Muži „B“

 SK Lhenice - SK Vacov B 2:1 (0:1)


Branka: Bujok G.

Sestava:
Klas - Král, F.Čtvrtník, Bujok A. - Mach A. - Hanzlík (75.Novák), Bujok G, Čejka M. (60.Jírovec) - Mach R. - Valta M., Pšenička

    Vacovské béčko bohužel opět nebodovalo, když ještě v 75.minutě vedlo 1:0...
    První poločas byl plně v naší moci, ale opět jsme nedokázali naší herní převahu zužitkovat ve více než 1 branku. První poločas opět ukázal, že vacovské béčko fotbal hrát umí, ale bohužel se ve druhém poločase ukázalo, že chybí hodně fyzička a s tím přichází i tlak soupeře a chyby, které nás opět stály body.... 
    V posledních kolech je do zápasů A-týmu zapojováno vícero hráčů B-týmu, než bylo původně na začátku sezóny plánováno. A-tým i díky těmto hráčům udělal důležité body, které jsou pro celý vacovský fotbal velice důležité, ale hráči poté nastupují i do zápasů B-týmu, kde se samozřejmě únava projevuje (i tak ale byli všichni 3 zdaleka nejlepší na hřišti!!!). 
    Jsme velice rádi, že tyto hráče máme (Mach R., Bujok G., Valta), protože bez nich by kvalita B-týmu na B-třídu zřejmě nestačila. Je to bohužel realita a B-tým se s tím musí srovnat.
    Je velice nepříjemné, že po 6 zápasech máme pouze 3 body, ale musím opakovat, že důležitější pro všechny vacovské fotbalisty je A-tým!!! Béčko nehraje vůbec špatný fotbal, ale momentálně je znát, že hráčům chybí tréninková docházka a bohužel i větší kvalita na 1.B třídu, poněvadž B třída bez tréninku, ale i určité herní kvality hrát nejde.
    Určitě neházíme flintu do žita. Porazit můžeme každého, ale prohrát můžeme rovněž s každým, o čemž jsme se opět přesvědčili. V této fázi sezóny nám bohužel chybí důležití hráči (M.Čtvrtník, V.Dyk), kteří by hře zcela jistě pomohli, ale s tím jsme na začátku této sezóny počítali. Naopak jsem rád, že se po zranění vrátil S.Pšenička, který v neděli ukázal, že pokud potrénuje bude velkým přínosem. Velice nám pomohl i Bujok A., ale u něj je problém v časově náročné práci. Tonda ale ukázal, že by byl pro nás nadstandardní hráč použitelný pro A-tým!
    Druhý poločas ve Lhenicích byl opakem prvního poločasu, kdy se domácí pouze bránili a jen naší neschopností byl stav pouze 0:1. Jsem pevně přesvědčen o tom, že pokud by byl poločas alespoň 0:2, zápas bychom ubránili! Byť jsme byli pod velkým tlakem, bránili jsme obětavě a až bohužel penalta (jasná) v 86.minutě rozhodla o výsledku. 
    Situace se v každém zápase opakuje a prohráváme po hloupých chybách, které ale plynou z nedostatečné fyzické kondice některých hráčů. Pokud se tato situace nezmění a hráči si neuvědomí, že hrají 1.B třídu, bude tato sezóna velice obtížná....
Moc bych si přál, aby jsme si včas uvědomili vážnost situace a hráči svým přístupem k tréninku pomohli k lepším výsledkům. Jsem přesvědčen o tom, že v trénovanosti hráčů B-týmu je zakopaný pes, protože hráči kvalitu mají....
    Ve středu od 16:30 se budeme snažit potrápit velkého favorita ze Čkyně v dohrávce 6.kola. Bohužel už teď vím, že opět zdaleka nebudeme kompletní.....

Zaznamenal: František Čtvrtník ml.


