme soustředit na tento zápas, abychom zde sehráli důstojnou roli. A věřím, že nás naši hráči nezklamou.

 

 

Do zápasu se Větřním jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Jirka Mls – Vojta Uhlíř © – Tonda Bujok

Záloha: Lukáš Král – Marek Valta – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Pšenička, Adam Jírovec, Standa Klas, Dominik Vítovec

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Karel Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


FC MARINER BAVOROVICE   :    SK VACOV  3:2   (2:0)

V sobotu 19. srpna 2017 jsme v Bavorovicích vstoupili zápasem s místním Marinerem do nové sezóny I.A třídy ročníku 2017 - 2018. První mistrovský zápas začal pro nás v dosti nezvyklém čase. Začátek utkání byl již v 10.00 hodin letního času.

Prvních patnáct minut se hrálo ve vzájemném oťukávání bez velkých šancí. Až po této době jsme se dostali k zahrávání prvního rohového kopu. Tradičně jej zahrával Radovan Mach, ale byl moc přetažený a domácí se dostali k prvnímu brejku, který však byl ukončen vzorným vystavením útočícího hráče do ofsajdu naší obranou. V další části tohoto duelu nás domácí trochu přitlačili k naší brance a po několika narážečkách jsme byli svědky první střely na naši branku, která skončila těsně vedle. Hned po rozehrávce se dostáváme do rychlého protiútoku, který končí dalším rohovým kopem. Jeho rozehrání se opět ujímá Radovan Mach, nachází Víťu Zábranského, ale jeho střela končí vysoko nad brankou soupeře. A opět se dostáváme do pasáže, kdy útok střídá útok na obou stranách, ale ani jednomu týmu se nedaří dostat se do vyložené šance. To však již neplatí o 24.´ zápasu. Po rozehrání rohového kopu soupeřem přichází přihrávka zpět na pravého obránce domácích, ten centruje do našeho malého vápna, kde jeden ze tří neobsazených bavorovických hráčů Filip Šafránek dává v pohodě hlavou první gól do naší sítě. Obdržený gól s námi moc neotřásl, ale naopak se snažíme o vyrovnání. Po několika minutách Radovan Mach vysunuje dlouhým pasem Jardu Ketzera, ale vybíhající domácí brankář má k tomuto balónu blíž a tato slibně vyhlížející akce končí balónem v jeho náručí. V zápětí je před naším velkým vápnem v souboji Alešovi Machovi odpískán faul na domácího hráče. Rychle rozehraný trestný kop s velkou námahou vytěsňuje nad břevno své branky gólman Pavel Klas. V 33.´ zahrávají domácí z levé strany další trestný kop, náš gólman vyráží a dorážka hlavou končí vedle. O čtyři minuty později míří ze stejného místa na naši branku další trestný kop. Tentokrát balón opět nachází v našem malém vápně hlavu neobsazeného Filipa Šafránka a prohráváme 2 : 0. Do konce prvního poločasu nemůžeme naším hráčům vytknout malou snahu, ale z několika střeleckých pokusů jsme nedokázali prostřelit bránící hráče, a tak do kabin po prvním dějství jdeme s dvougólovým mankem.

Do druhého poločasu nastupujeme v nezměněné sestavě. První naší velkou šancí druhého poločasu byl Alešem Machem vhozený aut na Jardu Ketzera, ten centruje před branku soupeře, kde se nám opět nedaří prostřelit obranu domácích a po hlavičkované hráčů obou mužstev se Bavorovičtí osvobozují mohutným odkopem. Po našem počátečním tlaku na půli soupeře se domácí dostávají k ojedinělému pasu, na který náš poslední obránce Vojta Uhlíř nedosáhl a jejich útočník se nezadržitelně řítí na osamoceného Pavla Klasa, nahrává doleva na Tomáše Smékala, kterého marně stíhá Martin Moutelík, a ten nám zasazuje třetí ránu. Ale ani tento gól nesrazil naše hráče na kolena. Naopak je ještě vyburcoval k většímu úsilí a dvě minuty po obdrženém třetím gólu napřahuje pět metrů za velkým vápnem ke střele Radovan Mach. Jeho vydařená střela překvapila i samotného brankáře domácích, který ani nereagoval, a jen sledoval, jak Radovanova střela končí u tyče jeho branky. Již je na naší straně trochu veseleji a to nás povzbuzuje k dalšímu obléhání svatyně domácích. V těchto okamžicích opouští hřiště ještě nedoléčený Jarda Červenka a na jeho místo nastupuje Lukáš Král. A to je tu již 65.´ a zahráváme další rohový kop. Kdo jiný než Radovan Mach. A zase vymysleli s bratrem Alešem stejnou kulišárnu jako na jaře v Chýnově. Radovan rozehrál na Aleše, ten mu vrátil a centr jdoucí do malého vápna tečuje patou Marek Valta. Tento tečovaný balón se od bránících hráčů odráží na penaltu k Jardovi Ketzerovi a jeho nekompromisní střela znamená snížení na 2 : 3. Pokračujeme v obléhání soupeřovy branky. Na všech hráčích obou mužstev je vidět velká nervozita. My se snažíme vyrovnat, domácí brání ze všech sil za použití všech prostředků. V 68.´ střídá Jardu Ketzera Dominik Vítovec. Za zmínku ještě stojí střela Radovana Macha v 78.´ levou nohou, která jen o kousek minula soupeřovu branku. O tři minuty později podnikáme další protiútok a Marek Valta z levé strany křižnou střelou jen o kousek míjí branku domácích. Poslední naši šanci měl Víťa Zábranský v 83.´, kdy jeho střela skončila nad borovanskou brankou. Do konce zápasu se již nic zvláštního na hřišti neudálo, a tak konečný hvizd hlavního rozhodčího pana Matěje Touchy znamenal, že jsme z Borovan odjížděli s porážkou 2 : 3.

Nesehráli jsme špatný zápas. Rozhodně jsme nebyli horším mužstvem. Pouze jsme doplatili na svoji špatnou a nedůslednou hru v prostoru před vlastní brankou, z čehož plynuly první dva laciné obdržené góly. Pokud se nám nepodaří tyto nedostatky odstranit, těžko můžeme dosáhnout lepších výsledků. O tom, zda se nám podaří na odstranění těchto nedostatků zapracovat, se můžeme přesvědčit již tuto neděli 27. srpna 2017 v 17.00 hodin na našem hřišti, kdy se u nás představí hráči SK Větřní.

 

 

Do zápasu s Bavorovicemi jsme nastoupili v této sestavě:   

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Martin Moutelík – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka

Záloha: Víťa Zábranský – Marek Valta – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Lukáš Král, Standa Pšenička, Adam Jírovec, Standa Klas, Dominik Vítovec, David Mikeš

Hlavní trenér: Standa Klas

Asistent trenéra: Karel Koblížek

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.        

 


UŽ JE TO TADY!!!

Po krátké pauze jsme se konečně dočkali začátku fotbalové sezóny 2017/2018. Za tuto dobu došlo k několika změnám, se kterými bych vás chtěl v krátkosti seznámit. Jako hlavní trenér ukončil svoji činnost u A-týmu trenér Milan Satrapa a uvolněného kormidla se chopil Standa Klas, jeho bývalý asistent. Také Míra Vítovec st. ukončil svoji činnost u A-týmu jako asistent trenéra. Přípravu na nastávající sezónu zahájili naši hráči v pátek 7. července 2017 a v ní pokračovali až do těchto dnů pravidelně každé úterý a pátek. Horší to však bylo s účastí. Je pravda, že bylo období dovolených, ale o toto tvrzení se nemůžeme jen tak opírat. A to také potvrdily výsledky a vůbec obraz hry v přípravných utkáních. Pomineme-li účast na turnaji v bavorském Neureichenau, ostatní zápasy, ať výsledky, či předvedená hra, by pro nás měly být dosti varujícím signálem. V sobotu 29. července 2017 jsme hráli v Hrádku u Sušice. Již v 17.´ jsme prohrávali 0 : 1. Až ve 48.´ se nám Víťou Zábranských podařilo vyrovnat a konečný výsledek 2 : 1 pro nás svojí brankou určil Marek Valta v 53. minutě zápasu. Horší výsledek a vůbec celé naše vystoupení nás čekalo o týden později, kdy jsme v neděli 6. srpna 2017 hráli ve Čkyni s místními borci. Po prvním poločase jsme prohrávali 0 : 1. A konečný výsledek se proměnil v debakl a výsledek 0 : 5 je dosti výmluvný. Poslední přípravný zápas jsme sehráli poprvé na našem hřišti a k němu jsme si přizvali soupeře FK Semice. I tento soupeř je účastníkem I.B třídy, jako předcházející dva soupeři. Ten nám dokázal již v 7.´ vstřelit druhý gól. Až v 25.´ snížil Filip Zitta na konečných 2 : 1 pro Semické. Naše vystoupení v prvním poločase opět nebylo důstojné týmu hrajícímu I.A třídu. Až dvojnásobné střídání v poločase se ukázalo být účinné a naznačilo, o jaké hráče bude třeba se opírat.

Pro nadcházející ročník soutěže došlo k velkým změnám ve složení obou skupin I.A třídy v Jihočeském kraji. Po skončení minulého ročníku I.A tříd postoupily do krajského přeboru z naší skupiny týmy TJ Dražice a Sokol Sezimovo Ústí. Naopak do I.B třídy sestoupila mužstva TJ Hradiště a FK Nová Ves/Brloh. Zbývající mužstva z obou skupin byla promíchána, takže k mužstvům z ročníku 2016/2017, které hrála s námi ve skupině (Šumavan Vimperk, FK Vodňany, TJ Blatná, FK Tatran Prachatice, FK Olympie Týn nad Vltavou a my), byly přiřazeny ze skupiny B I.A třídy týmy SK Větřní, FC Velešín, SK Slavia Č.Budějovice, SK Planá u Č.B. a Lokomotiva Č.B. Těchto jedenáct týmů hrajících v minulém ročníku I.A třídu ještě přibudou postupující z prvních B tříd, a to: FK Junior Strakonice, SK Sedlec a FC Mariner Bavorovice. A právě s tímto posledně jmenovaným týmem se v sobotu 19. srpna 2017 od 10.00 hodin utkáme na jeho hřišti.

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


 

FC CHÝNOV    :    SK VACOV 3 : 5 (1:2)

V sobotu 17. června 2017 jsme od 17.00 hodin sehráli na hřišti v Chýnově poslední mistrovský zápas I.A třídy skupiny A sezóny 2016/2017. Přestože jsme domácí předem požádali o sehrání zápasu v dopoledních hodinách, aby se naši hráči mohli včas dostavit na závěrečnou dokopnou, nevyhověli nám, a tak jsme do Chýnova jeli s potřebou zadostiučinění a vyhrát. A to se nám nakonec také povedlo. Jak k tomu došlo, to se pokusím nastínit v následujících řádcích.

Za poměrně krásného počasí a mírného větru se začátek zápasu odehrával pouze mezi oběma velkými vápny. Až v 8.´ Fanda Roučka pouští za sebe centr Vojty Uhlíře a Marek Valta po krátkém úniku přihrává před domácí branku, kde se však nikomu z našich nepodařilo balón usměrnit do branky soupeře. O pět minut později je u pomezní čáry v našem útočném pásmu faulován Jarda Ketzer. Zahráním trestného kopu je tradičně pověřen Radovan Mach a jeho střílený kop mířící na branku nikdo netečuje a domácí brankář jen s velkým úsilím uhájil čisté konto. V 17.´ vybojoval Jirka Mls u lajny balón a vysunuje dopředu naše útočníky, kteří se o něj úspěšně poprali, Jarda Ketzer přihrává Markovi Valtovi a ten v pohodě střílí náš první gól. Neuplynuly ani tři minuty a Aleš Mach vypíchnul domácím balón, dává dopředu Markovi Valtovi a ten obchází i chýnovského brankáře a podruhé skóruje, tentokrát do prázdné branky soupeře. Vedeme 2:0, ale naše radost netrvá dlouho. Několik minut po naší druhé vstřelené brance se snáší centr domácího záložníka před naši branku, kde náš brankář Pavel Klas balón podbíhá, ten zachycuje osamocený útočník Chýnovských Hladík a dává nám do odkryté branky gól, kterým snižuje na 1:2. Po této vstřelené brance narostly domácím křídla a tlačí nás k naší brance. Jeden útok stíhá druhý, některý likviduje náš brankář Pavel Klas, další pak naše obrana v čele s Vojtou Uhlířem. V této fázi hry si zbytečně komplikujeme život v našem obranném pásmu přihrávkami nakrátko, z nichž se některá nepovede, a tím nabízíme soupeři mnoho šancí. Do konce poločasu se úspěšně bráníme a po závěrečném hvizdu, kterým hlavní rozhodčí ukončuje první poločas, stále svítí na ukazateli skóre stav 2:1 v náš prospěch.

Druhý poločas zahajujeme v nezměněné sestavě a hned na jeho začátku se prezentujeme útokem po pravém křídle, když Jarda Ketzer nachází před osamoceným brankářem Adama Jírovce, kterému se ani nadvakrát nepodařilo jej překonat, a balón skončil v zámezí. V 56.´ je opět zahrávaný trestný kop proti nám, ve velkém vápně tečovaný soupeřovým útočníkem, a balón jen těsně míjí naši branku. Stále se potýkáme s krátkými přihrávkami a bráníme se tlaku domácích. Nemůžeme se vymanit z obležení naší branky a i v těchto chvílích mají domácí více ze hry. A je tu 62.´ a my podnikáme jeden ze svých sporadických útoků. Na přetažený balón si nabíhá Radovan Mach a jeho střela končí nad brankou soupeře. Ihned z protiútoku jde dlouhý pas před naši branku a vybíhajícího gólmana Pavla Klase přehlavičkovává domácí hráč Hruška. Nemýlí se, jeho střela hlavou končí podruhé v naší síti a je srovnáno na 2:2. A aby toho bylo dost, tak v 76.´ je zase nebezpečí před naší brankou, ale střelu Chýnovských vyráží Pavel Klas na roh. Rozehrání rohu je tak nešťastné, že se balón odráží Vojtovi Uhlířovi od kolen k neobsazenému hráči domácích Zítkovi a ten střílí třetí branku Chýnova. Po tomto obdrženém gólu dochází v našem mužstvu k první změně a Dominika Vítovce nahrazuje Petr Vastl. Naše odpověď na tento pro nás nepříznivý stav přichází za několik minut. V duchu ,,já na bráchu, brácha na mě“ si Aleš Mach s Radovanem Machem vyměnili balón a po této výměně nahráli Fandovi Roučkovi, který ze vzdálenosti dobrých dvaceti metrů krásnou, prudkou, přízemní střelou k tyči vyrovnává na 3:3. Začínáme tlačit soupeře a ten ze strachu o výsledek stahuje všechny své hráče k vlastní brance. V 86.´ zase úřadují bratři Machové. Radovan rozehrává roh nakrátko na Aleše, ten obchází bránícího beka, centruje do malého vápna hráčů Chýnova a tam se ve skrumáži nejlépe orientuje Marek Valta a střílí svůj třetí a náš čtvrtý gól v tomto zápase. Vedeme 4:3 a, aby byl obrat dokonalý, v 87.´ obírá Jarda Ketzer o balón rozehrávajícího beka domácích a běží sám na branku. Nedává brankářovi soupeře šanci a podél něj zasunuje popáté balón k tyči jeho branky. Zbývající minuty se již dohrály v poklidu a výsledkem 5:3 jsme udělali tečku za letošním ročníkem.

Co říci závěrem? Máme za sebou vydařenou sezónu a ziskem 44 bodů v I.A třídě jsme zaznamenali nejlepší výsledek za existenci fotbalu ve Vacově. Lze si jen přát, abychom na tento úspěch v příštím ročníku navázali a pokusili se ještě o lepší umístění. Máme k tomu velmi dobré předpoklady, protože se nám začíná úročit práce s mládeží. Hodně nám již ukázali mladí hráči, kteří již nyní nastupovali za tento tým, a ukázali, že se v této soutěži neztratí. Chci z tohoto místa poděkovat všem hráčům a funkcionářům za tyto skvělé výsledky, za čas, který věnovali tomuto sportu, a v neposlední řadě za to, jak reprezentovali náš Sportovní klub a naši obec Vacov. Ještě jednou děkuji a po pěkně prožitých prázdninách a dovolených se těším na vaše další sportovní úspěchy.

 Za Sportovní klub Vacov

 Jaroslav Ketzer st.

 Předseda SK

 

Do zápasu s FC Chýnov jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Pavel Klas

Obrana: Jarda Červenka – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Adam Jírovec – Aleš Mach – Dominik Vítovec – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Marek Valta

 

Náhradníci: Petr Vastl, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


SK VACOV   :   METEOR TÁBOR     3 : 0   (1:0)

V neděli 11. června 2017 jsme od 17.00 hodin nastoupili k zápasu předposledního kola I.A třídy skupiny A ročníku 2016/2017 a poslednímu zápasu hranému na domácím hřišti v této sezóně. Naším soupeřem byli hráči Meteoru Tábor, kteří do zápasu nastupovali se sestupovými starostmi, protože dění v divizi bude mít velký vliv na sestupující z I.A třídy v našem kraji.

Neměli jsme dobrý vstup do zápasu. Hostující tým nám hned od začátku chtěl naznačit, že to se záchranářskými úkoly myslí vážně, a od prvního rozehrání převzal veškerou iniciativu. Naši hráči se pomalu dostávají do hry a v 6.´ zahráváme první rohový kop. V následujících minutách jsme se hostům herně vyrovnali a začínáme tahat za delší konec. Ve 13.´ zahrává Radovan Mach trestný kop, nachází hlavu Filipa Zitty a ten hlavičkuje do brankáře hostí. Tomu vypadává balón z rukou, ale než se k němu dostane některý z našich hráčů, opět se jej zmocňuje. O tři minuty později zakládáme postupný útok na jeden dotyk, na jehož konci je Marek Valta a střelou bez přípravy z levé strany poprvé dostává balón do odkryté soupeřovy branky. Vedeme 1:0 a hned je na hřišti i v hledišti veseleji. Netrvá to dlouho a Marek Valta využívá nepřesné přihrávky Táborských a řítí se na osamoceného brankáře hostů. Až ve velkém vápně je dostižen a odzbrojen dvěma soupeřovými obránci. Ve 22.´ dostává pas Filip Zitta, ale nepodařilo se mu překonat hostujícího brankáře. Škoda této vyložené šance, ale přijde okamžik, kdy se to povede. V dalším dějství stále tlačíme soupeře k jeho brance, ale bez konečného brankového efektu. 27.´ přináší také trochu vzruchu před naši branku, ale dobrá práce celé obrany nedovolila změnu na výsledkové tabuli. Po našem rozehrání se hra opět přenáší na půli soupeře, balón sice ztrácíme, ale Dominik Vítovec ukazuje příkladný forčekink a málo schází k tomu, aby se dostal k balónu před brankářem hostí. V následujících minutách se necháváme zatlačit na naši polovinu, ale bez výraznějších šancí soupeře. Naopak ve 40.´ jsme svědky individuální akce Jardy Ketzera, kdy se mu podařilo po levé straně obejít všechny obránce i vyběhnuvšího brankáře a jeho střela do prázdné branky je na brankové čáře vykopnuta vracejícím se bekem na roh. Zbývající minuty do konce poločasu již nepřinesly žádný vzruch a tak mohl hlavní rozhodčí pan Robert Crkva v poklidu po uplynutí 45.´ závěrečným hvizdem tento poločas ukončit.

Do druhého poločasu nastupujeme v nezměněné sestavě. Zahajujeme jej, pro nás dost neobvykle, tlakem. Zahráváme několik rohových kopů, ale Táborští se stačí bránit. Další minuty se pak odehrávají mezi velkými vápny obou mužstev. Až 56.´ přináší první chybu naší obrany a náš brankář Tomáš Lácha musí ukázat něco ze svého umění a pěknou střelu k tyči jeho branky nadvakrát chytá. A přichází 60.´ a právě Tomáš Lácha se rozbíhá k velkému výkopu, vykopává a dlouhý balón bez zásahu našeho či hostujícího hráče se odráží k Filipovi Zittovi a ten lobem z první přehazuje soupeřova brankáře a vedeme 2:0: Jak je to jednoduché. Po několika minutách vybojoval Jarda Ketzer na levé straně balón a po uvolnění jeho střela z ostrého úhlu pouze orazítkovala břevno branky protivníka. V 64.´ první střídání v našem mužstvu a Dominika Vítovce nahrazuje Víťa Zábranský. V 73.´ střídá Marka Valtu Adam Jírovec. Po pár minutách hry se hosté odhodlali k ojedinělému protiútoku a střelu nad svou branku Tomáš Lácha pro jistotu tečuje a vypichuje na roh. Hosté rozehrávají rohový kop, balón se dostává k Fandovi Roučkovi, který zakládá rychlý protiútok a vysílá dopředu Filipa Zittu. Ten se uvolňuje a pěknou střelou „angličanem“ odrazem od břevna zaznamenává již třetí gól v síti soupeře. Ve zbývajících minutách druhého poločasu jsme byli svědky jen náznaků šancí. Nic podstatného se již neudálo. Za zmínku ještě stojí, že v 87.´ nahradil Fandu Roučku Standa Pšenička.

Byli jsme svědky pěkného zápasu a předvedený fotbal musel potěšit nejen výsledkem, ale i samotnou hrou. Svůj debut si se ctí odbyl i Petr Vastl. Ten poprvé nastoupil v základní sestavě a to i díky absenci dvou hráčů hrajících na témže postu, kteří svou nekázní v posledních zápasech oslabili svůj tým. Pochvalu si zaslouží všichni, kteří se objevili na trávníku a potěšili oko diváka. Věřím, že všichni se v tomto duchu připraví i na poslední zápas sezóny, který v sobotu 17. června 2017 od 17.00 hodin odehrajeme na hřišti v Chýnově.

 

 

Do zápasu s Meteorem Tábor jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Petr Vastl – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Marek Valta – Aleš Mach – Dominik Vítovec – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Adam Jírovec, Standa Pšenička, Víťa Zábranský, Standa Klas, David Mikeš

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 

 

 

 


TJ SOKOL BERNARTICE : SK VACOV 1 : 1 (1:0)

V neděli 4. června 2017 jsme od 17.00 hodin odehráli odvetné utkání I.A třídy skupiny A ročníku 2016/2017 na hřišti v Bernarticích. Mužstvo domácích šlo do zápasu s tím, pokud nad námi vyhrají, hodně se jim přiblíží postup do krajského přeboru z druhého místa. Jak to všechno dopadlo, se vám pokusím přiblížit v následujících řádcích.

Domácí se do nás pustili s velkou vervou a hned od začátku nám dokazovali, že chtějí tento zápas vyhrát. Již v prvních minutách se prezentovali dvěma střelami, sice mimo naši branku, ale z prostoru velkého vápna. I my se začínáme osmělovat a naše první střela vyslaná Jardou Ketzerem na branku soupeře ji míjí. V těchto chvílích se pokoušíme o přihrávky na jeden dotyk a ono to začíná fungovat. Rázem jsme vyrovnali hru, ale v 9.´ začíná rychlá akce domácích zavánějící ofsajdem a střelu soupeřova útočníka vyráží náš brankář Tomáš Lácha levou rukou na roh. V následujících minutách se hraje neurovnaný fotbal ve středu hřiště. Až ve 28.´ Marek Valta uniká po levém křídle a jeho prudký centr před branku je odražen domácím obráncem a končí v autu. Naopak o deset minut později se do brejku dostávají Bernartičtí. V poslední chvíli zachraňuje Vojta Uhlíř a hlavou prodlužuje balón do náruče Tomáše Láchy. Kontrujeme opět Markem Valtou a jeho únik po křídle zakončený pěkným centrem je zase zblokován domácí obranou. A je tu 42.´ a soupeř zahrává z pravé strany trestný kop. Balón se snáší do našeho velkého vápna a pro něj si odskakuje od svého bránícího hráče Adam Rakovan a hlavou posílá balón k tyči naší branky. Nedává Tomášovi Láchovi ani nejmenší šanci a prohráváme 0:1. Nic příjemného, gól do šatny, ale musíme v druhé půli bojovat. Zatím domácí, ač na druhém místě tabulky, nepředvádějí žádný oslňující fotbal.

Do druhého poločasu nastupujeme s jednou změnou – zraněného Dominika Vítovce na jeho místě nahrazuje Adam Jírovec. Hned od začátku druhého dějství se snažíme tlačit před branku soupeře, ale ve 49.´ se dostávají domácí před naše velké vápno, kde Adam Jírovec fauluje. Zahraný trestný kop náš brankář pouze vyráží a po vzniklém chaosu před naší brankou se balón dostává zpět k Tomášovi Láchovi a ten jej v pohodě sbírá ze země. Pět minut na to zahráváme trestný kop Radovanem Machem, ale balónu se okamžitě zmocňují domácí a jejich rychlý útok je naší obranou bezpečně zlikvidován. V následujících minutách se opět bráníme náporu domácích, ale ti se zatím nedostávají do vyložených šancí. Naším velkým problémem je, že v této fázi nesbíráme odražené balóny a tím hodně usnadňujeme Bernartickým obléhání naší branky. V 64.´ opět vyrážíme ke zteči na domácí branku, ale náš útok je odražen a soupeřův brejk po pravé straně naše obrana nezachycuje, balón jde až za ni. Bernartický útočník přenáší hru na levou stranu, kde jeho spoluhráč ve vyložené šanci a k našemu velkému štěstí branku přestřeluje. V 74.´ odchází ze hřiště s nakopnutou patou Jarda Červenka a místo něj nastupuje Petr Vastl. A hned po tomto střídání podnikáme pěknou akci po levé straně. Na jejím konci byl Marek Valta, ale jeho centr končí v náručí domácího gólmana. Po rozehrání se opět zmocňujeme balónu, kopeme dva rohy, ale branky se stále nemůžeme dočkat. Náš tlak sílí a soupeř začíná být velmi nervózní. Jestli je to způsobeno obavou o konečný výsledek nebo docházejícími silami, nevíme. Uchyluje se jenom k bránění a zdržování hry. I přes to se ještě jednou dostává před naši branku. Centr do našeho velkého vápna a Tomáš Lácha odvážně skáče pod nohy soupeřovu útočníkovi. Zmocňuje se balónu a zároveň je na něj hlavním rozhodčím Vítem Kroutlem odpískán faul. To byla poslední šance domácích a zbytek zápasu se hrál jen v naší režii. Dostáváme se do dalších šancí , ale balón si stále nedokáže najít cestu do protivníkovy sítě. Až v 88.´ po úniku Jardy Ketzera po pravé straně zahráváme dva rohové kopy. První domácí odvrátili, ale druhý zahrávaný opět Radovanem Machem se ztratil ve skrumáži v malém vápně, kde ho Filip Zitta dotlačil do bernartické branky a vyrovnal na konečný stav 1:1.

Přivezli jsme domů nečekaný bod, ale potěšující byl i závěrečný tlak s konečným efektem vstřelené branky. Dále byla i radost nad hrou střídajících hráčů. Adam Jírovec se svojí zarputilostí a Petr Vastl překvapil bezchybným výkonem. A na co se můžeme těšit? V neděli 11. června 2017 k nám poprvé zavítají hráči Meteoru Tábor, kteří jsou stále namočeni v sestupových vodách tabulky. Na tento souboj se přijďte podívat od 17.00 hodin.

 

Do zápasu s TJ Sokol Bernartice jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Jarda Červenka – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Marek Valta – Víťa Zábranský – Dominik Vítovec – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Adam Jírovec, Standa Pšenička, Petr Vastl, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


SK VACOV : TJ DRAŽICE 1 : 4 (1:0)

V sobotu 27. května 2017 jsme na našem hřišti přivítali mužstvo Dražic, které je od počátku této sezóny jasným lídrem naší I.A třídy skupiny A. K zápasu s námi nastupovali s tím, že pokud uhrají alespoň bod, jsou jasným postupujícím do krajského přeboru. A jak se jim to povedlo, o tom se vás v krátkosti v následujících řádcích pokusím informovat.

Zápas na krásně upraveném trávníku našeho hřiště začal v 17.00 hodin. Hezký pohled se naskýtal i do rohu, kde je umístěna časomíra. Po zásahu bleskem opět svítila a odměřovala čas. Za to bychom chtěli poděkovat elektrikáři z pekárny NoVy Vacov, spol. s r.o. panu Josefovi Kabourkovi, kterému se ji podařilo opravit s nepoměrně menšími náklady, než kdybychom byli nuceni zakoupit časomíru novou.

Teď tedy k zápasu. Již od první minuty dali Dražičtí o sobě vědět, že nejsou žádní fotbaloví neumětelové, ale že umí do balónu i pěkně kopnout. Po hlavičkové přehlídce, kdy jak domácí, tak i hosté drželi balón ve vzduchu pomocí hlaviček, se balón dostal na zem a první střela orazítkovala naše břevno. Naše odpověď v podobě ohrožení branky soupeře přišla až v 7.´, když Radovan Mach rozehrává trestný kop na hlavu Gusty Bujoka a ten hlavičkuje těsně vedle dražické branky. Ani kdyby trefil branku, nebyla by uznána, protože si při střele hlavou pomohl faulem a ten mu byl i odpískán. V příští minutě se dostáváme opět k zahrávání trestného kopu, při němž Radovan Mach volí tentokrát přímou střelu, ale ta končí daleko od soupeřovy branky. Musím také zmínit tu skutečnost, že hlavní rozhodčí pan Petr Nedvěd nasadil přísný metr a ve 12.´ má naše mužstvo na svém kontě již dvě žluté karty a hosté jednu. Hraje se vyrovnaný fotbal plný ostrých osobních soubojů, a tudíž se nemůžeme divit hlavnímu rozhodčímu, že si hned od začátku dělá na hřišti pořádek. Ve 22.´ jsme svědky rozehrávky trestného kopu hostů a střela ze skrumáže na našem malém vápně jen těsně míjí naši branku. V 30.´ se k naší brance snáší nebezpečný centr, který však náš gólman Tomáš Lácha stahuje přímo ze vzduchu. Po chvíli však hosté hrozí znovu a podnikají nepříjemný brejk. Po centru před naše velké vápno naši beci Vojta Uhlíř i Jirka Mls tento balón podbíhají a jen málo chybělo, aby se útočící hráči dostali ke střele na naši branku. Lepší situace nastala v následujících okamžicích, kdy Gusta Bujok vhazuje aut, Marek Valta jej zády prodlužuje na Jardu Ketzera, který po slalomu mezi obránci obstřeluje hostujícího brankáře a balón končí u levé tyče soupeřovy branky. Vedeme 1:0, ale ihned po rozehrání ve středovém kruhu se balón dostává téměř k našemu rohovému praporku, kde dochází k dosti ostrému zákroku, který hlavní rozhodčí klasifikuje jako faul a také jej píská. Po odpískání však Gusta Bujok nesmyslně šlape na soupeře, po čemž zákonitě následuje červená karta a je vykázán ze hřiště. Tím tedy našemu mužstvu moc nepomohl a zbytek zápasu budeme muset dohrát o deseti hráčích. Ještě ve 46.´ (tříminutové prodloužení) zahrávají Dražičtí roh, následuje střela do tyče a od zad brankáře Láchy se balón odráží mimo branku. Následnému rohu jsme se ubránili a tímto i končí první poločas.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s oprávněnými obavami. Jestli se nám začátky druhého poločasu nikdy nevedly, tak je to v posledních zápasech ještě horší. A také se obavy vyplnily. Ve 49.´ podnikají hosté postupný útok a z nepříliš prudké střely Radima Pfeifera dostáváme vyrovnávací gól. Jsme statičtí a podle naší hry v této fázi zápasu je jen otázka času, kdy se k vyrovnávací brance přidá další. Výjimkou byl pouze trestný kop Radovana Macha, kdy pěkně našel hlavu Jirky Mlsa a ten prudkou hlavičkou pouze o centimetry míjí soupeřovu branku. Možná, že se v této chvíli rozhodl osud zápasu. Již z protiútoku je zase veselo před naší brankou. Balón se zase odráží od naší tyče, odráží se od našich hráčů, ale gól i při zdvižených rukách hostů, stále není. Pořád držíme nerozhodný stav. To však již neplatí v 61.´, kdy se po nenápadném přenesení hry dostává balón před naši branku a vyhlášený střelec Jan Kromka se nejlépe orientuje a dává nám druhý gól. Jsme stále zatažení na vlastní půli a toto je jen důsledek naší neschopnosti dostat se z obležení soupeře. Až v 66.´ jsme se vymanili z tlaku hostů a také se dostáváme k jejich brance. To se ale mění v 70.´, kdy Vojta Uhlíř chce rychle rozehrát trestný kop, ale trefuje soupeře, balón se od něj odráží směrem k naší brance a za ním vyrážejí dva útočníci Dražických. Jeden se odhodlává ke kličce na Tomáše Láchu, ale ten mu skáče pod nohy a sráží jej v našem pokutovém území. Kromě žluté karty, kterou za tento zákrok obdržel, je proti nám nařízen pokutový kop. S přehledem jej proměnil Daniel Štechr a rázem prohráváme 1:3. A aby bylo ještě hůř, v 75.´ sráží Jirka Mls opět v našem velkém vápně útočícího hráče a nařízenou penaltu proměňuje opět úspěšně brankář hostů Michal Baka. Pohled na časomíru v této chvíli již není tak pěkný, jako tomu bylo na začátku. K posledním dvěma brankám jsme soupeři napomohli sami, tak se zase nemůžeme tolika divit. Do konce zápasu zbývá jen čtvrt hodiny a tak jen v rychlosti. V 76.´ jde na hřiště Adam Jírovec místo Marka Valty, V 79.´ zahráváme Radovanem Machem trestný kop, Jirka Mls zpracovává a prudkou střelou nastřeluje hlavu Jardy Ketzera, v 83.´ střídá Dominika Vítovce Petr Vastl, v 86.´ přichází na hřiště Standa Pšenička místo Filipa Zitty. V 87.´ jsme ještě měli šanci na zkorigování výsledku, když Tonda Bujok vybojoval balón, přihrál jej Alešovi Machovi, ale jeho střelu levou nohou brankář hostí vyrazil. A to také bylo vše, co jsme v tomto zápase viděli. Pak jsme již viděli jen radost hostí, kteří se po roce opět vracejí do krajského přeboru. K tomu nám nezbývá nic jiného, než jim popřát, aby se jim tam dařilo.

A co my? My se musíme zamyslet především nad tím, proč nám ve dvou zápasech po sobě byli pro hrubou nekázeň vyloučeni dva hráči. Pokud k vyloučení dojde po dvou žlutých kartách za fauly, je to možno přičíst k přemíře bojovnosti, ale takovéto fauly po odpískání….? Také se nebudeme vymlouvat, že nám v tomto zápase chyběli čtyři hráči základní sestavy. Musíme si přiznat, že tentokrát jsme hráli se soupeřem, který měl v základní sestavě všech jedenáct výborných fotbalistů. A v neděli 4. června 2017 od 17.00 hodin na hřišti v Bernarticích tomu také nebude jinak. Tam také narazíme na tým dobrých fotbalistů. Ti v současné chvíli okupují druhé místo tabulky. Uvidíme. V každém případě se musíme snažit o co nejlepší výsledek.     

Do zápasu s TJ Dražice jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Gusta Bujok – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Marek Valta – Tonda Bujok – Aleš Mach – Radovan Mach – Dominik Vítovec

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Zdeněk Švihel, Adam Jírovec, Standa Pšenička, Petr Vastl, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


FK VODŇANY : SK VACOV 1 : 1 (0:1)

Tak máme za sebou další mistrovský zápas I.A třídy skupiny A. Tentokrát jsme v sobotu 20. května 2017 zajížděli k zápasu do Vodňan, kde jsme sehráli od 17.00 hodin již 22. kolo soutěže s místními fotbalisty.

Zápas začal rozehrávkou domácích a počátečním oťukáváním. Ale už 6.´ naznačila, jakým směrem by se naše hra měla ubírat. Radovan Mach kolmou přihrávkou z hloubi našeho pole nachází ve středovém kruhu Aleše Macha, ten prodlužuje na Filipa Zittu, který sám na brankáře, k naší smůle, prováhal vhodný okamžik ke střele a obtěžován obráncem pouze nastřeluje brankáře, od něhož se balón odráží pouze na roh. O dvě minuty později po odkopu od naší branky dosprintoval Jarda Ketzer balón, obešel obránce a jeho střela z úhlu kolem brankáře končí pouze před brankou, kde není nikdo z našich, kdo by ji dorazil. I domácí o sobě nechávají vědět. V 11.´ zahrávají trestný kop, téměř od rohového praporku. Centr nachází na malém vápně vodňanského útočníka, který zbrkle přestřeluje naší svatyni. Neuplynou ani tři minuty a domácí zahrávají další trestňák ze stejného místa. Tentokrát již hlavičkující hráč soupeře trefuje spojnici břevna a tyče. Od ní se balón odráží zpět do pole a při následné střele vykopává balón z brankové čáry Vojta Uhlíř za zády již překonaného Tomáše Láchy. V 17.´ nechává hlavní rozhodčí v prostoru středového kruhu bez povšimnutí šlapák na Radovana Macha, balón se dostává k domácímu útočníkovi a ten postupuje na naši branku jen na Vojtu Uhlíře, dává doprava nabíhajícímu spoluhráči a náš brankář Tomáš Lácha na dvakrát zachraňuje jasný gól. Ve 22.´ vykopává Tomáš Lácha balón od své branky. Ten letí až na půli Vodňanských, kde si Jarda Ketzer hlavičkou přehazuje oba dva bránící hráče a po kličce domácímu brankáři vede balón až za brankovou čáru domácí branky. Vedeme 1:0, ale soupeře branka nezlomila. Ohrožuje naši branku rohovými i trestnými kopy, které vždy zavánějí nebezpečím. Musíme se těchto situací vyvarovat, ale domácí nás tlačí a i střelami z dálky se snaží ohrozit naši branku. Až v 36.´ přichází náš brejk. Jarda Ketzer uniká po levé straně, přenáší hru na pravou stranu, kde Fanda Roučka přehazuje obloučkem domácího gólmana a jen břevno zabraňuje vsítění našeho druhého gólu. Odražený balón ještě hlavičkuje Filip Zitta, ale jeho hlavička je sražena na roh. Ještě ve 45.´ obléháme domácí branku a odražený balón trefuje Jarda Červenka z první, ale i tato střela končí mimo tyče vodňanské branky. A tím také končí první poločas.

Do druhé půle nastupujeme beze změny v sestavě. Po počátečních minutách, kdy se hrál neurovnaný fotbal, vhazují domácí aut na naší půli, následuje centr před naši branku, který odvracíme před velké vápno, kde jej zachycuje hráč domácích Malík a nepříliš prudkou střelou dává vyrovnávací gól. Ani nás tento vyrovnávací gól nesrazil na kolena a pokračujeme v trpělivé hře. V následujících minutách rozehráváme po levé straně a Filip Zitta uniká krajnímu obránci Vodňanských, proti němu vybíhá domácí gólman, ale Filip místo přihrávky před prázdnou branku volí střelu, která končí vedle tyče soupeřovy branky. V 65.´ poprvé střídáme a místo Marka Valty přichází na hřiště Gusta Bujok. Hraje se úporný fotbal po celém hřišti. Zdá se, že začínáme mít trochu navrch, ale bez žádného gólového efektu. V 74.´ nastupuje místo Jardy Červenky Víťa Zábranský. V 77.´ si Fanda Roučka zbytečně komplikuje život v souboji s třemi protihráči, ztrácí balón a po protiútoku a následné střele Jirka Mls patičkou vyráží balón z naší prázdné branky. Po chvíli opět útok na naši branku a Míra Vítovec na poslední chvíli křižuje útočícího hráče a je při tom faulován. V 82.´ následuje brejk domácích a Tomáš Lácha chytá balón pod nohama útočícího hráče. Navíc je Míra Vítovec ml. šlápnutý na nohu domácím hráčem a po potyčce s ním do něj strká. Ten padá a Míra dostává červenou kartu. Hrajeme tedy v deseti, ale jsme stále aktivní. Hned po rozehrání podnikáme protiútok, při kterém jdeme tři na jednoho domácího beka. Jirka Mls vedoucí balón je soupeřovým obráncem stažen na zem, hlavní rozhodčí však ponechává výhodu, ale tu jsme nezužitkovali. V přerušené hře dává provinivšímu se hráči pouze žlutou kartu. V posledních minutách zápasu nám trio rozhodčích předvádělo zvláštní výklad pravidel, ale to na stavu na výsledkové tabuli nic nezměnilo. V 90.´ ještě Dominik Vítovec střídá Fandu Roučku a to již je tady závěrečný hvizd hlavního rozhodčího a zápas končí.