        

FC Westra Sousedovice - Vacov B 3:2 (2:0)


Branky: Hlásek 2x

Sestava: Klas - Král (46'Tesař), F.Čtvrtník, Mrázek - Mach A. - Jírovec (75'Novák), Mach R. (K), Bujok G., Kovářík - Valta (55'Vítovec D), Hlásek

    Bohužel ani napodruhé nepřivezlo vacovské Béčko body z venku. Béčko Vacova bylo bohužel opět celý zápas lepším týmem, ale opět doplatilo na chyby v obranné fázi....
    V prvním poločase jsme domácí přimáčkli na jejich polovinu, avšak jsme nedokázali vstřelit branku!!! Ze strany domácích nás zlobil rychlými úniky ještě na jaře náš Petr Vojtíšek, s jehož rychlostí jsme si nedokázali v prvním poločase poradit. Nejprve jsme si po našem trestném kopu před vápnem domácích a nedorozumění si našeho obránce s brankářem nechali dát laciný gól. Z chyby jsme se nepoučili a tak nás soupeř potrestal jednoduše po ojedinělé rohu, kdy jsme propadli ve dvou lehkých hlavičkových soubojích a nekrytý soupeř skóroval z bezprostřední blízkosti....
    V poločase jsme provedli střídání a začali ještě více tlačit. Odměnou byla celá řada šancí a nakonec i dva góly v síti domácích. V závěru utkání, kdy domácí byli pod naším velkým tlakem a my se tlačili pro 3 body, udělali jsme opět triviální chybu u postranní čáry a po srážce domácího hráče se mnou ve vápně nařídila paní rozhodčí na pokyn pomezních penaltu, kterou domácí proměnili ve 3 body. Bohužel i přes mnoho přerušení se nenastavilo nic, a tak jsme museli zkousnout další smolnou porážku. 
    Tým hraje velice líbivý fotbal, který však díky školáckým chybám zatím nepřináší ovoce.... Soutěž je však dlouhá a já pevně věřím, že se vše k lepšímu obrátí.

 

Zaznamenal: František Čtvrtník ml.


 

SK Sedlec - SK Vacov B         3:1 (1:1)

Branka: Valta M.

Sestava: Klas - Král (65.Mikeš), F.Čtvrtník, Mrázek - Vítovec M. - Jírovec, Mach R., Bujok G., Vítovec D. (70.Vastl) - Hozman (75.Novák), Valta M.