Je tu další zbytečná ztráta bodů. Stále se nemůžeme dostat zpátky do té herní pohody, se kterou jsme vstoupili do jarních odvet. Neproměňujeme vyložené šance, a tudíž střílíme velmi málo branek. Pokusíme se o zlepšení již tuto sobotu 27. května 2017, kdy na našem hřišti od 17.00 hodin přivítáme lídra naší skupiny a již jasného postupujícího do krajského přeboru TJ Dražice. Přijďte nás povzbudit. 

 

Do zápasu s FK Vodňany jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Míra Vítovec ml. – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Marek Valta – Jarda Červenka – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Víťa Zábranský, Gusta Bujok, Dominik Vítovec, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


SK  VACOV    :     ŠUMAVAN VIMPERK  1 : 0  (0:0)

Dlouho očekávané šumavské derby tradičních soupeřů svedlo proti sobě mužstva Vacova a Vimperka tuto neděli 14. května 2017 v 17.00 hodin na našem hřišti. Vzhledem k velmi častým dešťům v posledních dnech se hrálo na velmi podmáčeném terénu. I jedna nepříjemnost nás potkala. V sobotní bouři uhodil blesk do topolu vedle naší časomíry a indukční proud ji zcela zničil. Škoda je kolem 20.000,- Kč. Pokud by nás někdo ze čtenářů tohoto článku chtěl finančně podpořit, alespoň dílčí částkou, při likvidaci této škody a pomoci při nákupu časomíry nové, ať se nám ozve. Budeme mu velmi vděčni. A teď zpátky k fotbalu.

Od úvodního hvizdu se hrál velmi urputný fotbal. Na obou mužstvech bylo vidět, že se jedná o hodně prestižní utkání. Ač terén skýtal mnohé záludnosti, oba soupeři se do sebe patřičně zakousli. V 6.´ se zrodil náš první nebezpečný útok, když Jarda Ketzer vysunuje po pravé straně Filipa Zittu a jeho únik končí centrem před branku Šumavanu, ale nenachází žádného adresáta a končí vedle branky v zámezí. V dalších minutách je aktivita na naší straně a ojedinělé ataky naší branky soupeřem řeší spolehlivě naše obrana ve spolupráci s gólmanem Tomášem Láchou. V 18.´ centruje Míra Vítovec balón z pravé strany křížem na Jirku Mlsa, který je faulován, a trestňák zahraný Radovanem Machem tečuje Fanda Roučka těsně vedle soupeřovy branky. O pět minut později uniká po levém křídle útočník Šumavanu a centr do vápna hlavičkuje obloučkem Radek Ketzer shora na břevno naší branky a balón končí v zámezí. Ve 26.´ opět Filip Zitta v akci a jeho centr zprava pouze proletí vápnem hostí. V těchto minutách se na soupeřovu branku valí jeden útok za druhým, ale ne a ne ji trefit.  V jednom z nich Radovan Mach prochází otevřenou obranou až na hranici velkého vápna, kde místo střely ještě volí přihrávku na Jardu Ketzera, ten si navádí balón na pravou nohu, ale jeho střela je již zblokována a končí vedle branky. Po rozehrání rohu se Vimperští ubránili a zakládají rychlý protiútok, na jehož konci vrátivší se Marek Valta likviduje centr před naší brankou a posunuje balón do zámezí. V podobném duchu se odehrává zbytek poločasu a až poslední minuta přináší opět neplodný závar před brankou Šumavanu, který ukončuje mohutný odkop vimperského obránce, a současně i hvizd píšťalky hlavního rozhodčího Jana Rintha končí první poločas.

Počátek druhého poločasu se odehrává většinou na straně soupeře a samostatný únik Filipa Zitty jen dokazuje, že taháme za delší konec. Bohužel i střela z tohoto útoku nenašla prostor mezi tyčemi vimperské branky. Až v 51.´ se dostává balón k Filipovi Zittovi a ten první přímou střelou na soupeřovu branku trefuje tyč a od ní odražený balón se odráží do náruče ležícího brankáře hostů. A 59.´ nám přináší další brejk, tentokrát Jarda Ketzer uniká po pravé straně a centr z brankové lajny trefuje z první Radovan Mach. K naší smůle balón opět míjí branku protivníka. O minutu později odrážíme trestný kop na nás a naši dva útočníci zase vyrážejí na zteč. Jarda Ketzer vede balón středem hřiště, před velkým vápnem hostů dává Filipovi Zittovi, ale ten se již dostal do ofsajdu a naše akce končí. V těchto chvílích soupeře přehráváme, ale bojujeme nejvíce s naší neschopností dát gól. Ten sice visí na vlásku, ale kdo ten prokletý gól dá, to je ve hvězdách. V 68.´se i hosté dostávají do šance, ale Radek Ketzer naši branku z hranice velkého vápna pouze přestřeluje. V 77.´ dochází v našem mužstvu k prvnímu střídání a Jardu Červenku nahrazuje Gusta Bujok. Náš tlak se neustále stupňuje a v 80.´ házíme od rohového praporku v útočném pásmu aut a po velkém ostřelování soupeřovy branky se balón odráží k Mírovi Vítovcovi a ten prudkou střelou prostřeluje vše, co před ním stojí, a křižnou střelou dopravuje balón do soupeřovy sítě. Vedeme 1:0, ale čekají nás ještě horké chvíle. Vimperští se po obdržené brance probudili a vrhli všechny síly do útoku. Najednou je jich všude plno a my se pouze bráníme. Největší jejich šance přichází v 83.´, kdy po dvou zahraných rozích přichází střela z velkého vápna a náš gólman Tomáš Lácha ji s velkým úsilím vytěsňuje zpod břevna na roh. V 86.´ jde na hřiště místo Radovana Macha Víťa Zábranský. Zápas dohráváme v okolí naší branky sevřeném soupeřem. Do konce zápasu přichází na hřiště Dominik Vítovec a taktickým střídáním opouští hřiště Filip Zitta. I když jsme přesvědčeni, že jsme vyhráli zaslouženě, přesto jsme přivítali závěrečný hvizd s velkou úlevou. Musíme poděkovat všem našim hráčům za odvedený kolektivní výkon.

Byli jsme svědky pěkného, bojovného utkání, které se hrálo oboustranně v rámci fair play. A to je na takovémto terénu velká vzácnost. Oběma soupeřům již prakticky o nic nešlo, a tak si chtěli zahrát fotbal. A ten si zahráli v dostatečné míře. Nikdo se nezranil, proto se již můžeme těšit na sobotu 20. května 2017, kdy nastoupíme v 17.00 hodin na hřišti FK Vodňany proti místním borcům.      

            

 

Do zápasu se Šumavanem Vimperk jsme nastoupili v této sestavě:  

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Míra Vítovec ml. – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Marek Valta – Jarda Červenka – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Víťa Zábranský, Gusta Bujok, Dominik Vítovec, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.           

  

 

 


SK  VACOV    :    FC ZVVZ MILEVSKO B  2 : 2 (1 : 0)

Máme za sebou jeden z nejfotbalovějších prodloužených víkendů poslední doby. Vždyť se nám do něj vtěsnalo nejen normální hrací kolo, ale i dohrávky z minulého týdne. A-mužstvo tentokrát v pondělí 8. května 2017 od 17.00 hodin přivítalo v dohrávce na našem hřišti fotbalisty FC ZVVZ Milevsko B. Již od prvních minut po zahájení zápasu nám hosté dali jasně najevo, že k nám nepřijeli jenom na výlet. Hned ve 4.´ nadvakrát ohrožují naši branku, ale bez gólového efektu. I my o sobě dáváme vědět, a to v 7.´ dostává Jarda Ketzer přihrávku z autu a z poměrně ostrého úhlu nastřeluje hostujícího brankáře. Od něj se balón odráží, ale pouze k hráčům soupeře. O tři minuty později se dostává balón na hlavu Jirky Mlsa a ten prudkou hlavičkou vysílá dopředu Dominika Vítovce. Ten si však všimne za sebou nabíhajícího Marka Valtu, propustí mu balón a ten po pár krocích napřahuje ke střele a levou nohou nedává soupeřovu gólmanovi šanci a střelou podél něj poprvé rozvlnil síť Milevských. Vedeme 1 : 0 a nyní nastává ta pravá dřina ve středu pole. Milevští se nechtějí se změnou stavu smířit a jednoduchou hrou nám dávají dost zabrat. Hodně vzruchu je u naší branky, ale stačíme se bránit. V 32.´ zahrávají hosté dokonce tři rohy za sebou, ale i s trochou štěstí je odvracíme. V 35.´ se opět dostáváme k brance soupeře, máme několik pokusů o střelu a až střela Radovana Macha projde skrumáží před brankou, ale k naší smůle končí vedle ní. Po chvíli se zase dostáváme do šance, když centr z nohy Marka Valty nachází Jirku Mlsa, ale jeho střela hlavou jde opět pouze mimo branku soupeře. Nyní tlačíme soupeře k jeho brance, ale jsme hodně váhaví ve střelbě a stále si místo střely podáváme balón kolem velkého vápna, dokud jej neztratíme. Jinak se vše odehrává většinou okolo půlící čáry. Začíná být čím dál tím horší terén, což se projevuje i na kvalitě hry. Množství osobních soubojů a tím i hodně faulů. Již nejsou žádné vyložené šance a v tomto duchu končí první poločas.

Do druhého poločasu nastupujeme v nezměněné sestavě. Hráči byli o přestávce nabádáni k velké obezřetnosti při začátku druhého dějství. Jak sami víte, nebývá začátek druhého poločasu naší nejsilnější pasáží zápasu, tak jim bylo několikrát připomínáno, aby hned od začátku zvýšili svoji koncentrovanost a soustředili se na hru. A co se nestalo. Po naší rozehrávce jsme ztratili balón a Milevští rychlým protiútokem a střelou Dominika Reiniše po půl minutě hry vyrovnávají na 1 : 1. To byla velmi studená sprcha i v tak studeném a deštivém počasí. V 54.´ nastupuje do hry Zdeněk Švihel a nahrazuje Dominika Vítovce. Ještě v téže minutě nachází centr Zdeňka Švihela, ten z levé strany dává Radovanovi Machovi a jeho střela končí jen na hradbě těl bránících hráčů. Další útok na sebe nenechává dlouho čekat a Fanda Roučka nastřeluje opět pouze bránícího beka. Následuje střela Jardy Červenky, která pro změnu končí vedle soupeřovy branky. Po těchto okamžicích se vede urputný boj o každý metr hřiště. Opět dochází k osobním soubojům a při jednom z nich, v našem velkém vápně mezi Mírou Vítovcem ml. a hostujícím útočníkem, nachází hlavní rozhodčí Hana Weidenthalerová nepovolený zákrok a nařizuje proti nám pokutový kop. K jeho provedení se odhodlal milevský Tomáš Vakoč a s přehledem jej proměnil. To ukazatel skóre ukazuje nejen nepříznivý stav 1 : 2, ale již 70.´ Do této situace jsme se dostali důsledkem toho, že stále něco vymýšlíme a nehrajeme jednoduše, o což si těžký a rozmočený terén přímo říká. To se již dostáváme do 78.´ a Zdeněk Švihel zahrává přetažený trestný kop, ten vrací Jirka Mls před branku a zde se jej ujímá Filip Zitta a přízemní střelou jej přes skrumáž hráčů nezadržitelně posílá do soupeřovy branky. Je vyrovnáno a velká radost v našich řadách, ale zápas ještě nekončí. Po odeznění radosti ještě nastupuje do hry Víťa Zábranský a nahrazuje Marka Valtu. Je to pokus o uklidnění hry a to se také daří. Do konce zápasu již nedochází k žádnému ohrožení naší branky, naopak dvě minuty před koncem zahrává Zdeněk Švihel rohový kop, balón se k němu odráží zpět a jeho střela z ostrého úhlu trefuje pouze gólmana soupeře.

Ze shora uvedeného průběhu zápasu jasně vyplývá, že můžeme být spokojeni s konečným výsledkem. Ale pokud opět zjednodušíme naši hru, věřím, že naše mužstvo může být úspěšnější než v posledních dvou zápasech. Jak nám to půjde, o tom se můžeme přesvědčit již tuto neděli 14. května 2017 od 17.00 hodin, kdy budeme na našem hřišti hostit borce Šumavanu Vimperk.    

            

 

Do zápasu s FC ZVVZ Milevsko B jsme nastoupili v této sestavě:  

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Míra Vítovec ml. – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Marek Valta – Jarda Červenka – Dominik Vítovec – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Víťa Zábranský, Martin Mls, Zdeněk Švihel, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.       


SOKOL SEZIMOVO ÚSTÍ : SK VACOV 5 : 1 ( 4 : 1 )

Na další jarní zápas I.A třídy jsme zajížděli do Sezimova Ústí na hřiště domácího Sokola. Hrálo se v sobotu 6. května 2017 od 17.00 hodin. A musíme si říci, že domácí začali velmi zostra. Hned v 1.´ zahrozil soupeř křižním pasem a slabou střelu útočníka Sokola náš gólman Tomáš Lácha ještě kryje. O tři minuty později bylo hůř. Ztrácíme balón ještě na půli soupeře, jejich záložník přechází přes naše hráče až na naše velké vápno, posunuje do strany Lukášovi Niklovi, ten křižnou střelou nedává Tomášovi Láchovi šanci a prohráváme 0:1. Další nepříjemné chvíle na sebe nenechávají dlouho čekat. Přichází 7.´ a trestný kop domácích z levé strany nachází hlavu Petra Vilímka a náš gólman podruhé loví balón ze své sítě. Prohráváme 2:0 a stále se nemůžeme dostat do hry. Sezimoústečtí jsou aktivnější a viditelně při chuti. V 9.´ rozehrávají na našem velkém vápně báčko a z naší obrany si dělají dobrý den. Najednou ze skrumáže vystřelí Petr Nikl a jím vystřelený balón končí potřetí v naší síti. Situace na vhození ručníku, jak se dělá v ringu. Až po této brance si uvědomujeme, že zápas již začal a trochu srovnáváme hru. Konečně ukazujeme, že spolu nehrají dvě mužstva s rozdílem třech tříd. Ve 22.´ i my vystrkujeme růžky a kopeme první rohový kop, který domácí odvracejí na aut. Po jeho vhození jde centr před branku, domácí brankář vyráží před velké vápno, kde jej z voleje prudce vystřeluje Fanda Roučka a jeho projektil těsně míjí šibenici domácí branky. Ve 33.´ nám zase domácí předvádějí, jak se hraje fotbal, a po ťukesu v našem velkém vápně Fanda Roučka nešťastně po odehrání balónu zasahuje nohu útočníka domácích. Hlavní rozhodčí Lukáš Tauber neváhá a dosti přísně proti nám nařizuje pokutový kop. K jeho exekuci se staví Petr Nikl a s přehledem prudkou ranou trefuje šibenici naší branky. Po této čtvrté obdržené brance se již v poklidu dohrává první poločas, který jen narušila naše první souvislá útočná akce, kdy jsme poprvé zaútočili po pravé straně. Jirka Mls vysunuje Filipa Zittu, ten prodlužuje na Jardu Ketzera a jeho střela poprvé trefila prostor mezi třemi tyčemi soupeřovy branky. Cestu do sítě však překazil domácí gólman.

Do druhého poločasu nastupujeme s jednou změnou. Marka Valtu nahrazuje Standa Pšenička. Hned v úvodu nám opět domácí hráči prochází celou obranou a po finální přihrávce domácí útočník z první přestřeluje naši branku. V 55.´ dochází v našem mužstvu k dalšímu střídání a na hřiště místo Zdeňka Švihela přichází Dominik Vítovec. O minutu později Gusta Bujok vysunuje Jardu Ketzera a při souboji s brankářem za hranicí velkého vápna se balón odráží k postranní lajně, zde jej Jarda dostihuje a překopává přes vyběhnutého brankáře. Jeho přesně mířený oblouček však v posledním okamžiku vrátivší se brankář vyráží ze své branky. Několik minut po této akci zase stojíme v jedné lajně na hranici našeho velkého vápna a necháváme domácí hrát jejich účinnou kombinační hru, při níž najednou Dominik Šmíd vystřelí a jeho střela opět končí v síti naší branky. 0:5, to už je opravdu pěkný nářez. Přesto ještě hrajeme, abychom alespoň kosmeticky upravili toto velmi nepříjemně vypadající skóre. V 68.´ se odhodlává k velkému sólu Filip Zitta a, když pronikl přes pět hráčů soupeře, tváří v tvář před soupeřovým brankářem jej, k naší smůle, jenom nastřeluje. Za chvíli kontruje také soupeř. Jeho táhlou střelu zpoza hranice velkého vápna Tomáš Lácha vytahuje ze šibenice své branky. V následujících minutách si vytváříme částečný tlak nebo alespoň se častěji ocitáme u soupeřovy branky. Jestli je to také částečně zaviněno uspokojením domácích nebo i vystřídáním jejich velkého dirigenta Milana Bartesky, těžko říct. V každém případě v poslední minutě tohoto zápasu také přichází naše velká chvíle. Ač jsme si již říkali, že nedáme gól, ani kdybychom hráli do tmy, přesto jsme byli mile překvapeni. Radovan Mach rozehrál rohový kop a ve skrumáži ve velkém vápně se nejlépe orientoval Gusta Bujok a nějakou částí svého těla dotlačil balón za brankovou čáru. Zároveň s uznáním našeho čestného úspěchu hlavní rozhodčí Lukáš Tauber tento pro nás nepovedený zápas ukončil.

Kde hledat příčinu takovéto porážky? Příčin mohlo být několik. Nebudeme se vymlouvat, ale domácí nám neumožnili se před zápasem rozcvičit na hlavním hřišti, ač sami po rozcvičce na tréninkovém hřišti přešli na hlavní. Takže naši hráči v prvních minutách zápasu poznávali charakter hřiště (měkké, nerovné, vysoká tráva - podle domácích zdrojů se jim správce mstí, že k němu nechodí do hospody na pivo, a tak jim již potřetí posekal hřiště naposledy v úterý – na naše poměry hodně široké). V neposlední řadě mohla mít také vliv herní přestávka, kdy se nehrálo sobotní utkání s Milevskem B, a také v hlavách jsme asi také byli velmi vysoko. Snad jsme se tímto dostali na zem a po skončení odloženého zápasu s Milevskem B, které sehrajeme na našem hřišti v pondělí 8. května 2017 od 17.00 hodin, budeme veselejší. 

 

Do zápasu se Sokolem Sezimovo Ústí jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Gusta Bujok – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Marek Valta – Jarda Červenka – Zdeněk Švihel – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Víťa Zábranský, Standa Pšenička, Dominik Vítovec, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


TJ HRADIŠTĚ : SK VACOV 0 : 3 (0:1)

V neděli 23. dubna 2017 jsme odehráli od 17.00 hodin další odvetný zápas I.A třídy ročníku 2016-2017. Tentokrát jsme zajížděli na hřiště, v současné době posledního mužstva v tabulce, TJ Hradiště. Nutno říci k dobru soupeře, že si ve všech čtyřech jarních zápasech udržel neporazitelnost a se svými protivníky se vždy rozešel s nerozhodným výsledkem. O to s větším respektem jsme do zápasu nastupovali.

Z počátku se hrál nervózní a nepřesný fotbal a teprve v 5.´ jsme byli svědky první střely na naši branku, která však byla nepřesná, a náš gólman Tomáš Lácha ji pouze kontroloval, jak z uctivé vzdálenosti přelétá nad břevnem naší branky. O pět minut později si vyměnili Radovan Mach s Jardou Ketzerem balón a ten končí po skrumáži mimo branku domácích. Byla to první šance, která volala po gólu. V následujících minutách se hrálo pouze ve středu pole, sem tam nějaká menší šance na obou stranách, ale nic, co by zapříčinilo změnu stavu. Až ve 22.´ kope Radovan Mach trestný kop z levé strany a křižně podél branky jej na dlouhou nohu zasahuje Gusta Bujok. Jeho obtížná střela však také končí mimo soupeřovu branku. Z následujícího protiútoku domácí vybojovali autové vhazování na naší půli a po jeho vhození se na naši branku vznáší takový zapadáček vystřelený hradišťským útočníkem, že sluníčkem oslněný brankář Tomáš Lácha pouze vykřikne „nevidím“ a balón dopadá shora za břevno na síť naší branky. A je tu 30.´ a náš vhozený aut se dostává k Filipovi Zittovi, ten si jej narazí s Jardou Ketzerem a Filipovu střelu domácí brankář vyráží. Škoda, mohli jsme být veselejší. Ale do konce poločasu zbývá ještě čtvrt hodiny, a to se dá ještě ledacos stihnout. V následujících minutách na nás domácí kopají trestný kop, který jen proletí velkým vápnem a končí bez něčího zásahu v zámezí. Tři minuty před koncem vysunují Hradišťští svého útočníka do brejku, ale náš kapitán Vojta Uhlíř jej výtečně křižuje a ukončuje rodící se protiútok odkopem za postranní čáru. V poslední minutě se dostáváme k soupeřově brance a balón končí přičiněním domácích za brankovou čarou. Kopeme Radovanem Machem poslední rohový kop prvního poločasu a ten nachází Jirku Mlsa, který hlavou nekompromisně zavěšuj náš první gól. A to také bylo vše, co se v prvním poločase událo, protože zároveň s hvizdem uznávajícím náš gól hlavní rozhodčí Karel Albert ukončuje první půli. Nic lepšího se nám nemohlo přihodit, protože gól do šatny dokáže otřást každým mužstvem.

Do druhého poločasu nastupujeme s jednou změnou. Místo zraněného Míry Vítovce ml. nastupuje Marek Valta. V 53.´ dochází k prvnímu vzruchu před naší brankou. Domácí centrují balón do našeho malého vápna, Tomáš Lácha jej chytá a soupeřovu snahu dostat našeho gólmana i s balónem do branky oceňuje hlavní rozhodčí odpískáním faulu na brankáře. Naopak za pár minut po tomto faulu přichází u postranní lajny v dostřelu brány soupeře k faulu na Fandu Roučku. Zahrání trestného kopu se jako tradičně ujímá Radovan Mach a jeho centr hlavou umisťuje Jarda Ketzer podruhé do sítě domácích. Vedeme 2 : 0 a tento stav nám přidává i více klidu do dalších minut zápasu. A opravdu již po šesti minutách Jarda Ketzer po sprinterském souboji s domácím bekem získává balón, uniká s ním po pravé lajně a po brankové čáře se dostává do velkého vápna. Centruje před branku a Marek Valta po souboji s brankářem dostává balón potřetí do sítě domácích. V těchto okamžicích se dostáváme do herní pohody a Radovanovo střela nad či zblokovaná střela Jardy Červenky jen potvrzují naši převahu. Jsme rychlejší a tlačíme se na branku soupeře. I v těchto chvílích se domácí občas dostávají k naší brance a v závaru v 80.´ dokonce ve svojí největší šanci zápasu nastřelují břevno. I přes několik drobnějších ataků naší branky se na stavu nic nemění. Naopak my po trestném kopu řádně vylekáme domácí. Pěkně kopnutý balón hradišťský brankář nadvakrát likviduje. A další šance tři minuty před koncem, kdy Radovan Mach vysunuje Marka Valtu, přichází Marek o vteřinku později a zasahuje gólmana soupeře do nohy. Jeho zákrok je oceněn žlutou kartou. Zároveň dochází k střídání. Dominik Vítovec nahrazuje Fandu Roučku a ještě v poslední minutě v rámci taktického střídání přichází na místo Filipa Zitty David Mikeš.

Dosáhli jsme dalšího vítězství. Dokonce na hřišti soupeře, a to se cení. Nic na tom nemění ani postavení soupeře v tabulce. Rozhodně to nebyl nejhorší tým, se kterým jsme se na jaře utkali. Teď se již můžeme těšit na neděli 30. dubna 2017, kdy v 17.00 hodin na našem hřišti přivítáme mužstvo FC ZVVZ Milevsko B, které v současnosti figuruje na jedenáctém místě tabulky.

 

 

Do zápasu s TJ Hradiště jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Míra Vítovec ml. – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Gusta Bujok – Jarda Červenka – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Marek Valta, Dominik Vítovec, David Mikeš, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


SK  VACOV :   TJ  BLATNÁ   3  :   2  ( 2 : 0 )

 

Tak máme za sebou další zápas I. A třídy, kdy jsme na svém hřišti v neděli 16. dubna 2017   přivítali borce z  Blatné. A nutno přiznat, že jsme se od úvodního hvizdu museli bránit několikaminutovému náporu hostí. Až potom si naši hráči uvědomili, že nám vítězství samo nespadne do klína, ale budeme se o něj muset poprat. Již ve třetí minutě zahráváme Mírou Vítovcem první trestný kop a, i když z něj nic nebylo, dáváme o sobě soupeři vědět. Pak již přebíráme taktovku hry my a ve 12.´ zahrává Radovan Mach rohový kop a opět podle stálého scénáře  nachází hlavu Gusty Bujoka, který se znovu nemýlí a pěknou hlavičkou zavěšuje náš první gól. Vedeme 1 : 0 a nevypadá to na to, že bychom se s tímto stavem smířili. Stále útočíme a ve 28.´ vysunuje Jarda Ketzer kolmou přihrávkou za obranu soupeře Filipa Zittu, který sám na brankáře nedává hostujícímu gólmanovi šanci a podél něj podruhé zasunuje balón k tyči a zvyšuje naše vedení na 2 : 0. Po této obdržené brance se hosté více osmělují a začínají být stále aktivnější. V 38.´ čelíme dvěma trestným kopům, ale oba vyšly naprázdno a naše obrana si s nimi poradila. O pět minut později dáváme o sobě vědět také my a Jarda Ketzer kolmou přihrávkou oslovuje Filipa Zittu, který z běhu střílí nad soupeřovu branku. Pak již v poslední minutě prvního poločasu kope Míra Vítovec ml. trestný kop, který hostujícímu gólmanovi vypadává z rukou, a Jarda Ketzer doráží pouze mimo soupeřovu branku. A tím také končí první půle. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli mít se soupeřem nějaké problémy.

Opak se však stává pravdou. Do druhého poločasu nastupujeme tak, jako bychom měli zápas vyhraný. Jsme strašně vlažní, bez pohybu. A tohoto našeho stavu soupeř bez ostychu využívá. Již ve 49.´ zahrává rohový kop a jenom nezkušenost střílejícího hráče nám pomáhá uhájit naše čisté konto. Jeho střela končí daleko nad naší brankou. Pak následuje další roh, který bezpečně kryje Tomáš Lácha. A přichází 59.´ a hosté rozehrávají z levé strany nevinně vypadající trestný kop, kdy si dva neobsazení hráči přihrají balón, zatáhnou po levé straně a přesný centr nachází Kryštofa Šejvara a ten nám hlavou dává první jarní gól na domácím hřišti a snižuje na 2 : 1. V 65.´ střídá Fandu Roučku Jarda Červenka a staví se na jeho místo v záloze. O čtyři minuty později ztrácíme balón na naší půli a po rychlém protiútoku dostáváme Jakubem Hrubým druhý a vyrovnávací gól. Hosté jsou v těchto chvílích na koni a vůbec si nepřipouštějí a ani to tak nevypadá, že by mohli prohrát. V 72.´ nahrazuje Marka Valtu Tonda Bujok. Za chvíli po tomto střídání zahráváme Radovanem Machem další rohový kop a jeho prudký centr hlavičkuje Jarda Ketzer vedle soupeřovy branky. V dalších okamžicích dochází v našem mužstvu k další změně a za Filipa Zittu nastupuje Víťa Zábranský. A přichází 80.´ a ve velkém vápně soupeře je faulován velmi agilně hrající Jirka Mls. Tento zákrok posoudil hlavní rozhodčí Martin Jevčák jako nepovolený a nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Radovan Mach a krásnou umístněnou střelou k levé tyči poslal hostujícího gólmana na druhou stranu brány. Vedeme 3 : 2 a ani teď se Blatenští s prohrou nesmiřují. Ještě pět minut před oficiálním koncem zápasu zahrávají hosté dva rohové kopy, ale oběma jsme se ubránili. Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty a v 91.´ dochází k velkému závaru před naší brankou, Tomášovi Láchovi vypadává balón z ruky a až osvobozující odkop Aleše Macha vnáší do našich řad klid. Ještě v této minutě střídáme a Jardu Ketzera nahrazuje David Mikeš. Poslední minutu nervózně hraného závěru zápasu končí závěrečný hvizd hlavního rozhodčího Martina Jevčáka.

              

 

Do zápasu s TJ Blatná jsme nastoupili v této sestavě:  

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Míra Vítovec ml. – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Gusta Bujok – Marek Valta – Aleš Mach –  Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Jarda Červenka, Tonda Bujok, David Mikeš, Víťa Zábranský, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.       

    


TATRAN PRACHATICE  :  S.K. VACOV      2:2 (1:2)

16. kolo I.A třídy svedlo proti sobě dva soupeře, kteří v průběžné tabulce sousedí vedle sebe, a to na čtvrtém a pátém místě. Tentokrát jsme v sobotu 8. dubna 2017 zajížděli do Prachatic, kde jsme se utkali s místním Tatranem. Po vzájemném oťukávání jsme se v 5.´ Fandou Roučkou poprvé dostali do šance a jeho střelu z dálky domácí gólman s vypětím všech sil vyráží nad břevno. Našemu rohovému kopu se Prachatičtí ubránili a následující minuty se odehrávaly ve středu hřiště. V 15.´ se domácí prezentují první střelou vysoko nad naši bránu. O pět minut později se po centru zprava dostává k hlavičce domácí útočník a odrazem od břevna se poprvé ocitá balón v naší síti. Pro postavení hlavičkujícího hráče v ofsajdu však gól není uznán. Ve 23.´ jde před naši branku, tentokrát zleva, další centr a Vojta Uhlíř jej v poslední chvíli uklízí na roh. Rohovému kopu jsme se ubránili a v dalších minutách se opět hraje ve středu hracího pole a až v 34.´ domácí centrují zprava balón před naši branku a jejich útočník Pavel Škopek se nemýlil a hlavou do protipohybu našeho brankáře Tomáše Láchy nám dává první jarní regulérní gól. Prohráváme 0 : 1 a to nás vyburcovalo k velkému náporu. O čtyři minuty později po obdrženém gólu se balón dostává ve velkém vápně soupeře k Víťovi Zábranskému a ten krásnou střelou levou nohou dává gól a vyrovnává stav utkání na 1 : 1. A netrvá to ani minutu a po rozehrání domácích vypichujeme balón, který se dostává k Jardovi Ketzerovi, ten si obhazuje soupeřova beka, zprava přihrává Filipovi Zittovi a Filip umisťuje balón podruhé k tyči soupeřovy branky. Vedeme 2 : 1 a do konce prvního poločasu ohrozili domácí naši branku již jenom v 44. minutě, kdy trestný kop na naši branku hlavou nad břevno nadzvedává Radovan Mach. Po zahraném následném rohu se balón dostává k Vojtovi Uhlířovi a ten rezolutním odkopem dostává balón daleko od naší branky a hlavní rozhodčí Zdeněk Komzák hvizdem ukončuje první poločas.

Na začátku druhého poločasu se hra přelévá ze strany na stranu. Až ve 48.´ se ocitá jeden z prachatických hráčů na dostřel naší branky a jeho střelu Tomáš Lácha vyráží na roh. Ubránili jsme se rozehranému rohu za cenu druhého. Po jeho rozehrání fauluje Fanda Roučka daleko před naším velkým vápnem hráče soupeře a z nařízeného trestného kopu dostáváme kopem přes zeď k tyči vyrovnávací gól. Škoda, tento gól padl z dosti velké dálky a ani nebyl nijak prudký. Hraje se dál a nyní se opět bojuje ve středu hřiště a až v 62.´ ohrožujeme soupeřovu branku, když postupným útokem Jarda Červenka naráží zpět Alešovi Machovi a ten prudkou střelou vystrašil brankáře domácích. Balón vytěsnil na roh, který zahrává Radovan Mach a nachází ve velkém vápně hlavu Víti Zábranského, jehož hlavička končí těsně vedle prachatické branky. Z protiútoku se před naší brankou dopouští faulu opět Fanda Roučka a střela z trestného kopu razítkuje spojnici břevna a tyče naší branky. V těchto okamžicích vrcholí tlak domácích a ve vzniklé trmě vrmě před naší brankou dochází k několika střeleckým pokusům soupeře, ale naše obrana je zdárně blokuje, až se balón ocitá v náručí našeho brankáře. V 69.´ dostáváme po dalším z centrů, které mají domácí velmi dobře nacvičené a naše obrana má s nimi dosti problémů, další gól hlavou, ale k našemu štěstí není zase uznán pro postavení mimo hru střílejícího hráče. Prachatičtí nás stále tlačí k naší brance, kopají trestné kopy, rohy, ale my se statečně bráníme. V 83.´ dochází v našem mužstvu k prvnímu střídání. Hřiště opouští Marek Valta a na jeho místo nastupuje Gusta Bujok. Po dvou minutách odchází z hřiště Radovan Mach a střídá jej Zdeněk Švihel. Dvě minuty před koncem zápasu ještě zahráváme trestný kop a jeho aktéři jsou právě nově nastoupivší hráči. Zdeněk Švihel zahrává trestňák, tísněný Gusta Bujok vrací hlavou balón na velké vápno, odkud námi vystřelená rána končí těsně nad soupeřovou brankou. Po této šanci se již jen dohrává. Je vidět, že oba protivníci jsou již spokojeni s dělbou bodů, a po několika okamžicích je zápas ukončen.

Nebyl to špatný zápas. Oboustranně se hrál pěkný a fyzicky náročný fotbal. Velkým kladem bylo, že se náš tým po obdržené brance nesložil, ale naopak se mu během několika minut podařilo výsledek obrátit.

A teď se již můžeme těšit na neděli 16. dubna 2017, kdy na našem hřišti od 16.30 hodin přivítáme mužstvo Blatné. Přijďte nás povzbudit.

 

 

 

Do zápasu s Tatranem Prachatice jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Jarda Červenka – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls

Záloha: Víťa Zábranský – Marek Valta – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Dominik Vítovec, Gusta Bujok, Zdeněk Švihel, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


 

S.K. VACOV : F.K. NOVÁ VES - BRLOH  7:0 (3:0)

V 15. kole I.A třídy jsme v neděli 2. dubna 2017 přivítali na našem hřišti soupeře z Nové Vsi-Brlohu. Za velmi pěkného počasí byl zápas zahájen v 16.00 hodin a my jsme do něj šli s tím, že máme hostům oplatit porážku z podzimu, kdy jsme na jejich hřišti nešťastně prohráli 3:4. Od začátku jsme zatlačili soupeře k jeho brance, ale on nás v těchto okamžicích několikrát ohrozil ojedinělými brejky, s nimiž si naše obrana poradila a nedovolila přímé ohrožení naší branky. Naopak, my jsme si vytvořili dost pěkné šance, ať již to byly slibné okamžiky při dvou rohových či jednom trestném kopu. Bohužel, ani jedna z nich se zatím nepodařila zúročit ve vedoucí branku. V 13.´ vyslal útočník hostů Martin Fišer jedovatou střelu z dálky, která skončila těsně vedle naší branky. A to také bylo ze strany soupeře nadlouho vše. V 15.´ dostává z hloubi naší obrany dlouhý pas Jarda Ketzer, obchází protivníkova obránce a z ostrého úhlu střílí pouze do boční sítě soupeřovy branky. O tři minuty později se situace opakuje. Tentokrát přichází dlouhý pas na Filipa Zittu, ten se dostává do velkého vápna hostí, kde je sražen a hlavní rozhodčí Martin Jevčák nařizuje pokutový kop. K jeho exekuci se připravuje tradiční střelec Radovan Mach, ale po dlouhé době to není ten umístěný kop k tyči a brankář jeho poměrně slabou střelu po zemi chytá. Avšak již za pět minut nám naši hráči nechávají zapomenout na toto zklamání. To se k trestnému kopu kousek od půlící čáry staví Míra Vítovec ml. a dlouhým centrem nachází hlavu Gusty Bujoka a ten jemným trknutím hlavy na hranici malého vápna usměrňuje poprvé balón do branky soupeře. Vedeme 1:0, ale neustáváme v tlaku. V následujících minutách si vytváříme mnoho šancí, ale soupeř, i za cenu vykopnutí balónů z prázdné branky, vzdoruje. Až do 34.´, kdy posílá Fanda Roučka dlouhým pasem Jardu Ketzera, ten obchází obránce Novoveských a přízemní střelou podél brankáře dává balón k tyči jeho svatyně. I za stavu 2:0 pokračujeme v obléhání branky hostujícího mužstva. Netrvá to ani čtyři minuty po vstřelení druhé branky a je tu opět Gusta Bujok. Na půlící čáře vypichuje protihráči balón a samostatným únikem po lajně se dostává k brance soupeře a z ostrého úhlu prostřeluje brankáře a zvyšuje na 3:0. Do konce poločasu jsme byli ještě svědky několika slibných okamžiků. Když šel Fanda Roučka sám na brankáře a lobem těsně minul branku, dále pak opět trestný kop Míry Vítovce ml. od půlky nacházející hlavu Gusty Bujoka a jeho hlavička končí těsně nad soupeřovou brankou. Tečku za poločasem udělal svojí dalekonosnou střelou Dominik Vítovec. Jeho střelu mířící do šibenice s velkou námahou vyráží brankář hostí na roh. Po zahrání rohového kopu rozhodčí Jevčák hvizdem poločas končí.