    Ve 3.kole jsme zajížděli prvně na hřiště soupeře do Sedlece a utkání do třetice skončilo výsledkem 1:3.
Vzhledem k pracovním povinnostem (Dyk, Hanzlík, Bujok A., Hlásek) a dobíhajícím dovoleným (Čejka M., Tesař, Mach A., Čtvrtník M.) přišlo 8 omluvenek a tak jsme v sobotu odjeli s velice mladým týmem, který však zejména v prvním poločase dělal zkušenějším domácím díky skvělému pohybu velké starosti. Hrálo se za úmorného vedra, které vyhovovala spíše našemu mladému týmu, jenž měl věkový průměr 24 let včetně mě, Jardy Krále a Radovana Macha!
    V prvním poločase jsme soupeři moc nepůjčovali míč a hráli nátlakově po celé ploše velkého a krásného hřiště, což dělalo domácím obrovské problémy. Bohužel se opět ukázalo, že z velkého tlaku nejsme schopni vstřelit více jak jednu branku. Zaslouženě jsme vedli, ale další branky jsme do poločasu nevstřelili a tak udeřili z jednoho z mála útoků na konci poločasu domácí. Lehký centrovaný míč z levé strany bohužel vypadl Kláskovi z rukou přímo na nohu dobíhajícího útočníka. Bohužel jsme se tedy ani tentokrát nevyvarovali hrubé chybě, která domácí do druhého poločasu nakopla.
    V druhém poločase soupeř přeskupil své řady, začal hrát na 3 útočníky a přes naši, v sobotu nepropustnou zálohu, se dostával jednoduchými nákopy, které jsme i díky spolehlivému Kláskovi dokázali odvracet a my naopak hrozili rychlými brejky do otevřené obrany domácích, ale bohužel bez vstřelené branky. V 75.minutě jsme však již opakovaně udělali další hrubou chybu, kdy jsme se nechali hloupě obrat o míč u rohového praporku a soupeř využil i druhou svou šanci po naší hrubé chybě. Poté jsme vrhli všechny síly do útoku, abychom výsledek minimálně korigovali, ale bohužel soupeř těsně před koncem využil dalšího nákopu k naší brance a po faulu na prodírajícího se útočníka se prosadil po trestném kopu hlavičkou a vlastně tím stanovil výsledek utkání.
    Byť jsme smolně prohráli i třetí utkání, musím pochválit všechny za obrovské nasazení, které velice pozitivně hodnotili i zkušení hráči soupeře. Našemu B-týmu chybí větší klid v koncovce. Každý z dosavadních soupeřů minimálně polovinu svých šancí využil, ale my nejsme schopni zúročit náš tlak v branky a tím zákonitě přichází i chyby v obranné činnosti a sami se připravujeme o lepší výsledky.
    Myslím si však, že nastavený herní styl si sedá a je jen škoda, že nejsme schopni naši herní převahu vyjádřit i góly, protože bychom zcela jistě nebyli nyní tam, kde se momentálně nacházíme. Pevně doufám, že již příští týden se tímto naším stylem prosadíme a urveme pro náš nově stavěný tým první body!

Zaznamenal: František Čtvrtník ml.
 

 


SK VACOV B - TJ Blaník Strunkovice      1:3 (1:0)

Branka: Mach R. (penalta)

Sestava: Klas - Tesař (80.Král), Čtvrtník F., Mrázek (65.Mikeš) - Mach A. - Jírovec (45.Hanzlík). Mach R., Bujok G., Hozman (45.Valta) - Bujok A., Čejka M. (70.Hlásek)

    Před skvělou diváckou kulisou se Béčku nevydařil druhý poločas, kdy inkasoval 3 zbytečné branky po chybách v obranné fázi. Soupeř přijel do Vacova s jednoduchým úkolem - dobře bránit a hrát na rychlé brejky. Celý týden jsme se na tento způsob hry snažili připravit, ale bohužel všechny branky padly po prohraných obranných hlavičkových soubojích a následnému špatnému pokrytí náběhů soupeřových ofenzivních hráčů.
    Bohužel jsme v prvním poločase, ale i ve druhém, nevyužili celou řadu jasných gólových situací, což v konečném součtu společně s chybami v obranné fázi znamenalo export bodů do Mexika.
    Objektivně však musíme uznat, že soupeř hrál velice organizovaně, jednoduše a byl efektivní, na rozdíl od nás.
Naše kombinační hra nebyla tak kvalitní, jako v přípravných zápasech a s postupem času v druhém poločase se vytratila i trpělivost a víra ve vyrovnání. Šancí byla opravdu spousta a myslím si, že kdyby se v 60. minutě ujala střela R.Macha ze 40 metrů, která skončila na břevně, mohl být osud utkání zcela jiný. Ve fotbale se ale na "kdyby" nehraje a my se musíme z vlastních chyb poučit.
    V sobotu 20.8.2016 od 17. hodin hrajeme derby se Stachy a v sestavě budou provedeny změny, které jistě napomohou k lepšímu výsledku.
    I přes prohru v prvním utkání se budeme snažit "neuhnout" z nastaveného stylu hry B-týmu, ale bude třeba zapracovat na obranné činnosti, která nás bohužel v tomto nešťastném utkání zradila.

Zaznamenal: František Čtvrtník ml.
 

TOPlist
aktualizováno: 19.08.2018 11:31:46