Do druhého poločasu jsme nastoupili bez změny v sestavě. Ale chuť hrát pěkný fotbal nezůstala v kabině. I v druhém poločasu obléháme branku soupeře. V 50.´ posílá Míra Vítovec ml. centr do vápna, Filip Zitta nepřekonává soupeřova brankáře a druhý střelecký pokus Jardy Ketzera končí na boční síti. O pět minut později kope Míra Vítovec ml. opět trestný kop od pomezní lajny a přímo z něj překonává počtvrté gólmana hostí. Nesmíme zapomenout na ojedinělý brejk a střelu, která skončila těsně nad naší šibenicí. To asi naštvalo Fandu Roučku a chvíli na to hezkým driblinkem obešel vše, co se obejít dalo, a střelou do šibenice zvýšil na 5:0. Za pět minut na to míří opět centr do velkého vápna hostí a dostává se k Jardovi Červenkovi a jeho střela z první jde mimo branku. V 70.´ dochází v našem týmu k dvojímu střídání: za Marka Valtu přichází na hřiště Standa Pšenička a Dominika Vítovce nahrazuje Zdeněk Švihel. Chvíli se hledáme, ale během pár minut je vše na svém místě a po pěkné přihrávce jde Jarda Ketzer sám na brankáře. Je však zezadu sražen těsně před velkým vápnem. Balón si staví Fanda Roučka, ale jeho střela jde nad branku. I soupeř o sobě nechává ojediněle vědět a v 79.´ zahrává proti nám trestný kop. Balón je kopnut těsně k tyči, ale náš gólman Tomáš Lácha vytahuje opět jeden ze svých zázračných zákroků, balón vyráží mimo svoji bránu a udržuje stále čisté konto. Hned po zahrání rohového kopu a jeho odvrácení se dostává do brejku Jarda Ketzer, obchází dva beky a zasunuje mezi nohama brankáře šestý gól. Ještě před rozehrávkou po obdrženém gólu odchází ze hřiště Jarda Červenka a nahrazuje jej Tonda Bujok. V 83.´ po nakopnutí třísla opouští hřiště Fanda Roučka a místo něj nastupuje David Mikeš. A netrvá to ani čtyři minuty a přichází jeho velký okamžik. Pěkným centrem nachází svého bratra Filipa Zittu a ten dává Novoveským sedmý gól. Zbývající minuty se dohrály již v poklidu, my jsme již nikam nespěchali a soupeř již také viditelně nejevil žádnou snahu o zkorigování výsledku.

I v druhém jarním zápase jsme z naší strany viděli pěkný fotbal. Chuť do hry nechyběla žádnému z našich hráčů. Všichni zasluhují poděkování za soustředěný výkon a přání, aby jim tato forma vydržela co nejdéle. Ještě bych chtěl vyzdvihnout bezchybný výkon našeho kapitána Vojty Uhlíře. Již v sobotu 8. dubna 2017 zajíždíme k dalšímu zápasu do Prachatic, kde s místním Tatranem sehrajeme již 16. kolo I.A třídy skupiny A. Věřím, že i v tomto zápase obstojíme.

 

Do zápasu s Novou Vsí-Brlohem jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Gusta Bujok – Vojta Uhlíř © – Míra Vítovec ml.

Záloha: Jarda Červenka – Marek Valta – Dominik Vítovec – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: David Mikeš, Antonín Bujok, Zdeněk Švihel, Standa Pšenička, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistenti trenéra: Standa Klas – Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st. 


SK VACOV  :  OLYMPIE TÝN NAD VLTAVOU       5 : 0   (2:0)

 

V neděli 26. března 2017 od 15.00 hodin začal na našem hřišti dlouho očekávaný zápas mezi naším mužstvem SK Vacov a Olympií Týn nad Vltavou. A tím začaly 14. kolem odvetné zápasy jarní části fotbalové sezóny 2016/2017.

Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně a již v 3. minutě zahrával Radovan Mach od rohového praporku trestný kop, který našel Jirku Mlsa a ten střelou z voleje těsně minul soupeřovu branku. O čtyři minuty později kopal Zdeněk Švihel rohový kop a Marek Valta elegantně patičkou usměrnil poprvé míč do soupeřovy sítě. Vedeme 1 : 0 a v našem tlaku nepovolujeme. Hned v následující minutě Aleš Mach, který se na hřiště vrátil po dlouhé přestávce, zasahuje centrovaný balón na malém vápně a jen těsně míjí branku Týna. A již v 16. minutě zahřmělo podruhé. To když po rohu rozehrávaném Zdeňkem Švihelem se ze skrumáže před soupeřovou brankou dostal balón k Filipovi Zittovi do prostoru mezi malé vápno a penaltu, a ten nekompromisně tvrdou střelou prostřelil všechny hráče stojící před ním a balón se podruhé ocitá v týnské brance. Ve 22.´ fauluje záložník soupeře Jan Liška velmi aktivně hrajícího Filipa Zittu a dostává žlutou kartu. Zahrávaný trestný kop, když balón prošel mezi několika hráči, málem skončil potřetí v brance soupeře. Ve 24.´ se zranil záložník hostujícího týmu Jakub Plojhar a na jeho místo se postavil hráč Jan Vajda.

Od těchto okamžiků se hrál oboustranně  bojovný fotbal bez výraznějších šancí a za zmínku ještě stojí průběh 45.´ Námi zahrávaný rohový kop je odvrácen, ale odražený balón nachází Fandu Roučku a jeho prudká střela přes celou branku se odráží od tyče týnské branky. Následuje okamžitý protiútok Týnských a ten je zlikvidován tak, že Vojta Uhlíř v tísni zakopává balón do autu vedle naší branky. Tomáš Lácha však nechce riskovat další rohový kop a balón mířící za brankovou čáru chytá na hrací ploše. K údivu všech však hlavní rozhodčí pan Karel Albert vyhodnocuje tuto situaci jako malou domů a nařizuje proti nám trestný kop ze vzdálenosti dvou až tří metrů vně od tyče z naší brankové čáry. Trestný kop se nám podařilo odvrátit a současně s osvobozujícím odkopem hvizd hlavního sudího končí první poločas.

Druhý poločas zahajujeme pro nás nezvykle náporem. Již v 47.´ a opět o dvě minuty později se Filip Zitta dostává do samostatných brejků, ale k naší lítosti se mu nepodařilo brankáře hostů překonat. V 59.´ uniká Aleš Mach po lajně, centruje na bratra Radovana a ten tečuje balón tak, že těsně míjí soupeřovu branku. V 64.´ přicházejí skvělé okamžiky našeho brankáře Tomáše Láchy. Po střele z trestného kopu na naši branku střelu umístěnou k tyči vyráží, balón se dostává na druhou stranu a z hranice velkého vápna jej prudkou střelou hostující hráč posílá k druhé tyči. Všichni vidíme, že balón nezadržitelně letí do naší branky, ale Tomáš vytahuje jeden ze svých zázračných zákroků a vytěsňuje jej vedle své svatyně. Dvěma nádhernými zásahy udržel čisté konto. V těchto chvílích dochází na naší straně k prvnímu střídání a místo Zdeňka Švihela přichází na hrací plochu Gusta Bujok. A o dvě minuty později se Gusta předvádí poprvé. Radovan Mach zahrává rohový kop a nachází přesně Gustovu hlavu a ten prudkou hlavičkou trefuje spojnici tyče a břevna branky soupeře. Po chvilce podnikáme Filipem Zittou další nájezd na soupeřovu branku, přichází přihrávka na Fandu Roučku a ten po samostatné akci nádherně obstřeluje brankáře a dává třetí gól. V 77.´ a v 78.´ zahrávají Týnští dva rohové kopy, ale úspěšně jsme je odvrátili. V 82.´ dochází v našem týmu k druhému střídání a místo Fandy Roučky se na hrací ploše objevuje Standa Pšenička. A již je tady 85.´ a po rychlém, oku lahodícím útoku, zakončuje Filip Zitta a dostává počtvrté balón za záda soupeřova brankáře. Další šance na sebe nenechávají dlouho čekat. V 88.´ nachází Tomáš Lácha dlouhým výkopem Jardu Ketzera a ten střelou z běhu pouze nastřeluje hostujícího gólmana. A ještě není všeho konec. Radovan Mach v 90. zahrává rohový kop, opět nachází hlavu Gusty Bujoka, ten se tentokrát nemýlí a prudkou hlavičkou zasazuje soupeři pátou ránu. 5 : 0. Již se ani nerozehrává a je konec zápasu.

Nato, že jsme shlédli první mistrovský zápas po zimní přestávce, musíme si přiznat, že jsme byli svědky pěkného utkání. Zvláště z naší strany musíme pochválit všechny hráče, na kterých bylo vidět, že hrají s chutí a že mají natrénováno. Navíc jsme již tak nechybovali v přihrávkách a dost často jsme se snažili o kombinační hru. Přeji všem, aby nám toto nadšení a zápal vydržely. O stálosti formy se můžeme přesvědčit již tuto neděli 2. dubna 2017, kdy na svém hřišti budeme od 16.00 hodin hostit mužstvo Nové Vsi – Brloha.

Do zápasu s Týnem nad Vltavou jsme nastoupili v této sestavě:   

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Jiří Mls – Vojta Uhlíř © – Jarda Červenka

Záloha: Zdeněk Švihel – Marek Valta – Aleš Mach – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistenti trenéra: Standa Klas – Míra Vítovec

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.        


SK VACOV : FC CHÝNOV 2 : 1 (2:0)

Nedělním zápasem s FC Chýnov jsme zakončili podzimní část I.A třídy a nutno podotknout, že se jednalo o poměrně dobrý vstup do ročníku 2016/2017. Nyní k samotnému zápasu 13. kola. Hned od začátku zápasu nás hostující tým začal přesvědčovat o tom, že k nám nepřijel jen bránit, ale že se přijel poprat o důležité body. Již ve 3.´ využil netěsnosti v naší obraně a pohotovou střelou jejich útočníka končí balón nad naší brankou. O tři minuty déle i my odpovídáme a přistrčení balónu Filipem Zittou na Marka Valtu vytváří poměrně slibnou šanci a Marek v přímém souboji proti samotnému hostujícímu brankářovi zakončuje pouze střelou vedle soupeřovy branky. V následující minutě máme balón ve své moci, jmenovitě Filip Zitta, a když se s ním dostává k rohovému praporku, obrací se podél lajny k naší brance, ztrácí a následnou střelu z rychlého protiútoku srážíme s vypětím všech sil na roh. Po dalších soubojích, převážně ve středu pole, se ve 12.´ dostáváme k zahrávání trestného kopu z 32 metrů a jeho exekutor Zdeněk Švihel balón krásně posazuje na hlavu Gusty Bujoka a ten s přehledem zavěšuje do soupeřovy sítě. Vedeme 1 : 0, ale opět se musíme bránit soupeřovu tlaku. Ve 14.´ zase velká trma vrma před naší brankou. Již překonaného brankáře Tomáše Láchu na brankové čáře zastupuje náš kapitán Vojta Uhlíř a vykopává balón z prázdné brány. Přichází však 20.´, po vhození autu z míst od naší střídačky a po vypiplané akci, kdy putuje balón na jeden dotyk mezi několika našimi hráči, nachází na malém vápně Filipa Zittu, který nekompromisně podruhé zasunuje balón do branky Chýnovských.

Po dosažení druhé branky se z větší části bráníme. Je to taková přetahovaná bez výraznějších šancí na obou stranách. Až těsně před koncem prvního poločasu je před naší brankou opět nepřehledná situace. Na brankové čáře již podruhé v tomto zápase zaskakuje za našeho brankáře výborně hrající Vojta Uhlíř a vykopává balón do bezpečí. A ještě jedno okno v naší brance, těsně před koncem poločasu zachraňuje, opět z brankové čáry, hlavou Jirka Mls. Nevíme, co se děje v hlavách našich fotbalistů, ale takový závěr prvního poločasu jsme již měli možnost shlédnout před týdnem v Táboře, i když tentokrát s tím rozdílem, že jsme neinkasovali góly.

O poločase byli naši hráči nabádáni k tomu, aby jim opět neutekl začátek druhého poločasu a soustředili se od prvních vteřin pouze na hru. Avšak, co říct tomu, když soupeř po rozehrání balónu vysunuje jednoho ze tří útočících hráčů a ten po proběhnutí špalírem našich sedmi nehybných hráčů střílí takovou střelou nestřelou pomalý balón do naší branky. Ani náš brankář na tuto situaci nereaguje a na balón při jeho putování do naší sítě pohlíží z bezpečné vzdálenosti od druhé tyče. I soupeřovým hráčům jsme přišli k smíchu a velmi jasně nám dali na vědomí, že jim takhle zdarma málokdo daruje gól, kterým se opět dostávají do hry. Nám se po obdrženém gólu přestává dařit úplně, nedaří se nám obsazovat protihráče, jsme viditelně pomalejší a naším největším problémem se stává přihrávka. Jsme později na balónu a jeho častá ztráta nás nutí k zbytečným faulům. Neustále se bráníme nájezdům soupeře a o vzrušující šance u naší branky není nouze. Až v 63.´ se také my dostáváme do ojedinělé šance Filipem Zittou a jeho střela končí v rukou brankáře hostí. V 65.´ dochází u našeho mužstva k prvnímu střídání a odstupujícího Zdeňka Švihela nahrazuje Standa Pšenička. Ihned po tomto střídání zahráváme Radovanem Machem trestný kop, který končí v soupeřově síti. Gól však není uznán, protože se jednalo o nepřímý kop, který nedokázali naši dva dorážející hráči tečovat. V následujících minutách již trochu povoluje nápor hostí, hra se již stává vyrovnanější, ale musíme se stále opatrně bránit, abychom nedávali soupeři šanci k vyrovnání. Hráčům na obou stranách již začínají ubývat síly díky velmi náročnému terénu a způsobu vedení hry. V 85.´ ještě hlavní rozhodčí Jan Rinth vylučuje Chýnovským Richarda Kučeru po udělení druhé žluté karty. V posledních minutách zápasu dochází k taktickému střídání a Jardu Červenku v 88.´ střídá Vašek Blahout, který se na našem hřišti objevuje

poprvé po dlouhotrvajícím zranění a v 90.´ nahrazuje Fandu Roučku Dominik Vítovec. Tomu však již není přáno zasáhnout do zápasu, protože hvizd hlavního rozhodčího zápas v téže minutě ukončuje.

Zápas je vybojován, body zůstávají doma a musíme být rádi, že se na tak náročném terénu nikdo nezranil. Oboustranně byl zápas veden velmi korektně a jeho úrovni velmi přispělo přesné rozhodování hlavního rozhodčího pana Jana Rintha a jeho asistentů na pomezních čarách.

Jak jsem se již zmínil v úvodu, bylo tímto zápasem sehráno poslední kolo podzimní části I.A třídy, ale zimní přestávka ještě nezačíná. V neděli 13. listopadu 2016 od 13.30 hodin bychom měli ještě sehrát předehrávku jarní části, a to s FK Olympie Týn nad Vltavou. Jestli se tento zápas uskuteční, bude záležet pouze na podmínkách, které nám připraví počasí.

Na zápas s FC Chýnov jsme nastoupili v tomto složení:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Gusta Bujok – Vojta Uhlíř © - Jirka Mls

Záloha: Zdeněk Švihel – Jarda Červenka – Víťa Zábranský – Radovan Mach – Fanda Roučka

Útok: Marek Valta – Filip Zitta

Náhradníci: Vašek Blahout, Standa Pšenička, Dominik Vítovec, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistenti trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


FK METEOR TÁBOR : SK VACOV 3 : 3 (2:2)

 

V sobotu 29. října 2016 jsme sehráli již 12. kolo I.A třídy, a to na hřišti FK Meteor Tábor, který je letošním nováčkem této soutěže. Zápas začínal na naše poměry v dosti nezvyklém čase. Jelikož se hrálo od 10.30 hodin letního času, vypravovali jsme se ráno k odjezdu ještě za šera. Navíc u nás pršelo, proto jsme byli plni očekávání, jak bude vypadat terén v Táboře. Již za Pískem přestalo pršet, a tak hřiště v Táboře-Čekanicích vypadalo celkem dobře.

Zápas začal v dosti ostrém tempu a ani jeden ze soupeřů si nedal nic zadarmo. Již v 6.´ jsme měli první šanci, když Radovan Mach střílel trestný kop těsně před velkým vápnem, ale nastřelil pouze hráče ve zdi. Další minuty se odehrávaly ve stejném duchu až do 17.´, kdy jsme vhazovali aut od rohového praporku, následuje centr před velké vápno, kde Fanda Roučka bez přípravy střílí přízemní střelu přesně k tyči soupeřovy branky, a rázem vedeme 1 : 0. O tři minuty později vhazuje Jirka Mls aut na Víťu Zábranského, ten okamžitě centruje před branku domácích a po teči obránce Meteoru Šimona Schloffa končí balón podruhé za zády táborského brankáře. Vedeme 2 : 0 a viditelně ovládáme hru. Máme ještě několik šancí, ale skórovat se nám již nedaří. I domácí mají větší či menší šance, ale s jejich proměněním se jim daří stejně jako nám. Ještě ve 42.´ se dostáváme do šance, kdy rozehráváme trestný kop od rohového praporku a tento centr prochází trestuhodně podél celé domácí branky bez našeho doteku a končí na druhé straně v autu. Již se pomalu připravujeme k odchodu do kabin, ale je tu 44.´ My odkopáváme balón od naší branky, před půlící čarou jej zachytává obránce Meteoru Radek Pilař, popojede s ním několik metrů a snad životním gólem vymetá pavouky z naší šibenice. Stav se tedy mění, domácí snižují na 2 : 1 a nikdo nepředpokládá, že se s ním bude do poločasu ještě něco dít. Opak je však pravdou. Již po odehrané 45.´ se dostává balón opět před naši branku, kde se Marek Valta nechává předskočit hráčem, kterého obsazuje, a ve snaze zabránit mu ve střele na naši branku jej zezadu nešetrně atakuje. Po jeho zákroku hlavní rozhodčí Robert Crkva na nás nařizuje pokutový kop, který František Lorenc proměňuje, a do kabin jdeme díky dvouminutovému výpadku s nerozhodným stavem 2 : 2. Je to jako sprcha z čistého nebe, ale skutečnost je taková.

Do druhého poločasu nastupujeme beze změny v základní sestavě. I druhý poločas začíná s velkým nasazením obou mužstev a naši první šanci jsme zaznamenali v 51.´, kdy Jarda Ketzer vybojoval u rohového praporku balón a po průniku podél brankové čáry jej po zemi podává před branku. Tam balón nachází Marka Valtu, který volí prudkou střelu a přestřeluje prázdnou svatyni domácích. O čtyři minuty později jsme se ubránili dalšímu útoku domácích, vyrážíme do protiútoku a Jarda Ketzer nachází u branky Meteoru Filipa Zittu a ten střelou skoro z lajny nastřeluje domácího brankáře a od něj se odráží balón na roh, z jehož zahrání jsme však nic nevytěžili.

V 62.´ rozehrávají domácí trestný kop na naše malé vápno, kde si dost nedůrazně počíná náš brankář Tomáš Lácha a dostáváme do prázdné branky od útočníka Táborských Martina Scheuflera třetí gól. V 64.´ dochází k prvnímu střídání v našem mužstvu a za Marka Valtu nastupuje na hřiště Jarda Červenka. Ten se po kratší absenci způsobené jeho cestou do Nepálu opět objevuje na hřišti. A nutno podotknout, že se zapojil od prvních chvil velmi agilně a s velkým hladem po fotbalu. Již po dvou minutách na hřišti je podkopnut v pokutovém území domácím hráčem, ale k našemu úžasu, jediný, kdo tento zákrok na hřišti Meteoru neviděl, byl hlavní rozhodčí pan Robert Crkva. Další naše šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Již v 68.´ využívá Gusta Bujok vyběhnutí brankáře Táborských a střelou z více než čtyřiceti metrů těsně míjí soupeřovu branku. Za několik minut po závaru u domácí branky Filip Zitta přestřeluje soupeřovu branku. V 78.´ se hra opět přesunula k naší brance, Tomáš Lácha jen lehce odráží balón od naší branky, ten se však vrací a opět nešetrný zásah naší obrany a

čelíme dalšímu pokutovému kopu. K němu se opět staví František Lorenc, ale tentokrát se náš brankář Tomáš Lácha vyznamenává a penaltu chytá. Tím nám stále uchovává naději na důstojnější výsledek. V další šanci se v 85.´ ocitá Jarda Ketzer, jemuž prostrčil do ulice balón Jarda Červenka. Ten si jej však sklepává na levou nohu a zakončuje slabou střelou. Stále tlačíme domácí k jejich brance, ti nevědí, kam mají skočit, až se v 90.´ dočkáváme. Po zahrání domácího bránícího hráče rukou a po signalizaci asistenta rozhodčího na lajně se odhodlává pan Robert Crkva a nařizuje proti domácím pokutový kop. K tomu se bez sebemenšího náznaku nervozity staví Radovan Mach a suverénně jej proměňuje, a tím srovnává na konečný stav 3 : 3. Po tomto vyrovnání již nenechává hlavní rozhodčí ani rozehrát a zápas končí. Myslím si, že jsme sehráli pěkný zápas a že se musel všem přítomným divákům líbit. Jen škoda naší nekoncentrovanosti v posledních minutách prvního poločasu, která nás s určitostí připravila o dva body.

A tak se nyní musíme zamyslet nad skutečností, že se proti nám v posledních šesti kolech kopalo osm pokutových kopů a v současné tabulce máme třetí místo v počtu obdržených branek. Vždyť jen za poslední tři kola jsme obdrželi dvanáct gólů proti čtyřem vstřeleným. Snad něco vymyslíme a přesvědčíme o tom naše příznivce v neděli 6. listopadu 2016 ve 14.00 hodin, kdy se na našem hřišti představí fotbalisté FC Chýnov.

V Táboře jsme se představili v této sestavě:

 

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Miroslav Vítovec ml. – Vojta Uhlíř © - Jirka Mls

Záloha: Gusta Bujok – Víťa Zábranský - Radovan Mach – Fanda Roučka – Marek Valta

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Jarda Červenka, Martin Moutelík, Tomáš Kovařík, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistenti trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


SK VACOV : SOKOL BERNARTICE 1 : 5 (1:1)

 

V 11. kole I.A třídy se v sobotu 22.října 2016 představil na našem trávníku další tým ze špice tabulky, tentokrát k nám zavítali fotbalisté Sokola Bernartice. Po nepříliš lichotivém výsledku z minulého kola jsme se chtěli před vlastními fanoušky rehabilitovat, jak se nám to povedlo, posuďte sami. První poločas začal v dosti svižném tempu. Již v 6.´ po námi zahrávaném krátkém trestném kopu se Bernartičtí poprvé osmělili k rychlému protiútoku a jen včasným vyběhnutím našeho brankáře Tomáše Láchy byla jejich šance zlikvidována. O čtyři minuty později po krátkém sólu Jardy Ketzera, kdy mu v poslední chvíli ukopl obránce hostů balón, jsme Radovanem Machem zahrávali rohový kop. Balón prošel bez doteku všech hráčů v malém vápně, až se dostal k Jirkovi Mlsovi, jehož teč skončila těsně vedle soupeřovy branky. Ve 21.´ vhazujeme aut, následuje několik přihrávek na jeden dotek. Balón se dostává ke Gustovi Bujokovi a jeho pěknou střelu chytá hostující brankář. Další naší šancí byl útok vedený Fandou Roučkou, přihrávka Zdeňkovi Švihelovi a jeho střela končí vedle soupeřovy branky. Ve 26.´ faulujeme bez balónu u půlící čáry, Bernartičtí zahrávají trestný kop do našeho velkého vápna, kde Jirka Mls fauluje útočníka hostí, a hlavní rozhodčí Radek Valeš proti nám nařizuje pokutový kop. Ten zahrává brankář a kapitán hostů Tomáš Fučík a jeho střela končí uprostřed branky v naší síti. Prohráváme 0 : 1. Následující minuty se odehrávají před oběma brankami a na každé straně je zahráváno několik rohových kopů. Přichází 38.´ a náš postupný útok zakončuje Jirka Mls střelou z dálky levou nohou. Balón se velkým obloukem snáší k soupeřově brance a odrazem od tyče končí v brance. Je vyrovnáno a za tohoto stavu končí první poločas. Obě mužstva odcházejí do kabin a viditelně jsou spokojeni s dílčím výsledkem.

 

Druhý poločas začíná beze změn v sestavách, ale Bernartičtí se do nás pustili pěkně od podlahy. Hned na úvod centr před naši branku, Vojta Uhlíř jej podbíhá, Gusta Bujok jej hlavičkuje pouze k noze hostujícího útočníka a jeho střelu vyráží náš brankář na roh. O chvíli později ztrácíme balón na naší půli a je tu protiútok tří hráčů proti Vojtovi Uhlířovi, díky sobeckosti jednoho z útočících hráčů končí jeho střela pouze vedle naší branky. V 52.´ ztrácí balón Tomáš Kovařík na pravé straně a centr z této strany nachází neobsazeného Víta Fučíka, který nám v pohodě dává druhý gól. Takže, když to sečteme: Bernartičtí třikrát zahrozili a z třetí střely jsme inkasovali. Přesto jsme ještě nesložili zbraně a pokoušíme se zdolat soupeřovu branku. V 56.´ po trestném kopu a závaru zakončuje Fanda Roučka střelou, kterou soupeřův brankář chytá. O šest minut později kopeme roh a volej Jirky Mlsa končí nad brankou hostů. V 64.´ Tomáš Lácha při obranném zákroku sráží nohama útočníka soupeře a je proti nám nařízen druhý pokutový kop. Ten opět proměňuje Tomáš Fučík. 1 : 3, to už je dost, ale ještě není konec zápasu. V 73.´ střídáme a Dominik Vítovec nahrazuje Tomáše Kovaříka. Tlačíme soupeře k jeho brance, šance na sebe nenechávají dlouho čekat, střela Filipa Zitty je tečována na roh. Po rozehrání našeho rohu se hosté po dlouhé době dostávají na naši půli a po souboji s naší obranou kopají trestný kop od našeho rohového praporku. Ten je směřován k naší bližší tyči, kde jej hostující obránce Jakub Novák v souboji s naším obráncem z první usměrňuje počtvrté do naší branky. A ještě než se stačíme vzpamatovat, hned po naší rozehrávce ve středovém kruhu ztrácíme balón a z protiútoku po pěkné střele Daniela Homoly loví Tomáš Lácha popáté balón ze své sítě. Nic již na skóre nezměnily šance v posledních minutách střetnutí, když po sólech Filipa Zitty kopeme trestný kop Radovanem Machem a ten končí v náručí bernartického brankáře, nebo když střela Jardy Ketzera je vyražena na roh.

 

Takže, rehabilitace po minulém zápase se nám vůbec nepovedla, naopak jsme si ještě víc pokazili reputaci. Je škoda, že po poměrně slušné hře v prvním poločase se nám zápas takto vymkl z ruky. Příčiny můžeme hledat ve způsobu hry, s kterým jsme nastoupili proti posledním dvěma soupeřům, shodou okolností z čela tabulky. Budeme se muset upamatovat, jak jsme hráli v zápasech, které pro nás skončili vítězně a ziskem plného počtu bodů. Tudy vede cesta a můžeme si ji vyzkoušet hned tuto sobotu 29.10.2016 na hřišti Meteoru Tábor, kde začínáme v pro nás nezvyklém čase, a to již od 10.30 hodin.

 

K zápasu se Sokolem Bernartice jsme nastoupili v této sestavě:

 

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Jiří Mls – Vojta Uhlíř © - Gusta Bujok

Záloha: František Roučka – Radovan Mach – Víťa Zábranský – Tomáš Kovařík – Zdeněk Švihel

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Klas, David Mikeš, Jan Mrázek, Dominik Vítovec

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistenti: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


TJ DRAŽICE : SK VACOV 4 : 0 (2:0)

 

V neděli 16. října 2016 jsme sehráli další utkání I.A třídy, tentokrát jsme zajížděli k zápasu do Dražic, kde jsme se utkali s fotbalisty místní tělovýchovné jednoty. Hned po zahajující rozehrávce jsme se chopili iniciativy a hráli jsme na půli soupeře, ale již v 6.´ se domácí vzchopili a po velkém závaru před naší brankou končí balón v zámezí. Další minuty se nemůžeme vymanit z obléhání naší branky, po chvíli se i my osmělujeme a podnikáme nesmělé výpady na soupeřovu branku. Avšak až k brance nás domácí nepouštějí, drží nás v uctivé vzdálenosti a každou naši nepřesnost využívají k ohrožení naší branky. A je tu 15.´a Dražičtí zahrávají aut na naší půlce, následuje centr, který nachází hlavu Daniela Štechera a jeho hlavička končí odrazem od břevna v naší síti. Prohráváme 0 : 1 a domácí nám nenechávají žádný prostor pro rozvinutí našeho útoku. Nutí nás svým pohybem k chybám. Až v 27.´ jsme svědky prvního našeho postupného útoku, který zakončuje Jarda Ketzer střelou levou nohou, ale ta končí nad soupeřovou brankou. O šest minut později posílá Jirka Mls dlouhý pas na Filipa Zittu, ten je však sražen domácím obráncem, což je ohodnoceno žlutou kartou. Zahráváme Radovanem Machem trestný kop, který nachází Jirku Mlsa a jeho střelu domácí gólman vyráží. V dalších minutách se opět dostáváme pod tlak, je proti nám zahráváno několik rohových kopů, ale zdárně je odvracíme. Tři minuty před koncem prvního poločasu se Fanda Roučka nadechuje k velké samostatné akci, ale jeho střelu domácí brankář chytá. Ten rozehrává rychlý protiútok, hezký obranný zákrok Vojty Uhlíře, ale hlavní rozhodčí Jan Rinth proti nám píská pokutový kop za zákrok, při kterém vůbec nedošlo ke kontaktu protihráčů. K jeho exekuci se staví Jiří Štecher a střelou téměř doprostřed brány překonává podruhé Tomáše Láchu. Ještě se vrátím k posouzení této penalty. Nemyslím si, že by Dražičtí potřebovali, při své hráčské kvalitě, takovou přízeň hlavního rozhodčího, pana Jana Rintha.

Do druhého poločasu nastupujeme s jednou změnou. Zraněného Marka Valtu střídá Standa Pšenička. Domácí se s námi moc nepárají a hned po zahájení druhé části hry krásným útokem, po ponechané výhodě po našem faulu se dostává balón k neobsazenému Jiřímu Štecherovi a ten nám dává třetí gól. V 50.´ zahrává Radovan Mach trestný kop, jeho centr hlavičkuje Víťa Zábranský k tyči a domácí brankář s velkou námahou vyráží na roh. Z naší výhody rohového kopu jsme nic nevytěžili a hra se přenáší na střed hřiště, kde opět dochází k mnoha soubojům o každý míč. V 55.´ opět zahráváme rohový kop a Víťova hlavička míří těsně vedle branky domácích. O dvě minuty později jsme svědky dne otevřených dveří v naší obraně a neobsazený kapitán domácích Jan Kromka nás za to trestá čtvrtým gólem pěknou hlavičkou k tyči. 4 : 0, to je již pěkný příděl. Přesto se ještě snažíme alespoň opticky vylepšit výsledek, ale moc se nám to nedaří. Pouze ze standardních situací se nám daří ohrozit soupeřovu branku. A to je málo. Je to stále stejný obrázek, Radovan Mach kope trestný kop nebo roh a Víťa Zábranský hlavičkuje. To se několikrát opakuje se stále stejným výsledkem. Buď jde hlavička vedle, nebo ji likviduje domácí brankář. Dražičtí se nám neustále snaží zkomplikovat život a využívají každé příležitosti k tomu, aby ohrozili naši branku. V 82.´ vysílají z dálky střelu na naši branku, kterou náš brankář skvěle vyráží a pádem na zem likviduje i dorážku. Mobilizujeme všechny síly a snažíme se přitisknout domácí k jejich brance a v 85.´ kopeme trestný kop. Ten končí ve velkém vápně a při pokusu o jeho získání je loktem sražen Martin Moutelík. Hlavní rozhodčí nařizuje pokutový kop. K němu se staví Vojta Uhlíř a jeho nepříliš prudkou střelu umístěnou k tyči domácí brankář chytá. Takže nám není přán ani čestný úspěch. V těchto okamžicích dochází v našem mužstvu k druhému střídání a otřeseného Martina Moutelíka střídá David Mikeš. Poslední minuty se již odehrávají v mírnějším tempu a výsledkem 4 : 0 pro domácí tento zápas končí.

Musíme si přiznat, že tentokrát byli domácí nad naše síly. Byli rychlejší ve startu na míč a důraznější při osobních soubojích. Musíme se nad těmito skutečnostmi zamyslet a zapracovat je do naší hry, protože v sobotu 22. října 2016 od 15.30 hodin na našem hřišti přivítáme mužstvo Bernartic, které má s naším dnešním soupeřem mnoho společného. Věřím, že si z tohoto zápasu vezmeme ponaučení a tento zápas sehrajeme důstojněji.

V Dražicích jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Jirka Mls – Vojta Uhlíř © - Martin Moutelík

Záloha: Kovařík Tomáš – Víťa Zábranský - Radovan Mach – Fanda Roučka – Marek Valta

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

Náhradníci: Standa Klas – David Mikeš – Standa Pšenička

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistent trenéra: Standa Klas

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


SK VACOV : FK VODŇANY 3 : 1 (3:0)

 

V neděli 9. října 2016 jsme sehráli další zápas I.A třídy na našem hřišti. Tentokrát se u nás představili fotbalisté FK z Vodňan. Po počátečním oťukávání jsme se poprvé osmělili v šesté minutě a útok vedený po ose Filip Zitta Jarda Ketzer odvrátili hosté na roh. Po jeho zahrání se dostává k balónu Fanda Roučka a pěknou střelou zkouší soustředěnost vodňanských hráčů. Jeho střela však těsně míjí soupeřovu branku. O dvě minuty později je velký vzruch před naší brankou, ale šanci soupeře odvrací Martin Moutelík, když vykopává těsně před hostujícím útočníkem na roh. Při zahrání rohu jsme se ubránili a další minuty se odehrávali ve středu hřiště bez větších šancí na obou stranách. Až v 16.´ Víťa Zábranský prodlužuje hlavou na Jardu Ketzera, který obloučkem přehazuje hostujícího brankáře, balón končí v síti a my vedeme 1 : 0. Hned po rozehrání se Vodňanští rychlým útokem dostávají před naši branku a jejich jedovatá střela končí nad naší svatyní. Ve 27.´ je tu náš dosti nadějný protiútok, ale šanci Filipa Zitty maří obrana hostů pouze odkopem do zámezí. Kopeme rohový kop, ale míče se zmocňují obránci soupeře. Radovan Mach se snaží skluzem balón ještě vybojovat, ale jeho snaha je oceněna žlutou kartou. V těchto minutách se hra opět vyrovnává, až v 33.´ zahrává Radovan Mach další trestný kop na hlavu Gusty Bujoka, ale jeho hlavička končí pouze nad brankou soupeře. A je tu 39.´ a při našem postupném útoku vysunuje Gusta Bujok Filipa Zittu a ten využívá podklouznutí obránce protivníka a přehozením brankáře zvyšuje naše vedení na 2 : 0. Ve 44.´ útočíme, ve vápně nachází míč Jardu Ketzera, ale jeho střela jde těsně vedle. Po rozehrání kopu od branky se opět dostáváme k balónu a po naší akci se míč ocitá v zámezí zásluhou hostujících hráčů. Kopeme roh a v nepřehledné situaci v malém vápně soupeře se nejlépe orientuje Jarda Ketzer a střílí svoji druhou branku zápasu a zvyšuje na 3 : 0. Po rozehrání míče ve středovém kruhu odpískal hlavní rozhodčí Jiří Novotný konec prvního poločasu.

Do druhého poločasu nastupujeme stejně jako soupeř beze změn. Tento poločas začíná poměrně rozháranou hrou a začíná se i přiostřovat. Při jednom ze soubojů je zasažen loktem do nosu Filip Zitta a musí být ošetřován. Okolo 58.´ se proti nám kope série rohových kopů, ale pro nás tato pasáž zápasu končí šťastně a všechna nebezpečí odvracíme. V 65.´ se nepovedla přihrávka Vojtovi Uhlířovi a následnou střelu Vodňanských náš brankář Tomáš Lácha na 2x likviduje. Po jeho rozehrávce nachází balón Jardu Ketzera, ten křižným pasem oslovuje Fandu Roučku, jehož pěkná střela je zblokována obráncem soupeře a balón končí opět v zámezí. Následný roh zahrávaný Radovanem Machem je přetažený a střela z první Jirky Mlsa končí nad soupeřovou brankou. O několik okamžiků později kope Radovan Mach trestný kop, balón vypadává hostujícímu brankářovi z ruky a další naši střelu vykopává z prázdné brány hostující obránce. V 72.´ dochází na naší straně k prvnímu střídání a Filipa Zittu nahrazuje Tomáš Kovařík. O tři minuty později po individuálním útoku soupeře končí střela z úhlu nad naší brankou. Při dalším obléhání naší branky odkopává míč Vojta Uhlíř, v tom se mu snaží zabránit vodňanský hráč, zakopává o jeho nohu a ani jsme se nenadáli a penalta je na světě. K její exekuci se postavil Jakub Varyš a umístěnou střelou nedal Tomášovi Láchovi šanci. Za stavu 3 : 1 se soupeř snažil ještě alespoň o estetické vylepšení výsledku, ale to jsme mu již nepovolili. Ke konci zápasu došlo ještě k dvěma taktickým střídáním. V 85.´ nahradil Marka Valtu Dominik Vítovec a v 89.´ vystřídal Jardu Ketzera Standa Pšenička.

Byli jsme svědky hodně urputného, nervózního a fyzicky velmi náročného utkání. Žádnému z našich hráčů nelze vytknout nějakou zásadní chybu. Potvrdili k radosti celého realizačního týmu i všech přihlížejících fanoušků stoupající formu. Tu bychom měli prokázat i v neděli 16. října 2016, kdy se od 15.30 hodin utkáme v Dražicích s lídrem naší skupiny, s místními fotbalisty. Ti poprvé ztratili body právě v tomto kole remízou 2 : 2 v Týně nad Vltavou.

Do zápasu s fotbalisty Vodňan jsme nastoupili v této sestavě:

 

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Jirka Mls – Vojta Uhlíř © – Martin Moutelík

Záloha: Fanda Roučka – Gusta Bujok – Víťa Zábranský – Radovan Mach – Marek Valta

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: Standa Klas, Tomáš Kovařík, David Mikeš, Standa Pšenička, Zdeněk Švihel, Dominik Vítovec

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistenti trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 


TJ ŠUMAVAN VIMPERK : SK VACOV 1:3 (1:3)

 

Tak máme za sebou další utkání krajské I.A třídy skupiny A. To jsme sehráli v sobotu 1. října 2016 na hřišti Šumavanu Vimperk s jejich A-mužstvem. Začátek se nám vůbec nepovedl. Začali jsme zase s našimi krátkými přihrávkami a mnohými souboji místo včasných přihrávek. Až do šesté minuty nám to vycházelo, ale právě v této chvíli zbytečně ztrácíme na půli balón, následuje rychlý protiútok soupeře a v souboji v našem velkém vápně Fanda Roučka nešetrně zápolí s hráčem Šumavanu, pro co však nemá hlavní rozhodčí Tomáš Žemlička žádné pochopení a píská proti nám penaltu a Fandovi navíc uděluje žlutou kartu. K exekuci pokutového kopu se staví kapitán domácích Petr Vondrášek a bez sebemenšího zaváhání ji s přehledem proměňuje. Prohráváme 0 : 1 a s napětím očekáváme, co to s našimi hráči provede. K naší velké radosti si všichni uvědomili, co dělají špatně, a zjednodušili hru. A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Začali jsme se častěji dostávat k soupeřově brance a do šancí. Již v 10.´ je Gusta Bujok před soupeřovým velkým vápnem, ještě přihrává do strany a tuto šanci zahazuje, ve 12.´ jde s balónem k soupeřově brance Jarda Ketzer, je však faulován, rozhodčí nechává výhodu a přihrávka na Fandu Roučku končí v autu. O čtyři minuty později přichází naše velká chvíle. Martin Moutelík hází dlouhý aut na Víťu Zábranského, ten hlavou prodlužuje na Gustu Bujoka a ten krásně hlavou vyrovnává stav utkání na 1 : 1.

Po rozehrávce soupeře se zmocňujeme balónu, ale přihrávka Martina Moutelíka nachází pouze domácího hráče Václava Pankratze, ten projde pár metrů a z hranice velkého vápna nás pořádně vystraší svojí střelou, která skončila pouze několik decimetrů vedle tyče naší branky. Po pár minutách centruje Vojta Uhlíř balón na hlavu Víti Zábranského a ten s rozvahou hlavičkuje a balón končí v síti domácích. Vedeme 2 : 1. Náš tlak ale nepolevuje a dostáváme se do dalších šancí. Dvě minuty po vstřelené brance uniká po kraji hřiště Jirka Mls a naráží si s Jardou Ketzerem, ten mu vrací a Jirkova střela končí jen kousíček od soupeřovy branky. Přichází 23.´ a rozehrání dalšího autového vhazování nachází Víťu Zábranského, okamžitě centruje na volného Gustu Bujoka a ten se střelou do prázdné branky podruhé zapisuje do střelecké listiny. Vedeme 3 : 1. Máme však v živé paměti jarní zápas, kdy jsme tímto poměrem vedli ještě v 89.´ a zápas nakonec skončil smírně 3 : 3. Do konce prvního poločasu jsme zahodili ještě několik slibných šancí, ale před naší brankou se také děly zajímavé věci a nakonec jsme odcházeli do šaten o dvě branky spokojenější než domácí.

Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změny v základní sestavě a v prvních minutách druhé části jsme byli svědky několika rohových kopů na obou stranách. Nic na skóre se však nezměnilo. Branka nepadla ani z trestného kopu z 32 metrů, kterou náš brankář vyrazil na roh. Hůř to s námi vypadalo v 63.´, když v souboji na hranici našeho velkého vápna brankář Tomáš Lácha ve spolupráci s Martinem Moutelíkem trošku masírovali vimperského hráče a hlavní rozhodčí Tomáš Žemlička ochotně odpískal druhý pokutový kop proti nám. Navíc ještě Tomášovi Láchovi uděluje žlutou kartu. Uvědomujeme si, pokud penaltu vimperský hráč promění, budou nás ještě čekat krušné chvíle. Tentokrát se však podařilo našemu brankářovi vystihnout směr vystřeleného balónu, vyráží jej a naši obránci jej uklízejí do bezpečí. Po této situaci nás domácí zavřeli na naší polovině, ale bojujeme a trpělivě odvracíme jejich útoky. V 71.´ odstupuje pro zranění Jarda Ketzer a do hry nastupuje Tomáš Kovařík. Až v 80.´ se vymaňujeme z obléhání naší branky a Filip Zitta náš ojedinělý útok zakončuje pěknou střelou, která je však tečovaná a končí vedle domácí branky. Kopeme rohový kop, který domácí brankář Jakub Formánek vyráží, ten se však dostává k Markovi Valtovi a ten jej počtvrté dostává do vimperské branky. Z pohledu ze střídačky se jednalo o regulérní gól, ale proti byla asistentka rozhodčího Hana Ambrožová a odmávala ofsajd. Jestli to tak skutečně bylo, to ať si srovná ve svém svědomí. V posledních minutách ještě vyslal střelu na soupeřovu branku Radovan Mach a velkou šanci měl také Fanda Roučka, ale jeho souboj s vimperským brankářem byl hlavním rozhodčím posouzen jako povolený a kopali jsme pouze rohový kop. V 89.´ zasáhl do hry Dominik Vítovec a nahradil právě Fandu Roučku. Do konce zápasu se již nic na skóre nezměnilo a zápas byl bez velkého nastavování ukončen.

Velkým pozitivem tohoto zápasu bylo, že naši hráči dokázali obrátit nepříznivý vývoj zápasu a trenérovi Milanovi Satrapovi povolili zapomenout na nešťastný vývoj zápasu v minulém týdnu proti Sokolu Sezimovo Ústí. A věřím, že stoupající formu potvrdí i v dalším zápase, který se bude hrát na našem hřišti v neděli 9.10.2016 od 16.00 hodin, a přivítáme zde fotbalisty FK Vodňany.

 

Ve Vimperku jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář: Tomáš Lácha

Obrana: Mls Jiří – Vojta Uhlíř © – Martin Moutelík

Záloha: Fanda Roučka – Radovan Mach – Víťa Zábranský – Gusta Bujok – Marek Valta

Útok: Jarda Ketzer – Filip Zitta

 

Náhradníci: David Mikeš, Stanislav Pšenička, Zdeněk Švihel,Tomáš Kovařík, Dominik Vítovec, Standa Klas

Hlavní trenér: Milan Satrapa

Asistenti trenéra: Standa Klas, Míra Vítovec st.

 

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


SK Vacov   :   Sokol Sezimovo Ústí      2 : 5    (1:4)

    V sobotu 24. září 2016 jsme přivítali na našem hřišti za ideálního fotbalového počasí fotbalisty Sokola Sezimovo Ústí. Začali jsme velice aktivně a již ve 2.´ vysílá první střelu nad branku Víťa Zábranský. Až do 11.´ jsme lepším týmem na hřišti a právě v této minutě vykopává Míra Vítovec dlouhou bekovku, balónu se zmocňuje Filip Zitta, uniká po pravé straně a centruje před soupeřovu branku, kde balón nachází Marka Valtu, který nezaváhá a dopravuje balón poprvé do sítě Sezimoústeckých. Vedeme 1 : 0 a nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli mít se soupeřem velké problémy. V následujících minutách stojí za zmínku šance Filipa Zitty, která však zůstala nevyužita. V 19.´ hosté poprvé vystřelili nad naši branku po našich opakovaných zbytečných ztrátách balónu. Vůbec nás však tato situace neupozornila na naše zbytečně otevřená zadní vrátka a pokračovali jsme dál v bezhlavém útočení s nezajištěnou obranou. Až přišla 25.´ a Vojta Uhlíř přihrává Radovanovi Machovi, ten balón ztrácí a útočník soupeře Aleš Kutner, ač atakován Vojtou Uhlířem, prostřeluje našeho brankáře Tomáše Láchu a vyrovnává stav na 1 : 1. Již o čtyři minuty později ztrácíme balón u velkého vápna Sezimoústeckých a při brejku jejich útočníků těsně před naším velkým vápnem stahuje Jirka Mls rukama unikajícího útočníka. Tato jeho aktivita je oceněna žlutou kartou a je proti nám nařízen trestný kop. Kop přes naši zeď Tomáš Lácha vyráží, ale pouze k neobsazenému Patrikovi Vilímkovi, který nám zasazuje druhý úder, a prohráváme 1 : 2.
     V 35´. opět chyba v naší obraně, tentokrát náš brankář zachraňuje. O sedm minut později jdeme sami na branku a Gusta Bujok z pravé strany centruje pouze do brankáře, ten okamžitě rozehrává, podbíháme, jen hlavou prodlužujeme přihrávku po levé straně. Rychlý útočník soupeře balón dobíhá, centruje od rohového praporku a dostáváme, od před naši branku nabíhajícího hostujícího Aleše Kutnera, třetí gól. A aby toho bylo dost, ve 44.´, podnikají Sezimoústečtí opět brejkový protiútok a jejich dva útočníci si z naší obrany udělali dobrý den a od Václava Hoffmanna dostáváme čtvrtý gól. Po této brance začínají odcházet někteří z mála věrných fanoušků.
    Do druhé půle nastupujeme se dvěma změnami – místo Zdeňka Švihela a Vojty Uhlíře nastupují Fanda Roučka a Martin Moutelík. Zahajujeme velkým tlakem, avšak bez brankového zakončení. Ve 49.´ střílí Jarda Ketzer z otočky vysoko nad, po dvou minutách se Gusta Bujok blýskne individuální akcí a jeho střelu soupeřův brankář vyráží na roh. V následujících minutách kopeme sérii rohových kopů. Ani z jednoho se nám nepodařilo vstřelit branku. Po těchto minutách, kdy se Sezimoústečtí nedostali z vlastní půle a kdy jsme jim ani nepůjčili balón, vyrazili k prudkému protiútoku a opět po chybě v naší obraně jde útočník hostů Dominik Šmíd sám na Tomáše Láchu, nedává mu šanci a střílí nám pátý gól. V 62´. kopeme trestný kop z hranice velkého vápna a jeho exekutor Radovan Mach jej zkušeně střílí do soupeřovy branky a alespoň trochu koriguje pro nás velmi nepříznivý stav utkání. Do konce zápasu jsme se již nezmohli k nějaké výraznější akci. Přestože jsme se snažili, na naší bezzubosti se nic nezměnilo a naopak nás soupeř ještě několikrát vystrašil. Po vstřelení naší druhé branky došlo ještě ke střídání. V 67.´ střídá Marka Valtu Dominik Vítovec a v posledních minutách nahrazují Víťu Zábranského a Jirku Mlsa Adam Jírovec a David Mikeš.
    Co říct závěrem? Po třech vyhraných zápasech jsme opět zapomněli na zajištěnou obranu, zase jsme se vrátili ke zbytečnému držení míče a vyhledávání osobních soubojů, místo abychom včas přihrávali. Tím dochází k nepřesnostem a přímému odevzdávání těžce vybojovaných balónů soupeři. Navíc se začal šířit nešvar, kdy se náš útočící hráč místo včasného centru před branku otočí k rohovému praporku, kde svádí souboj, dokud o míč nepřijde. Odtud se branky nedávají.
    Jediným plusem tohoto zápasu bylo, že se po kratší absenci vrátil na trenérskou lavičku trenér Milan Satrapa. Moc dobře jej jeho svěřenci nepřivítali, ale již v sobotu 1. října 2016 od 15.00 hodin budou moci tuto porážku odčinit ve Vimperku v zápase s místním Šumavanem.

K zápasu proti Sokolu Sezimovo Ústí jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář:          Tomáš Lácha ©
Obrana:           Miroslav Vítovec ml. – Vojta Uhlíř – Jirka Mls
Záloha:            Víťa Zábranský – Gusta Bujok – Radovan Mach – Zdeněk Švihel – Marek Valta
Útok:               Jarda Ketzer ml. – Filip Zitta

Náhradníci:      Jírovec Adam, František Roučka, Martin Moutelík, David Mikeš, Dominik Vítovec
Hlavní trenér:   Milan Satrapa
Asistenti trenéra: Standa Klas, Miroslav Vítovec st.

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


FC ZVVZ Milevsko B   :   SK Vacov   0 : 2  (0:1)

 

    K šestému zápasu sezony 2016 - 2017 jsme zajížděli v neděli 18. září 2016 do Milevska, kde jsme se od 16.30 hodin utkali s místním B-týmem. Až do 12. minuty jsme byli svědky neurovnané hry s velkým nasazením a bojovností o každý metr hřiště, avšak bez vyložených šancí. V následujících minutách čelíme dvěma rohovým kopům, ale v obou případech je v pohodě odvracíme a přesouváme hru do středu hřiště. V 25.´ zahráváme Zdeňkem Švihelem také my rohový kop, který však soupeřova obrana úspěšně odvrací a opět se hraje ve středu hřiště. V 34.´ se dostáváme po postupném útoku na dostřel domácí branky a Radovan Mach jej zakončuje první přímou střelou a brankář domácích ji chytá do své náruče. Balón okamžitě vykopává a tím zakládá nebezpečný protiútok, který končí střelou těsně vedle naší branky. Od této chvíle se na naši branku valí útok za útokem a jen s vypětím všech sil se bráníme a odkopáváme balóny od naší branky nebo pouze do zámezí. Toto obléhání narušujeme pouze jednou střelou Míry Vítovce ml., která však končí vysoko nad brankou soupeře.
    Nyní však přichází 45.´ Soupeř proti nám kope rohový kop a zakončuje jej nepřesnou střelou na naši branku. Rozehráváme bekovku od naší branky na polovinu soupeře a tu zahrávají domácí pouze do autu poblíž své branky. Dlouhý aut hází Martin Moutelík a domácí obránce Jakub Vodňanský jej k naší velké radosti prodlužuje do své branky a vedeme 1 : 0. Hned v tomto okamžiku se ozývá i závěrečný hvizd a hlavní rozhodčí Karel Albert ukončuje první poločas.
    Po našem rozehrání druhého poločasu se Milevští dostávají před naši branku a brankář Tomáš Lácha na 2x zachraňuje. V dalších minutách se hraje opět ve středu hřiště a v 50.´ při našem protiútoku střílí Marek Valta metr nad branku soupeře. V 52.´ dochází k prvnímu střídání a místo zraněného Míry Vítovce ml. nastupuje Fanda Roučka. Opět se bojuje ve středu hřiště a až na střelu domácího kapitána, který střílí v 66.´ těsně nad naši branku, nebyla ani jedna horká chvilka před oběma brankami. V 70.´ dochází na naší straně k druhému střídání a za Marka Valtu nastupuje Dominik Vítovec. Ten se hned zapojuje do hry a po úniku po pravé straně nahrává Gustovi Bujokovi, jehož střelu sráží domácí obránce na roh. Ten zahrává zase Zdeněk Švihel a jeho krátký roh do branky dostávají domácí jen s velkým úsilím znovu na další roh. Tentokrát Zdeňkův dlouhý roh nachází Fandu Roučku, ten vrací před branku, kde Filip Zitta doráží s tečí brankáře do branky a vedeme 2 : 0. Krátce po dosažení naší druhé branky znovu střídáme a místo Zdeňka Švihela přichází na hřiště Adam Jírovec. V 80.´ je těsně před velkým vápnem domácích stažen rukama Gusta Bujok a trestný kop zahrávaný Radovanem Machem jde jen těsně nad branku soupeře. V těchto chvílích nastupují domácí k velkému závěrečnému náporu a my se musíme horko těžko bránit. V 87.´ ještě střídáme a Filipa Zittu na několik závěrečných minut nahrazuje Honza Mrázek. Zápas se dohrává v bezprostřední blízkosti naší branky, ale na skóre se již nic nemění. Po 90 minutách závěrečným hvizdem zápas končí. Velké absolutorium patří hlavnímu rozhodčímu panu Karlovi Albertovi a jeho asistentům na čarách. Zápas řídili s velkým nadhledem.
    Na naší straně musíme pochválit všechny naše hráče a jmenovitě bych chtěl vyzdvihnout výkon Radovana Macha, který oplýval velkým přehledem a zvláště v obranné činnosti měl mnoho skvělých okamžiků. Jen potvrdil, že se bez zkušených hráčů neobejdeme.
    V sobotu 24. září 2016 hrajeme další zápas, a to od 16.30 hodin se Sokolem Sezimovo Ústí.

V Milevsku jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář:         Tomáš Lácha ©
Obrana:          Moutelík Martin – Vojta Uhlíř – Jirka Mls
Záloha:           Gusta Bujok – Míra Vítovec ml. – Radovan Mach – Víťa Zábranský - Zdeněk Švihel
Útok:               Marek Valta – Filip Zitta

Náhradníci:                Fanda Roučka, Jan Mrázek, Stanislav Klas, Dominik Vítovec, Adam Jírovec
Hlavní trenér:             Stanislav Klas
Asistent trenéra:         Miroslav Vítovec st.

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.


SK Vacov : TJ Hradiště 4 : 0 (2:0)

    V neděli 11. září 2016 jsme na našem hřišti hostili fotbalisty z Hradiště. Zápas začal v 17.00 hodin za velkého horka. Ale tento hendikep nebyl znát na žádném z aktérů zápasu a začalo se v dosti svižném tempu. Již ve 4.´ vyslal Míra Vítovec ml. první výstrahu na branku soupeře. V 8.´ jsme zbytečně ztratili míč ve středu hřiště a hradišťský útočník si obhodil Vojtu Uhlíře a při běhu sám na našeho brankáře střílí těsně vedle. Z následného protiútoku prostřeluje Marek Valta hostujícího brankáře a vedeme 1 : 0. I nadále se pokračovalo s velkým nasazením na obou stranách a v 15.´ náš útok středem pole zakončuje pěknou střelou Radovan Mach. Hostující brankář vyráží pouze na roh. Ten velmi pěkně rozehrál Zdeněk Švihel a nachází hlavu Jirky Mlsa, který nekompromisně zavěšuje balón do soupeřovy sítě. Vedeme 2 : 0. Jistě překvapivý, ale zasloužený začátek tohoto zápasu.
    Ani následující minuty nebyly bez šancí na obou stranách. Ve 20.´ zahráváme opět rohový kop Zdeňkem Švihelem a Míra Vítovec ml. střílí nad branku hostů. O tři minuty později vykopávají Hradišťští balón z vlastní půle, ten je prodloužen hlavou jejich záložníkem na vlastního útočníka, který z vyložené šance střílí pouze vedle tyče naší branky. V 38.´ nechává Gusta Bujok balón dojít za autovou čáru, ten je však pomalý a tak jej posunuje ke středu hřiště, kde se jej zmocňuje hráč soupeře a okamžitě střílí křižně na naši branku. Tam je však připraven náš brankář Tomáš Lácha a tuto střelu bezpečně likviduje. A do poslední šance tohoto poločasu se dostáváme minutu před jeho koncem. Radovan Mach nachází na křídle Gustu Bujoka, ten centruje před branku Hradišťských a Zdeněk Švihel hlavou těsně míjí jejich svatyni.
    Hned počáteční minuty druhého poločasu nás našly v nedbalkách. Nepozornost a nekoncentrovanost naší obrany umožnila nebezpečně vystřelit hráči soupeře, ale náš brankář byl opět na svém místě. Hned v protiútoku se ocitá Jarda Ketzer sám před hostujícím brankářem, jeho střela je však sražena na roh. A jako v prvním poločase exekutor tohoto rohového kopu je Zdeněk Švihel a nachází opět Jirku Mlsa, který tentokrát trochu netradičně kolenem střílí náš třetí gól. V těchto minutách dochází k prvnímu střídání a Marka Valtu nahrazuje Fanda Roučka. V 56.´ je proti nám zahráván trestný kop, ale vystřelený z dvaceti metrů končí nad naší brankou. O chvíli později je Filip Zitta stažen rukama obranou Hradiště před velkým vápnem, hlavní rozhodčí nechává výhodu a Jarda Ketzer střílí vedle branky soupeře. V následujících minutách se dostávají hostující hráči do několika šancí, ale buď netrefují branku, nebo je na svém místě bezchybně chytající brankář Lácha. Také postupně střídáme – v 69.´ Zdeňka Švihela nahrazuje Dominik Vítovec a po několika minutách jde na hřiště Honza Mrázek střídající Míru Vítovce ml. V 88.´, kdy jsme již všichni byli spokojeni s výsledkem, ještě zahráváme rohový kop Radovanem Machem. Rozehrává jej dozadu na nabíhajícího Vojtu Uhlíře, ten mu ho vrací, Radovan centruje před bránu a Jirkovi Mlsovi nezbývá nic jiného než přízemní střelou k tyči uklidit míč do soupeřovy sítě a završit tím čistý hattrick. 4 : 0. Po čtrnáctidenní absenci byl Jirka Mls velmi nažhaven a dokázal to i brankově vyjádřit.
    Ještě jedna zajímavost. Dnešní zápas, při absenci hlavního trenéra Milana Satrapy, odřídilo duo jeho asistentů Standa Klas a Míra Vítovec st. Svého úkolu se zhostili se ctí a můžeme si jen přát, aby se naší lavičce dařilo takhle i v budoucnu. A také všem našim hráčům, kteří se tentokrát zapojili do hry. Některým se dařilo více, některým méně, ale jako tým sehráli pěknou partii. Děkuji za hezkou podívanou za všechny věrné fanoušky a těšíme se na další úspěšné zápasy. Další nás čeká v neděli 18. září 2016 od 16.30 hodin v Milevsku, kde se pokusíme s místním béčkem potvrdit stoupající formu.

Do zápasu s TJ Hradiště jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář:                 Tomáš Lácha
Obrana:                  Miroslav Vítovec ml. – Vojta Uhlíř © – Jirka Mls
Záloha:                   Gusta Bujok – Víťa Zábranský – Radovan Mach – Zdeněk Švihel – Marek Valta
Útok:                       Jarda Ketzer – Filip Zitta

Hlavní trenér:          Standa Klas
Asistent trenéra:    Míra Vítovec st.
Náhradníci:             Adam Jírovec, Jan Mrázek, František Roučka, Dominik Vítovec

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 


TJ Blatná : SK Vacov 1 : 2 (0:1)

    V sobotu 3. září 2016 jsme sehráli 4. kolo I.A třídy v Blatné proti soupeři, který měl po třech odehraných zápasech na kontě plný počet bodů za tři vítězství. Navíc trenér Milan Satrapa obdržel velký počet omluvenek, takže jsme odjížděli do Blatné s velmi omlazenou sestavou. Domácí začali velmi zhurta a již v 6.´ přiznal Miroslav Vítovec, nastupující na postu posledního, svoji teč a z rozehraného rohu orazítkoval domácí útočník spojnici břevna a tyče naší branky. Tato situace naše hráče probudila a otupili jsme počáteční nápor Blatné a již v 10.´ byl faulován Filip Zitta v pokutovém území a jediný, kdo tento faul neviděl, byl hlavní rozhodčí pan Zdeněk Komzák. V následujících minutách se střídají šance na obou stranách, ať je to ve 13.´ naše první střela na branku vypálená Radovanem Machem, nebo trestný kop domácích od lajny, kdy nabíhající útočník těsně míjí naši branku, ve 24.´ z námi zahrávaného trestného kopu míjí Gusta Bujok hlavou těsně soupeřovu branku. I hra se dosti přiostřuje a v důsledku toho je v 27.´ ošklivě vypadající faul loktem na Zdeňka Švihela. Ten se však po chvíli zvedá a pokračuje ve hře.
    A je tady 33.´ Míra Vítovec zahrává jeden z jeho dlouhých trestných kopů z naší půle a trefuje hlavu Víti Zábranského, který svojí tečí přehazuje brankáře domácích, a vedeme 1 : 0. Do konce prvního poločasu je ještě několik šancí na obou stranách, ale žádná nekončí gólem.
    Do druhého poločasu se jedenáctka domácích, podporována poměrně slušnou návštěvou svých příznivců, vrhá do obléhání naší branky a šance na sebe nenechají dlouho čekat. Již ve 47.´ vytahuje Tomáš Lácha hlavičku útočníka soupeře s vypětím všech sil. Další závar před naší brankou se odehrává v 54.´, kdy náš brankář na třikrát likviduje střely na svoji branku a jednou nás zachraňuje i tyč naší branky. Asi po čtvrthodinovém obléhání naší branky se i my osmělujeme a po dlouhém kopu z bekovky Mírou Vítovcem domácí beci odhlavičkují míč k nohám Víti Zábranského, který se pokouší potrestat domácího, na velké vápno vyběhnuvšího brankáře, a střelou z 35 metrů pod břevno jeho brány jej pořádně vystraší. Ten se však stačí vrátit a s velkou námahou vytlačí balón nad svoji branku.
    Nyní se dostáváme do 63.´ a domácí útočí po pravé straně, následuje centr před branku a blatenský útočník Filip Čadek z malého vápna vsítil vyrovnávající gól. V 68.´ dochází v našem mužstvu ke střídání a Marka Valtu nahrazuje, po dlouhé absenci vrátivší se, Fanda Roučka. Již v 72.´ dostává Víťa Zábranský míč do běhu na pravou stranu, uniká domácímu obránci, centruje před branku soupeře a balón nachází Tomáše Kovaříka, který nekompromisně střílí náš vítězný gól. Blatenští se pokouší o závěrečný tlak, ale své šance nedokáží proměnit ve vyrovnávací branku. Je tu 90.´ a rozhodčí nastavuje pět minut. To se však již nic závažného nestalo, kromě vyloučení domácího hráče Jakuba Nového po druhé žluté kartě. Ten se tak tímto stal nejtrestanějším hráčem soutěže.
    Chtěl bych z tohoto místa poděkovat všem hráčům, kteří konečně začali plnit všechny pokyny trenéra Milana Satrapy a ostatních členů realizačního týmu, a velmi ukázněným výkonem dokázali z venku přivézt první tři body. Bylo by velmi dobré v neděli 11. září 2016 od 17 hodin potvrdit stoupající formu a k těmto bodům připojit další. Tentokrát na našem hřišti přivítáme hráče TJ Hradiště.

K zápasu v Blatné jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář:              Tomáš Lácha (C)
Obrana:              Martin Moutelík – Miroslav Vítovec ml. – Gusta Bujok
Záloha:               Zdeněk Švihel – Víťa Zábranský – Radovan Mach – Tomáš Kovařík – Marek Valta
Útok:                   Jaroslav Ketzer – Filip Zitta

Náhradníci:        David Mikeš, Dominik Vítovec, František Roučka, Adam Jírovec
Trenér:               Milan Satrapa
Asistenti:            Stanislav Klas, Miroslav Vítovec st.

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.

 


SK Vacov : Tatran Prachatice  1 : 3 ( 1 : 3 )

    V neděli 28. srpna jsme sehráli třetí kolo I.A třídy poprvé před našimi diváky na domácím hřišti s Tatranem Prachatice. Po vyrovnaném začátku uniká v 7.´ Filip Zitta po pravém křídle, centruje před branku, avšak Jardovi Ketzerovi se nepovedlo tento míč zužitkovat. Naopak soupeř podniká rychlý protiútok, který likviduje Martin Moutelík. Ve 12.´ míjí těsně naši branku míč po rozehraném rohovém kopu hráči Tatranu a střele jejich útočníka. O chvíli později následuje náš rychlý protiútok a Filip Zitta nachází na velkém vápně Tomáše Kovaříka, který však místo střely volí ještě přihrávku, které se však zmocnili prachatičtí zadáci. V 17.´ rozehrává Zdeněk Švihel rohový kop a pěkná střela Tomáše Kovaříka končí metr vedle soupeřovi branky. Prachatičtí vyváží balón na naši půlku, obíráme je o něj a krásný centr za obranu hledá Filipa Zittu. Dostává jej na dlouhou nohu a k naší škodě se mu nedaří překrásnou akci zakončit.
    Do těchto chvil nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli hrát podřadnou roli. I přes několik nebezpečných akcí, které měli hráči Tatranu, byla hra poměrně vyrovnaná. Ale ve 22.´ Vojta Uhlíř rozehrává míč přímo na nohu soupeřova hráče, který okamžitě běží na naši branku stíhán Honzou Mrázkem. Ten jej před naším vápnem strká do zad a útočník Tatranu křižován Vojtou Uhlířem padá. Je odpískán trestný kop proti nám a k našemu velkému údivu vytahuje rozhodčí Karel Čmucha červenou kartu a Honzu Mrázka vylučuje. Rozehraný trestný kop se odráží od naší zdi k útočníkovi Tatranu Matyášovi Babkovi a ten lehkou střelou dostává soupeře do vedení 1 : 0. Ani jsme se pořádně s tímto stavem nesmířili a po námi vhazovaném dlouhém autu ve 25.´ vzniká, jak by řekl slovenský komentátor Karol Polák, trma vrma před soupeřovou brankou a míč končí v brance Prachatických. Autorství gólu je připsáno Jardovi Ketzerovi. Je tedy vyrovnáno a začínáme od začátku. Není nám však přáno si tuto radost dlouho vychutnávat. V 35.´ podnikají Prachatičtí nenápadnou akci po levé straně a Adam Kadlec lehkou střelou brankáři Láchovi do protisměru dává druhý gól. A aby toho nebylo málo, po několika okamžicích ztrácíme na polovině soupeře míč a Pavel Škopek při útoku sám na našeho brankáře dává na 3 : 1. Dokonce poločasu jsme ještě vyrobili několik chyb, ale všechny střely skončily vedle naší branky.
    Do druhého poločasu jsme nastoupili s jedinou změnou. Tomáše Kovaříka nahradil Míra Vítovec. To trochu zrychlilo naše protiútoky, ale bohužel, nedokázali jsme je zúročit ve vstřelení branky. A s přibývajícím časem jsme museli čelit čím dál tím nebezpečnějším útokům Tatranu. Díky tomu, že se rozchytal Tomáš Lácha a zlikvidoval mnoho nepříjemných střel, nedošlo již do konce zápasu ke změně na ukazateli skóre. Za zmínku ještě stojí, že v 64.´ střídá zraněného Jardu Červenku Marek Valta a ke konci zápasu odstupuje Zdeněk Švihel a nahrazuje jej David Mikeš. V samém závěru jsme ještě krásně zaútočili – Míra Vítovec dlouhým centrem oslovuje Gustu Bujoka, ten zachycuje balón na brankové čáře, centruje na Jardu Ketzera, který přihrává Filipovi Zittovi a jeho nádherná střela končí těsně nad brankou soupeře. V 87.´ ještě jedna střela na naši branku, Tomáš Lácha vyráží na tyč a odražený míč schovává ve svém náručí. Ještě zajímavá situace z poslední minuty, kdy náš hráč kope do míče a hostující hráč mu jde do šprajcu, rozhodčí Karel Čmucha však píská faul a nařizuje trestný kop proti nám. I Prachatičtí uznali jeho chybu a místo kopu nám balón odevzdali. 
    Můžeme konstatovat, že se naše hra s přibývajícími zápasy zlepšuje a, pokud se vyvarujeme zbytečných chyb, můžeme se konečně dočkat prvních bodů. Nebude to lehké, protože k dalšímu zápasu jedeme v sobotu 3.9. do Blatné, která je v tabulce po třech odehraných zápasech na druhém místě s plným počtem bodů.

K zápasu proti Prachaticím jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář:                Tomáš Lácha
Obrana:                 Gusta Bujok – Martin Moutelík – Vojta Uhlíř – Jan Mrázek
Záloha:                  Tomáš Kovařík – Víťa Zábranský ( C ) – Jarda Červenka – Zdeněk Švihel
Útok:                      Jarda Ketzer – Filip Zitta

Náhradníci:           David Mikeš – Marek Valta – Miroslav Vítovec
Trenér:                   Milan Satrapa
Asistenti trenéra:  Stanislav Klas, Miroslav Vítovec st.

Zaznamenal: Jaroslav Ketzer st.
 

 


FK Nová Ves – Brloh :  SK Vacov    4  :  3  (1 : 2)

    V neděli 21. srpna 2016 jsme od 17.00 hodin nastoupili k druhému mistrovskému utkání I.A třídy v Nové Vsi proti místním fotbalistům. Hned od začátku se v mírném dešti začalo dosti zostra. K častým osobním soubojům již předurčovala obraz hry poměrně malá hrací plocha novoveseckého hřiště. Až v 8.´ jsme zaregistrovali první střelecký pokus Jardy Ketzera po námi vhazovaném autu. V 11.´ jsme zahrávali první trestný kop, při kterém Zdeněk Švihel krásnou technickou střelou z 18 metrů pokořil brankáře domácích a stanovil stav na 1 : 0 pro nás. Naše radost však netrvala dlouho. Hned po rozehrávce domácích následovala střela na naši bránu, kterou náš brankář Tomáš Lácha vytěsnil na roh. Po jeho rozehrání Tomáš Lácha první střelu vyrazil, ale na dorážku trestuhodně neobsazeného kapitána domácích Jiřího Vlčka byl již krátký a bylo srovnáno. 1 : 1. V 18. minutě na nás domácí podnikli další ostrý protiútok, ale střela jejich zakončujícího útočníka šla těsně vedle naší branky.
    V 25.´ Gusta Bujok nádhernou kolmou přihrávkou našel Jardu Ketzera na levé straně a ten si obhodil obránce i brankáře soupeře a zavěsil do prázdné branky a vedli jsme 2 : 1. Hned v následující minutě Novovesští opět podnikli nebezpečný protiútok zakončený střelou, ale náš brankář suverénně kryl. V následujících minutách jsme zaznamenali nebezpečný šlapák na Zdeňka Švihela, ale námi zahrávaný trestný kop vyšel naprázdno. V těchto fázích hry jsme měli navrch a za zmínku snad stojí jen to, že ve 41.´ si Jarda Ketzer prohodil míč a mohl jít sám na soupeřovu branku. Proti byl však domácí bek a skluzem jej, za cenu žluté karty, poslal na zem. Závěrečný hvizd prvního poločasu nás našel ve velmi dobré pohodě a s pěkným pocitem jsme odcházeli do kabin.
    A hned po rozehrání druhého poločasu byl vybídnut Jarda Ketzer k úniku po pravé straně, centruje na soupeřovo velké vápno, kde Filip Zitta bohužel minul míč. V 51.´ se Filip Zitta ocitá na velkém vápně sám před brankářem, ale místo zakončení se rozhodl pro přihrávku do země nikoho. Následuje opět soupeřův protiútok zakončený střelou těsně vedle naší branky. V 59.´ chyba Tomáše Kovaříka a následný faul je potrestán trestným kopem. Zhruba ze vzdálenosti 22 metrů nás trestá hráč soupeře Jan Pouzar střelou do šibenice a je srovnáno na 2 : 2. Po rozehrávce ve středovém kruhu se dostává k míči Martin Moutelík a z 30 metrů střílí těsně nad. V 62.´ opět Tomáš Kovařík neudržel soupeřova hráče a rukama jej posílá na zem. Trestný kop končí v náručí Tomáše Láchy.
    Po těchto chybách je Tomáš Kovařík vystřídán Dominikem Vítovcem a ten hned při prvním setkání s míčem vypichuje hráči soupeře míč, uvolňuje Filipa Zittu, jehož vydařenou střelu domácí brankář vytahuje z brány jen konečky prstů. V 67.´ se na nás žene pohroma. Domácí zahrávají z dálky trestný kop, náš brankář vybíhá z brány a křičí mám, balón však podbíhá, soupeřův útočník z levé strany míč vrací před branku a Jiřímu Andrlemu ml. nezbývá nic jiného, než jej poslat do naší opuštěné branky. Prohráváme 3 : 2. Přes obdržený gól se opět tlačíme před soupeřovu branku, ale naše šance jsou jen sporadické a končí buď v náručí gólmana domácích, nebo vedle branky. V 80.´ situace jako přes kopírák z 59.´ Tentokrát však fauluje před naším velkým vápnem Jarda Červenka a z nařízeného trestného kopu dostáváme  čtvrtý gól opět z kopačky Jana Pouzara. V zoufalém tlaku se snažíme alespoň zkorigovat nepříznivý výsledek. Ale až v 88.´ po hlavičce Martina Moutelíka se míč odráží od břevna do zad domácího brankáře a končí v síti. Ani v dvouminutovém nastavení jsme již nedokázali s konečným výsledkem nic udělat.
    Zápas jsme odehráli lépe než v Týně. Stále však ztrácíme mnoho míčů zbytečným chozením do osobních soubojů, místo toho, abychom si v klidu rozehráli. Pak jsme soupeřem nuceni k přihrávkám v tísni a tím přibývá nepřesností a zbytečných ztrát míčů.
    V neděli se prvně představíme v 17 hodin na domácím hřišti v utkání 3. kola I.A třídy s loňským účastníkem krajského přeboru Tatranem Prachatice, který v tomto kole na vlastním hřišti zdolal našeho soupeře z minulé soboty Olympii Týn nad Vltavou 3 : 0. 

V Nové Vsi jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář:                       Tomáš Lácha
Obrana:                        Gusta Bujok – Martin Moutelík – Vojtěch Uhlíř - Jiří Mls 
Záloha:                         Tomáš Kovařík – Jaroslav Červenka – Vít Zábranský – Zdeněk Švihel     
Útok:                             Jaroslav Ketzer – Filip Zitta

Náhradníci:                  Adam Jírovec, David Mikeš, Dominik Vítovec
Trenér:                          Milan Satrapa
Asistenti trenéra:        Stanislav Klas, Miroslav Vítovec

Zaznamenal:  Jaroslav Ketzer st.

 


FK Olympie Týn nad Vltavou   :   SK Vacov    3  :  0  (1 : 0)

    V sobotu 13. srpna 2016 jsme od 17.00 hodin sehráli 1. mistrovské utkání sezóny 2016/2017 v Týně nad Vltavou s místní Olympií. Až do 7´. se hrál opatrný fotbal, ale domácí v této chvíli poprvé zahrozili a jejich pěkný centr šel do ofsajdového postavení jejich útočníka. Ve 12. minutě při samostatné akci Jarda Ketzer na dvakrát nepokořil domácí obranu - první míč nastřelil do brankáře, druhý pokus vykopl obránce z branky. Po rychlém protiútoku domácích přestřelil jejich útočník naši branku. Ve 14´. obchází po levé straně Jarda Ketzer několik hráčů soupeře, ale střílí podél branky vedle. V 16. minutě střílí Gusta Bujok z místa pouze do brankáře. Na druhé straně fauluje Jirka Mls útočníka Olympie a z trestného kopu nastřelují Týnští pouze svého hráče ve zdi.
    Až do 35.´ se hrálo ve středu hřiště, pouze osobní souboje bez větších šancí. Až v této minutě předvedli domácí překrásný útok na jeden dotyk skrz naši přihlížející obranu a z 21 metrů jejich útočník Josef Brom přehodil našeho brankáře Tomáše Láchu. 0 : 1. Nutno podotknout, že útok Týnských následoval po naší zbytečné ztrátě míče ve středu pole. Ještě v poslední minutě prvního poločasu se dostal ke střele Jarda Červenka. Jeho střela však skončila v náručí brankáře domácích.
    Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním vyrovnat, a pokud možno, obrátit výsledek. Avšak hned v první minutě 2. poločasu před naší brankou nastřeluje Zdeněk Švihel Vojtu Uhlíře. K odraženému míči se dostane domácí hráč a naštěstí přestřeluje vybíhajícího brankáře Tomáše Láchu i naši branku. S přibývajícími minutami začali domácí vystrkovat růžky a podnikali na nás dosti nebezpečné protiútoky, které končily vedle naší branky, nebo je kryl náš brankář. Z naší strany stojí za zmínku střela Martina Moutelíka z 35 metrů, námi zahrávaný rohový kop, který Gusta Bujok hlavičkuje přes branku, a náš ojedinělý protiútok, při němž byl Jarda Ketzer faulován ve vápně a rozhodčí penaltu neodpískal, ale ukázal pouze na rohový kop.
S postupujícím časem našim hráčům znatelně docházely síly – některým více, některým méně. Důsledek byl zákonitě takový, že jsme ještě více znepřesnili naši hru, odevzdávali jsme špatnými přihrávkami těžce vybojované míče a nedrželi těsnou obranu.     V 75.´ po rozehrání trestného kopu od našeho rohového praporku našel centr před naší brankou neobsazeného útočníka Týnských Daniela Broma, který pohodlně lehkou střelou zvýšil vedení domácích na 2 : 0. O 3 minuty později bylo ještě hůř – opět ztráta míče na naší levé straně, centr na pravou stranu, kde opět neobsazený útočník domácích Houska pěknou střelou pokořil brankáře Láchu. 0 : 3. A mohlo být ještě hůř, to když v 81´ ztratil míč Vojta Uhlíř a domácí útočník nastřelil pouze břevno naší branky. V 85.´ došlo ještě na naší straně ke střídání a Zdeňka Švihela a Víťu Zábranského nahradili Adam Jírovec a Dominik Vítovec. V 87. minutě vystřídal Filipa Zittu Marek Valta.
    Věříme, že si naši hráči vezmou z tohoto zápasu ponaučení a jejich výkon ve 2. kole I.A třídy, kdy v neděli 21. srpna 2016 zajíždíme do Nové Vsi – Brlohu, bude důstojnější.

Na Olympii jsme nastoupili v této sestavě:

Brankář:                    Tomáš Lácha
Obrana:                     Gusta Bujok – Martin Moutelík – Vojta Uhlíř - Jiří Mls
Záloha:                      Tomáš Kovařík – Jaroslav Červenka – Vítek Zábranský – Zdeněk Švihel
Útok:                          Jaroslav Ketzer – Filip Zitta

Náhradníci:               Adam Jírovec, Marek Valta, Dominik Vítovec
Trenér:                       Milan Satrapa
Asistenti trenéra:     Stanislav Klas, Miroslav Vítovec

Zaznamenal:  Jaroslav Ketzer st.

TOPlist
aktualizováno: 19.08.2018 11:31:46